עדויות: חלק מזוכי ‘מחיר למשתכן’ ב’דונה’ בחריש – חרדים

‘דונה’ מקימה כ-200 יח”ד בשכונת מעוף בחריש • בכנס שני שנערך אתמול לזוכים נרשמה נוכחות חרדית ודתית ניכרת בקרב הנוכחים • גם בכנס קודם שערכה החברה לזוכים נכחו בין הזוכים חרדים רבים • ‘דונה’ בתגובה: “אין לנו דרך לאפיין את הזוכים”

כנס הרוכשים, אתמול בחברת דונה הבונה בחריש | צילום: באדיבות המצלם

עדכון: 15:58

בכנס הזוכים של ‘מחיר למשתכן’ של חברת ‘דונה’ בחריש נרשמה נוכחות ניכרת של חרדיים ודתיים. כך עולה מדיווח שהגיע ל’ביזנעס’ במייל האדום.

עם זאת נדגיש ראש לכל ונקדים, כי מ’דונה’ נמסר בתגובה: “אין לנו מידע בדוק בנושא משום שאין לנו יכולת לאפיין את זהות הרוכשים, ולכן כל דיווח שיצביע על מספר זה או אחר של רוכשים ממגזר או משיוך מסוים, הינו מטעה ומגמתי”.

ועתה לעדויות שהגיעו ל’ביזנעס’.

מדובר בכנס לחלק זוכי פרויקט ‘מחיר למשתכן’ שמקימה חברת ‘דונה’ בהיקף של כמאתיים יח”ד, כאשר אל מרכז הכנסים של החברה ברחוב התע”ש 14 בכפר סבא הגיעו אתמול (א) עשרות זוכים לכנס הסברה על השלבים השונים של בחירת הדירות, ומתוכם כאמור נרשמה נוכחות ניכרת של משתתפים חרדים ודתיים.

מאתיים יחידות הדיור שהוגרלו ייבנו בשכונת מעוף בחריש.

לפי המידע שהגיע ל’ביזנעס’, זהו כבר הכנס השני שעורכת ‘דונה’ לזוכים, כאשר ההפתעה הגדולה נרשמה כבר בכינוס הראשון, בו נכחו מספר רב של משפחות חרדיות שהוזמנו לכנס הזוכים.

מול ההצהרות של ראש המועצה כי לא ייתן להפוך את חריש לחרדית, נראה כי הנתונים בשטח שונים וכוחות השוק אומרים את דברם.

כזכור, חסידי תולדות אהרן חתמו על חוזה לרכישת כ-200 יח”ד (בשלב ראשון) מחברת ג’יי הנדסה, ועוד כמאתיים יח”ד של החברה מיועדות אף הן למשפחות מהחסידות ומחצרות חסידיות נוספות. זאת לצד קהילות רבות שמביעות התעניינות גוברת ברכישה מרוכזת של דירות בחריש.

בשלב זה כבר מתגוררות בעיר כ-20 משפחות מחצר תולדות אהרן בשכירות, כאשר הן מהוות את הגרעין הראשוני למשפחות מהחצר שבחרה בחריש לאחר בחינת שיקולים רבים.

Inner article

 

בסוף השבוע האחרון אף פרסם ‘המודיע’ סקירה נרחבת מאת ישראל הרשקוביץ ויעקב רייניץ על התפתחותה התורנית של חריש (תוך פרסום ציטטות של המתיישבים שמתכוונים להפוך את חריש ל”בית שמש שנייה” – כאשר אליה כזכור גם היו חסידי תולדות אהרן הראשונים שהגיעו לפני הגל החרדי הגדול) ואנשי נדל”ן בעיר מדווחים ל’ביזנעס’ היום (ב) כי הכתבה גרמה לגל חדש של מתעניינים נוספים בעיר העתידית.

‘ביזנעס’ ימשיך לעקוב אחר המגמות בחריש וישוב לעדכן.

מומלץ עבורך

32 תגובות ל: "עדויות: חלק מזוכי ‘מחיר למשתכן’ ב’דונה’ בחריש – חרדים"

 1. רק שרוב מרפסות הסוכות מקורות

 2. תיקון קטן: חסידי תולדות אהרן הגיעו לבית שמש לאחר עמותות דגל התורה של בית ומנוחה ונחלה ומנוחה, ואחרי חסידי גור.

