ח”כ כבל: לרשת את כל המדינה בנת”צים – הכרחי ודחוף

לפי נתוני ארגון 15 דקות: סימון נת”צ בכבישים המרכזיים יכול לחסוך יומיים עד 6 ימי עמידה בפקקים בשנה לכל נוסע. ח”כ כבל סיכם את השימוע לתחבורה ציבורית בוועדת הכלכלה בצעדים מעשיים לביצוע מידי: רישות המדינה בנת”צים, קידום מכרזי מוניות השירות בירושלים תחילה ולאחר מכן בכל הארץ

 

“ישראל עומדת” – ועדת הכלכלה של הכנסת המשיכה גם אתמול (ב) בסדרת הדיונים במסגרת השימוע שמוביל היו”ר, ח”כ איתן כבל, לקידום התחבורה הציבורית בישראל, יחד עם יו”ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית, ח”כ דב חנין, וח”כ תמר זנדברג. הדיון התקיים בשיתוף ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח”כ יואב קיש, עסק בהכשרת נתיבי תחבורה ציבורית, מסופים וחניונים תפעוליים ברשויות המקומיות וכן בשילוב בין אמצעי התחבורה הציבורית השונים – רכבות, אוטובוסים ומוניות.

box

היו”ר כבל פתח את הישיבה בעיסוק בנושא הכשרת מסופים וחניונים תפעוליים לאוטובוסים. יו”ר ועדת הפנים, ח”כ קיש, אמר כי היעדר מסופים מוביל לכך שנהגי התחבורה הציבורית מתמודדים עם מציאות קשה, ללא יכולת לקבל מנוחה ראויה והתרעננות, והוסיף כי הקמת המסופים נופלת בין הכסאות בין משרד התחבורה לרשויות המקומיות. יו”ר ועד עובדי חברת אפיקים, יונתן קריספין, סיפר כי הנהגים עובדים 10 וגם 12 שעות ביממה ולא מסוגלים להתפנות או לנוח ולהתרענן. ומנכ”לית משרד התחבורה, קרן טרנר, אמרה כי כסף הוא לא הבעיה אלא שהרשויות המקומיות לא נותנות היתרים להקמת מסופים.

היועצת המשפטית של מרכז השלטון המקומי, עו”ד מירה סלומון, טענה כי הבעיה היא לא לפתחן של הרשויות המקומיות. לדבריה, לרשויות יש מצוקה חמורה בשטחים ציבוריים וצריך למצוא פתרון שיאפשר למלא את הצורך הזה בלי לפגוע בצרכים ציבוריים אחרים. אולם ח”כ דב חנין אמר כי השלטון המקומי עושה הכל כדי לשים מקלות בגלגלים של התחבורה הציבורית. וח”כ יעקב אשר הוסיף ואמר כי ראשי הרשויות צריכים להיות יצירתיים ולמצוא פתרונות. 

היו”ר כבל הזכיר כי אתמול פורסם דוח ה-OECD שקבע כי ישראל מפגרת אחרי מדינות הארגון בהשקעה בתשתיות, בדגש על השקעה בתחבורה ציבורית. הוא הוסיף כי זה בדיוק מה שנסה הוועדה לעשות, לשים את התחבורה הציבורית על ראש סדר יומה של הממשלה. הוא התייחס לנתיבי התחבורה הציבורית ואמר כי צריך לשנות את שמו של שר התחבורה ל”ישראל נת”צ”.

בדיון השתתף חוקר מערכות תחבורה ציבורית באוניברסיטת בר אילן, ד”ר יובל הדס, שהסביר כי נתיב תחבורה ציבורית יקצר את משך זמן הנסיעה, אך גם ישפר את האמינות של המערכת. “נת”צ הופך את האוטובוס לדומה לרכבת, זמני הנסיעה מתקצרים ומתייצבים, האמינות משתפרת ואפשר לבצע מעברים, ולכן חשיבותו”, אמר. היו”ר כבל הוסיף כי אם מדובר רק בנתיב אחד זה לא משמעותי, ולכן צריך רשת.

היו”ר כבל סיכם את הישיבה ואת דיוני השימוע ואמר כי הוועדה נכנסה לעובי הקורה, בעבודה משותפת עם משרדי התחבורה והאוצר ויחד עם נציגי החברה האזרחית. הוא הוסיף הוועדה גיבשה שורה של מהלכים, שניתן להוציא אותם לדרך באופן מידי, “לא בשנת 2040 ולא בשנת 2021, אלא בהקדם האפשרי – כדי להביא בשורה בתחום התחבורה הציבורית.

בראש ובראשונה- תקצוב סלילת נת”צים ורישות כל הארץ בנת”צים. לא מדובר על פרויקט מהיר לעיר שכבר תקוע כמה שנים טובות, ולא על פרויקטים לעוד כמה שנים, אלא על נת”צים שדורשים פחית צבע ומברשת. “האוצר התחייב בפנינו לתקצב סלילת נת”צים כאלה ומנכ”לית משרד התחבורה הולכת איתנו יד ביד בנושא” הסביר כבל.

צעד נוסף יעשה תחילה בירושלים שתהיה העיר הראשונה שתצא למכרז מוניות שירות, ושמוניות השירות ייכנסו בהקדם האפשרי כאמצעי תחבורה ציבורית משלים לאוטובוסים.

ono-side
inner

כתיבת תגובה