ח"כים בוועדת הכספים: קצרין בדרך לקריסה כלכלית

מסייעים לפריפריה בצפון: ועדת הכספים דנה בסיוע לקצרין, לגולן ולצפון הארץ • חבר ועדת הכספים, ח"כ ינון אזולאי: "אסור לנו לאבד את הצפון; אסור להגיע לכך שקצרין תגיע לקריסה כלכלית בגלל סיום המענקים הממשלתיים, זהו מקום מדהים אחד היפים בארץ"

ינון אזולאי בדיון | צילומסך מערוץ הכנסת

בדיון שיזם הבוקר (ד) בוועדת הכספים בנושא סכנת קריסה כלכלית ליישוב קצרין, בעקבות גרעון תקציבי של כ- 10 מיליון ₪ הצפוי בשנת 2021 אשר נובע ברובו המוחלט מסיום מענקי משרדי הממשלה ומצמיחה חדה של גידול דמוגרפי חברתי בשיעור של 34% משנת 2013 וגידול בהוצאות בהתאם, אמר ח"כ אזולאי: "אחד המקומות היפים בארץ, בירת-הגולן, קצרין, נמצאת רגע לפני קריסה כלכלית וזה בנוסף לאתגרים הביטחוניים שהם מתמודדים איתם בשנים האחרונות באופן יום יומי.

"במשמרת שלנו לא ניתן להפקיר את קצרין ואת רמת הגולן, אחריותנו המשותפת לפיתוח חבל הגולן מחייבת אותנו לעשות כל שניתן כדי להביא לפתרון המיוחל עבור הפריפריה בצפון הרחוק. אי נתינת סיוע כלכלי, מענקים והלוואות מעמיד את המועצה בפני קריסה כלכלית ואת זה עלינו למנוע".

בסיום דבריו הוסיף אזולאי: "אני קורא לממשלה לתקצב באופן מידי את היישוב קצרין, הן מצד שיקולים לאומיים והן שיקולים אסטרטגיים, והכל על מנת שלא נחזור לפה שוב ונדון בקריסתו של היישוב קצרין.

"תקוותי שבסיוע משרדי האוצר והפנים נוביל באופן מזורז מתווה לסיוע מידי לשנת 2021 שיביא לצמיחה כלכלית ליישוב קצרין בפרט ולרמת הגולן בכלל, על מנת שההתיישבות ברמת הגולן תלך ותתפתח.

"אני רוצה להודות ליו"ר הוועדה ח"כ גפני שנענה לבקשתי לקיום הדיון בנושא, ולראש המועצה מר דימי אפרצב שהגיע לדיון היום על אף כל הקשיים ממשיך לעשות עבודת קודש", אמר אזולאי.

גם ח"כ צבי האוזר אמר על הקריסה הכלכלית של קצרין: "הגולן בהקפאה עמוקה. הממשלה מייבשת את ישובי הגולן ולא מזרימה תקציבים שהם קריטיים לבסס האחיזה שלנו ברמה.

"טראמפ הכיר בריבונות שלנו בגולן אבל הממשלה שכחה ממנה. כתוצאה מהזנחה זו חיים כיום ברמת הגולן פחות מ-30 אלף ישראלים וזאת אחרי 40 שנות ריבונות.

"היום השתתפתי בדיון בוועדת הכספים על הצלתה הכלכלית של העיר קצרין – בירת הגולן. ריבונותנו בגולן אינה מובטחת ותובטח רק באמצעות הרחבת ההתיישבות.

"אני קורא לממשלת ישראל ולפקידים במשרד האוצר לפתח ולעודד צמיחה ברמת הגולן ולא לתת לקצרין, בירת הגולן, לשקוע. זה לא עניין מוניציפלי זה אינטרס לאומי".

כתיבת תגובה