 3. חבל שאתם מזלזלים כל כך באינטיליגנציה של קהל היעד שלכם שבבדיקה פשוטה יגלה שיש פה נסיון לצייר מצג שווא והמציאות בשטח היא רחוקה מזו

 4. כמה פייק העסקנים החרדים מנסים להפיץ על חריש…

  חריש היא עיר של כולם, לא יסגרו בה רחובות ולא יתאימו אותה לציבור החרדי. מי שבא לפה רואה בדיוק איזו אוכלוסיה מגוונת יש כאן, אם זה מתאים לכם, אהלן וסהלן. אבל אתם יכולים לשכוח מעיר חרדית, ולשקרים של זיגדון כדאי שתתחילו להתייחס בעירבון מוגבל.

 5. כמה שקרים בכתבה אחת של עסקנים ובעלי אינטרסים
  מדובר בעיר מעורבת, 70% מהאוכלוסיה בכלל חילונית.
  מרכזי קניות פתוחים בשבת …שום חסידות לא רכשה דירות בינתיים וככל הנראה גם לא תרכוש בעתיד .העיקר לזרוע שקרים בעיני הציבור

 6. הרוב הדתי בעיר ניכר וזו עובדה. פשוט לנסוע ולראות. חריש מתמלאת מהר מאוד גם בחרדים ואי אפשר לראות ולומר אחרת. עדיף לרכוש כעת מאשר לאחר שהמחירים יוכפלו. כל התשתיות לציבור החרדי כבר קיימות ופועלות. כסיל מי שקונה בבב ומפסיד כספו

 7. כתבה שמסתמכת על עדי ראיה בלבד שהיו בכנס בלבד ושלא היו בימי בחירת הדירות ללא עובדות ממשיות מהחברה עצמה.
  ממש שיווק בשקל מה שהכתבה הזאת מנסה לעשות .
  חריש פתוחה לכולם חילונים דתיים לאומיים וגם חרדים

 8. חחח, חריש לא מתאימה,יש שם מלא חילוניות,בלבוש מזעזע!!!

 9. חריש עיר מעורבת. בחריש גרים דתיים, חילוניים, חרדים ומסורתיים יחד. אין מקום לאף קבוצה בדלנית. אין שכונות סגורות או כבישים סגורים. כולם גרים באהבה ובהכלה הדדית. ומי שזה לא מתאים לו, חריש לא מתאימה לו.

 10. לא נכון!!!
  אני הייתי בכנס ולא היו שם חרידים.

 11. זה בניין 9 קומות עם מעלית אחד. ללא מעלית שבת. בלי מרפסת סוכה.
  בכנס שאני הייתי לא היו חרידים.
  היו רק צעירים חילונים.

 12. בעזרת השם,
  לאחר ששוחחנו היום בארוכה עם אחד מחשובי ראשי הישיבות בירושלים שליט”א
  ונתן את ברכתו החמה ועודד מאד לצאת ולהתקדם,
  לטענתו באים אליו הרבה זוגות עם שתי ילדים שגרים ב35 מ”ר וכן על זה הדרך והזעקה עולה לשמים!
  אנחנו יוצאים לדרך….
  {אנחנו כנראה נחתים את הקבלן שהחוזים תקפים רק מסכום מסויים של חותמים.}

  אנא מלאו טופס הרשמה,
  מלאו אותו כמו במקום שהיו מבקשים סכום כסף על ההרשמה ……
  כמובן שבע”ה נזמין לבחירת דירות לפי סדר הגעת הטפסים למייל
  מי שאין לו מייל נא ליצור קשר טלפוני לפקס.

  ביקור בחריש – ג’ ניסן
  תיבת דואר נכנס
  x

  חריש החרדית
  קבצים מצורפים
  13:07 ‎(לפני 5 שעות)‎
  עותק מוסתר: אני

  שלום רב,
  אמש ערכנו ביקור ארוך בחריש ושוחחנו עם גורמים רבים בצורה ידידותית, מהקהילה החרדית של לעבדך באמת {כ 750 דירות, ועוד כ100 בהתחלת בניה, הם נמצאים בשלשה מתחמים שונים}} עם משווקי הפרויקטים באתרים, ועם תושבים חילוניים הגרים במקום. הנסיעה היא כ 45 דק’ מב”ב בכביש שש, ולירושלים שעה ו5 דק’ בלילה.

  ראשית נציין שלהפתעתינו בתפילת מנחה התפללנו יחד עם חסידי תולדות אהרן, כמובן בלבוש כתונת הפסים…. {מצו”ב תמונה} לשאלתינו הם שוכרים כמנין משפחות דירות מהפרויקט של הר’ זיגדון לעובדך באמת, ובע”ה שכרו עוד 15 דירות, ובאלול אמורים להגיע עוד 15 אברכי משי בלבוש מלא ועוד היד נטויה… כמו כן הביאו לשם השבת צופרים לכבוד שבת קודש, ויש אוטובוס תיגבור מבני הקהילה לחזק ולעודד בשבת את הקהילה החדשה, כמובן בשבת עם השטראימלך…. הם בהליכי קניית דירה במתחם שלהם בשכונת הפרחים, יותר למעלה.{ בערך 12 דק’ הליכה}

  כמו כן בביקור שערכנו אצל אחת מחברות הבניה הגדולות הודיעו לנו שיש בשבועיים האחרונים הנחות גדולות של כ- 100,000 ש”ח וניתן לקנות במליון ש”ח דירת 4 חד’ שלד כמעט קיים. המבצע עד אמצע אוגוסט. לטענתם יש שפל עצום במכירות בשבועיים שלשה האחרונים. הם מפחדים למכור לקבוצה חרדית לעת עתה…
  הוא רק שאל כמה מונה הקבוצה…

  קשה לדעת את הנתונים המדויקים, כנראה שיש כרגע בסביבות 2000 משפחות שגרות בעיר סכ”ה בבחירות האחרונות הצביעו 3392 מצביעים שהיוו 74.68% מכלל התושבים, אם ניקח שהרוב זה זוגות צעירים עם ילדים פחות מגיל 18 אזי זה בסביבות 4,000 מבוגרים = 2000 זוגות – בתים מאוכלסים, זה מתאים עם הנתונים של רשות המיסים על 2,700 רכישות בתים, חלקם עדיין לא גמורים חלקם עומד להשכרה.
  העוסקים בנדל”ן בעיר אומרים שסך כל הדירות הבנויות+התחלות בניה בסביבות 7,500 {אין נתונים מוסמכים} מתוך כמעט 14,000 היתרי בניה. ועוד אישור עקרוני לעוד 10,000 יח”ד בהמשך {עד שנת 2025}
  “ההערכה היא כי עד תחילת הלימודים יצטרפו נרשמים נוספים וסך תלמידי כיתות בתי הספר היסודי ממלכתי בחריש יסתכם בכ-720 תלמידים.” מתוך חריש סיטי

  לפי הנתונים אמורים להתאכלס לקראת השנה הבאה 1000 איש, כאשר באתר העיריה של חריש התיכנון שכל שנה יתווספו 10,000 תושבים ……!
  יש כעת כבר הצפה של דירות להשכרה, ולקראת החגים אמורים עוד מאות בנינים לקבל טופס 4, שכנראה ברובם של משקיעים. רבים מהם קרובים לבנינים של לעבדך באמת.

  אחד מהגורמים המעורים בעיר אמר לנו כי זה נראה שבעיתונות החרדית מנסים להשכיח שקיימת כזאת עיר. {אגב בהמודיע היתה כתבה גדולה} אין כאן המקום לפרט את הסיבות.

  למעשה, אנו כרגע בודקים גם אופציה להקמת כולל אברכים מצוינים במקום, כאשר השכירות נמוכה מאד כרגע ואופציות התעסוקה רבות גם מסביב בחדרה ובקיסריה ו20 דק’ נסיעה לתחנת רכבת בנימינה באוטבוס פנימי.
  כמו כן יש אוטובוס ישיר לירושלים שנוסע מחדרה עובר בצומת עירון יש לו תחנה שם ונכנס לכביש 6. זה מה שיש כרגע. באחיסמך גם זה אין….

  אנו במגעים אחרונים עם קבלן שעדיין לא בנה. ובד בד מנסים לפתוח שם כולל למצוינים. אנו מנסים לפעול בנושא.
  מי שיש לו מה לעזור בענין תקציב לכולל שיהפוך עיר למקום תורה שיפנה אלינו במייל.
  בענין הפירסום, יתכן שיהיה פירסום מינורי מחר עקב תשעת הימים זה לא זמן שהציבור כל כך בענין.

  בעזרת השם נעשה ונצליח.

  מצו”ב חומר לעיונכם.

  אפילו ויקפדיה מעודכנים
  https://www.hamichlol.org.il/%D7%97%D7%A1%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%94%D7%A8%D7%9F
  להלן נתונים מרשות המיסים {יד 2}
  http://homeprices.yad2.co.il/city/%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%A9
  להלן נתונים מביטוח לאומי:
  https://www.btl.gov.il/mediniyut/situation/statistics/btlstatistics.aspx?type=1&id=1247

  ממראות חריש……אתמול יום ראשון ג’ מנחם אב. טלפון כשר איכות הצילום בהתאם…
  3 קבצים מצורפים

 13. איזה שקרים גסים!!!!!!!
  אני תושבת חריש וקנינו דירה בפרויקט המדובר של של דונה בשכונת המע”ר, והרוב של הפרויקט הוא חילונים
  ובתור תושבת חריש אני יכולה להעיד שחריש היא עיר מעורבת ולא עיר חרדית/דתית כפי שאנשים בעלי אינטרס מנסים לצייר
  אל תאמינו לכל כתבה מסכנה
  חילונים בואו לחריש ללא חשש, חריש היא הפתרון הטוב ביותר עבור צעירים שרוצים לקנות דירה

 14. כמה מעוותת ושיקרית המציאות שאתם מנסים לייצר. בחריש יש אחוז אוכלוסיה של חרדים הכי נמוך מספרית. ואין שום תשתית מתאימה .זו זריית חול בעייני הציבור . העיקר שיש לכם כיפה על הראש ולא משנה כמה דברי שקר אתם מפרסמים . עוד כתבת עיתונות זולה ולא אמינה.

 15. יש כאן קבוצה של בודדים אנטי יהדות שמגיבים בתשלום כדי שהמיעוט המבוטל החילוני בחריש ירגיש טוב. אבל האמת בשטח ברורה לכל. בואו לחריש והצטרפו למהפך החרדי הענק. דירות מדהימות עם מוסדות חרדיים קיימים. לא פלא שראש המועצה שולח את הטרולים שלו להגיב כאן, כי הוא פוחד משני דברים כידוע:
  א. שהרשת תקרוס מרוב תגובות על מה שקורה בחריש באמת, אז הוא יוזם בכוח כנסים שבהם הוא מכה על חטא, מספר על מיליונים שמוקצים לפרסום ברחוב החילוני כדי למשוך קהל ומבקש שקט ברשת. האתר שלכם פתאום הורס לו הכל, אז לכן עומס בתגובות הלא פרופורציונליות של חילונים שדואגים פתאום לחריש.
  ב. הוא פוחד לאבד את הבחירות הבאות. אף אחד לא יבחר בו שוב, לא החרדים ואפילו לא החילונים. האיש לא הוכיח את עצמו. הוא יעוף בקשת

 16. בספטמבר 2019 יכנסו לחריש עוד 2500 משפחוץ חילוניות שרכשו דירות ובהמשך יגיעו עוד מאות משפחות חילוניות. כרגע הכיוון של העיר ברור מאוד וזה לא לכיוון החרדי

 17. קהילת אהרון וחרדים שלא עובדים ולא משרתים בצבא לא רצויים בחריש
  אנחנו החילונים לא ניתן לכם להשתלט על העיר
  עדיף לכם לא להגיע. תגלו שטעיתם בגדול. חריש תשאר מעורבת עם חנויות ואוטובוסים בשבת

 18. שלום אני מאה אחוז חרדי ורכשתי דירה בפריקט הזה

 19. שימו לב שיש כאן מגיבה מקצועית חילונית מחריש. היא זורעת שקרים מפחד מהעובדה שהעיר מתהפכת לחרדית. אבל שום דבר לא יעזור. הציבור החרדי הצעיר מגיע לכאן ובהמוניו. יש כאן ת”תים וכוללים ומקוואות והכל בנוי

