‘חלה’ בטעות, נפגע בתאונה ועורכי הדין שהפכו לבלשים

זהו סיפור מדהים על נפגע תאונת דרכים שרופאת המשפחה הכניסה לו בטעות לתיק הרפואי רישום (מחלת זאבת) ששייך לחולה אחרת, וגרמה לכך שהנפגע לא יקבל את סכום הפיצוי המגיע לו • ומה עשו עורכי הדין?

תאונה | צילום אילוסטרציה: shutterstock

עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און הגישו בימים אלה לבית המשפט המחוזי כתב ערעור מטעמו של אורי (שם בדוי), לאחר שנחשפה טעות קשה של רופאת המשפחה שלו.

אורי, נשוי “טרי” ומורה בתחילת דרכו, נפצע בתאונת דרכים קשה. תאונת הדרכים טלטלה את עולמו של אורי והמיטה עליו כאבים פיזיים בלתי נסבלים. אורי מצא עצמו יוצא ובא אצל רופאים שונים בניסיון למצוא מזור לכאביו ומיחושיו הקשים. לאחר בחינת טענותיו וממצאי בדיקותיו של אורי, קבעו רופאיו, כי אורי נותר נכה כתוצאה מתאונת הדרכים.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

המוסד לביטוח לאומי קבע לאורי נכות צמיתה במספר תחומים. ואולם, המוסד לביטוח לאומי הפחית מאחוזי הנכות של אורי “בגין מצב קודם”.

בתביעה שהגיש אורי לבית משפט השלום בתל-אביב נגד המאגר הישראלי לביטוח רכב (“הפול”) תבע אורי פיצויים על נזקי הגוף שנגרמו לו בגין התאונה.

בית משפט השלום בתל-אביב אומנם קיבל את תביעתו של אורי, בגין תאונת הדרכים שעבר, אבל העניק לאורי את אחוזי נכות מופחתים בלבד,  שכן המוסד לביטוח לאומי קבע, כאילו אורי חלה ב”זאבת” לפני התאונה. כך נקבע, כי מצבו של אורי אחרי תאונת הדרכים הינו בחלקו בגלל תאונת הדרכים ובחלקו בגלל מחלת ה”זאבת” ממנה נקבע כי סבל קודם לתאונה.

עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און ביצעו “עבודת בילוש” מאומצת, וגילו לתדהמתם, כי הקביעה כאילו אורי חולה זאבת – מקורה בטעות שביצעה רופאת המשפחה שלו.

הסתבר לעורכי הדין, שרופאת המשפחה של אורי הכניסה בטעות לתיקו של אורי בקופת חולים רישום רפואי של מטופלת אחרת, אשר חולה בזאבת ומטופלת תרופתית בהתאם.

לטענת עורכי הדין בר-און וכהן, ברור, שאם דיווח לא נכון זה לא היה מוכנס לתיקו של אורי – היה אורי מקבל מהמוסד לביטוח לאומי את מלוא אחוזי הנכות הצמיתה המגיעים לו, מבלי שאלה יופחתו.

870/135 ליינר ארטקל 1

כך, הטעות של רופאת המשפחה “עלתה” לאורי בהפסד ממון רב. שכן, המוסד לביטוח לאומי הסתמך על רישום רפואי ש”שייך” לחולה אחרת, שהיא חולת זאבת, וקבע כאילו אורי סבל מזאבת לפני תאונת הדרכים שעבר. כאשר בפועל – אורי מעולם לא חלה בזאבת. לא היה מקום להפחית מאחוזי הנכות של אורי “בגין מצב קודם”.

ביצעו עבודת בילוש – עו”ד רענן בר-און | תמונה: יח”צ

לאחר שהתגלה כי הוכנס מסמך רפואי של חולה אחרת לתיק הרפואי של אורי – מיהר אורי לרופאת המשפחה שלו, אשר הזדעזעה למראה הטעות ומיהרה לצייד את אורי באישור מתאים. באישורה כתבה הרופאה שאורי מעולם לא סבל מזאבת, מעולם לא טופל כחולה זאבת, והרישום שהוכנס לתיקו של אורי – בכלל לא שייך לאורי, כי אם מדובר בטעות אנוש.

כאמור, עורכי דינו של אורי הגישו בשמו ערעור על פסק דינו של בית משפט השלום בתל-אביב, וביקשו לצרף לערעור את המסמכים החדשים שהתגלו בנוגע לטעות שקרתה בקופת החולים. הערעור תלוי ועומד בפני בית המשפט המחוזי בתל-אביב.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה