ח"כ גפני: "לפיד לא מבין בכלכלה – הוא לא למד בכולל"

למה אמר לפיד ש"היחיד שלא מפחד מאגף התקציבים זה גפני"? • באירוע יוקרתי ב'מרכז אחים' בבני ברק, בנוכחות אישי ציבור, אנשי עסקים ובכירים בשירות הציבורי נחשפה רשימת 40 המשפיעים על הכלכלה החרדית מתחת לגיל 40 • גלריה

ח"כ גפני, יו"ר ועדת הכספים בנאומו באירוע 40 המשפיעים עד גיל 40 | צילומים: אפרים גרינוולד

"לפיד לא מבין בכלכלה – כי הוא לא למד בכולל" – את הדברים אמר יו"ר ועדת הכספים ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני באירוע '40 המשפיעים על הכלכלה החרדית מתחת לגיל 40' שנערך אמש (ג') במרכז אחים בבני ברק. בנאום שנשא ח"כ גפני שעסק בסוגיות כלכליות וההשפעה של יהדות התורה על מהלכים כלכליים היסטוריים, הוא שיתף את הנוכחים בהתנהלות ח"כ יאיר לפיד בשעה ששימש כשר האוצר במהלך הדיונים על חוק מע"מ אפס.

"חמישה חודשים התנהל הדיון האם פוטרים ממע"מ מי שקונה דירה, שזאת אגב טעות כלכלית ממדרגה ראשונה, לא כך מוזילים את מחירי הדירות. המשמעות של העניין שאם פוטרים ממע"מ אז יכול להיות שהקבלנים יתעשרו מזה, יכול להיות שזה יועיל להם. זה לא מוזיל מחירים של דירות. רק הוא לא הבין, לפי דעתי גם היום הוא לא מבין. הוא לא מבין בכלכלה בכלל, הוא לא למד בכולל".

בהמשך דבריו התייחס גפני גם לדיונים על חוק רווחי הגז שהתנהלו בוועדת המדע של הכנסת שהוא עמד בראשותה באותם ימים. "שאלו אותו החברים שלו (של לפיד), אנחנו מדברים על 450 מיליארד שקל שאנחנו נרוויח במשך עשרים וחמש שנים המשמעויות הן של נושאים כלכליים, איך אתה נותן את זה לגפני, לוועדה אליו, כשהוא היריב הכי קשה שלך. ולפיד ענה להם, תדעו לכם אני אומר לכם, היחיד שלא מפחד בבניין הזה מאגף התקציבים זה גפני".

האירוע היוקרתי שהונחה על ידי מנכ"ל 'מרכז אחים ליזמות ועסקים' אהרון גפני, הוקדש כולו להעצמת הכלכלה והיזמים החרדים, השתתפו נציגים בכירים מעולם הכלכלה. בין המשתתפים שכיבדו בנוכחותם לצד ח"כ משה גפני, ראש עיריית לוד יאיר רביבו ובכירים נוספים מעיריית לוד, חבר נשיאות הארגונים העסקיים דובי אמיתי, נציגי הפורום הכלכלי חברתי, יו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים שרגא ברוש, מנכ"ל רשות השירות הלאומי ראובן פינסקי, יועצת ראש הממשלה לענייני עסקים קטנים ובינוניים צופיה נהון ועוד בכירים ואנשי עסקים רבים.

במהלך האירוע שהיה סגור למשפיעים ולאנשי עסקים נחשפה רשימת 40 המשפיעים על הכלכלה החרדית מתחת לגיל 40, ונערך טקס הענקת תעודות למשפיעים על ידי הבכירים שנכחו במקום. המשפיעים החרדים הצעירים, מגיעים מכל תחומי העיסוק, החל מהשירות הציבורי, עולם היזמות והעסקים, תחום הבנקאות, התקשורת, דיגיטל, תעסוקה, קרנות, שיווק ותחומים נוספים.

אחד מבכירי התעשייה בישראל התפעל מהרשימה המרשימה במהלך חלוקת התעודות וביקש להביע את הערכתו לעשייה של כל אחד מהמשפיעים. הוא נטל את המיקרופון ואמר: "אני צריך לבוא ללמוד מהחרדים איך לעשות 'ביזנעס' ".

פרוייקט המשפיעים, הינו מיזם משותף של האתר החרדי הגדול בעולם 'בחדרי חרדים', אתר חדשות הכלכלה החרדי 'ביזנעס' ומרכז 'אחים ליזמות ועסקים'. הגופים המרכזיים בקידום הכלכלה החרדית וקידום אנשי עסקים חרדים בדגש על ליווי ופיתוח לעצמאיים.

לדברי היזם ואיש העסקים החרדי אברימי קליגר מיוזמי האירוע: "מדובר באירוע ראשון מסוגו שמנכיח את העוצמה של הכלכלה החרדית ומעלה אותה על הבמה. המודעות לחשיבותה של הכלכלה והיכולת שיש לכל אחד ליצור ערך שמשפיע לטובה גם על הסביבה שלו, יכולה להזניק קדימה את כל החברה החרדית ולתרום בצורה דרמטית גם לפיתוח הכלכלה הישראלית כולה".

מומלץ עבורך

5 תגובות ל: "ח"כ גפני: "לפיד לא מבין בכלכלה – הוא לא למד בכולל""

 1. צודק.קונים ב שקל .מוכרים ב 2 .מרוויחים 10%. כולם מרוצים.
  ראיתם פעם מישהו שלמד בכולל במצוקה כלכלית?

 2. הרי ידוע הוא שבכולל לומדים כלכלה. במיוחד את הפרק על עושק זעיר ועושק בכיר.

 3. 2 נתגובות הראשונות נכתבות מתוך בורות מוחלטת.. וגזענות שאינה מביישת אנטישמי.. למה אבחר לשמאל אם דרך הגזענות מקובל במפלגתם?

 4. כי כוללים ידועים באיכות לימודי המתמטיקה שלהם…
  לפיד לא כלכלן, אבל הציבור החרדי מככב בטבלאות העוני של מדינת ישראל – בגלל חוסר ידע מספיק בכלכלה.
  ולמגיב שדואג לגזענות – קרא את ההצהרה של גפני בתור התחלה וענה לי – האם כולל הוא המקום היחיד ללמוד כלכלה? אם זה מה שאתה חושב – מצבך גם לא נחמד במיוחד.

 5. הרב גפני אל תזלזל באינלגציה של לפיד הוא יכול לנהל בסטא במחנה יהודה ואוליי!!

כתיבת תגובה