 20. בתור אחד שזכה בדירה למשתכן בפרויקט דונה וגר כרגע בשכירות , השקרים שמספרים לחרדים , פשוט אין להם מקור.
  חריש הוא מקום שהרוב בו כיום הוא חילוני וישנו מיעוט של חרדים. לגבי פרויקט של לעבדך באמת האנשים שרכשו (נעקצו?) בכלל לא עוברים לגור כאן. במקרה הטוב ישנם 40-50 משפחות של שס.
  חפשו את קבוצת נמרות חריש בפייסבוק ותבינו שאין לחרדים מה לעשות כאן הכל עורבא פרחא, משקרים על אנשים בעיניים.
  תחפשו את הכתבה על לעבדך באמת בחריש ותיווכחו באמת.
  צדק צדק תרדוף.

 21. גם אני חרדי במאה אחוז וקניתי דירה בפרויקט המדובר
  ולעומת חלק מהחילונים המגיבים פה אין לי בעיה איתם
  אני מעוניין לעבור לחריש אף אם אחוז החרדים נמוך!

 22. מספיק 20 תולדות אהרון בשביל 40 ביטולי חוזה תוך חודש של חילונים בחריש

 23. אל תהיו בטוחים בעצמכם
  תולדות אהרן יראו לכם את העיר מבחוץ

 24. אני רכשתי בחריש בשכונת בצוותא וכל הפעמים שהגעתי לשם גם בכינס רוכשים גם בבחירת הדירה וגם בחתימת החוזה הרוב המוחלט היו חרדים מה שידוע לי כרגע מהשתתפות בכינוסים וכו’ וכן מחברים שבשכונת בצוותא לבד רכשו כ-150 !!! חרדים ואני בטוח שלא ידוע לי על כולם (דמיינו לבד כמה אני לא מכיר אני)
  בשכונות אחרות ידוע לי על המונים שרוכשים כל העת כל יום שומעים על עוד קבוצה / חסידות / קהילה שסוגרת עם קבלן ואפשר לברר את זה (לא דרך הרשת כמובן)
  אם מישהו חושב שחריש לא תהיה כמו בית שמש וכדו’ שידע שהוא איחר את המועד נכון שזה לא יהיה 100% חרדי אבל יהיה שם המון שכונות ואזורים חרדים 
  שתדעו שאיחרתם את המועד!!! זה כבר אחרי

  נ.ב. החרדים לא מנהלים קמפיינים דרך הרשת אלא הכל פנימי בתוך קהילות / חסידיות / כוללים וכן בקווי טלפון שכבר פעילים בנושא ולכן אולי אינכם מודעים למהפך ניפגש עוד שנה שנתיים ונראה מי צדק (אני כבר יודע,נחשו לבד)

 25. גם לבעיית המרפסות יש המון פיתרונות ותברר אצל המשווקים

 26. גם אני ועוד 10 מחברי חתמנו חוזה בפרויקט זה ואנחנו מאה אחוז חרדים

 27. למה צריך כ”כ הרבה מלחמות.אני אדם חרידי ואין לי בעיה עם חילונים,לא צריך להשתלט על שום דבר כ”א יכבד את חבירו .

 28. אנשים שפויים לא קונים דירות אצל הקבלן דונה
  רק חרדים קונים מחפציבה ודונה כי האיכות היא תת רמה וחברת דונה צפויה לפשוט את הרגל עקב בנייה ירודה בכל הפרוייקטים שלהם

 29. חריש עיר העתיד החרדית בסיעתא דישמיא

 30. אני חרדי תושב חריש ולא חסר פה כלום לחרדים. יש הכל גם עבודה לנשים וכן בתי כנסת לרוב

 31. מתוך ידיעה בצוותא מכרה בשוק החופשי רק כ10 אחוז ובנוסף מכרו במסגרת מחיר למשתכן מעל 600 דירות שרובם קנו חרדים
  מה אפשר לעשות חריש נפלה לחרדים וכבר הכתירו רב ללטיאים בקיצור החרדים מגיעים שם בכמוית

 32. האם יש ביקוש למשפחתונים של התמ”ת בחריש?

כתיבת תגובה