חנות נוספת בקניון בחריש תיפתח בשבת

אחרי 'גלידה גולדה', גם מקדונל'ס שלה כבר כ-120 סניפים ללא כשרות הפועלים שבעה ימים בשבוע – תתקע יתד בקניון 'מור' בחריש • ומדוע לא נחקק חוק עזר המונע פתיחת עסקים בשבת?

קניון מור, חריש | צילומסך מאתר הקניון

האתר חריש 24 מדווח כי שורה של חנויות חדשות ייפתחו בקניון MORE בחריש בשבועות הקרובים. מתוכן, גם סניף חדש של 'מקדונלד'ס', שלפי הדיווח ייפתח בעוד כ-3 שבועות, והחמור מכל: יפעל שבעה ימים בשבוע.

האתר דיווח עוד כי סניף מקדולנד'ס לא יישא בתעודת כשרות ויפעל שבעה ימים בשבוע בדומה ל-120 סניפים דומים ברחבי הארץ. האתר אף הזכיר כי לרשת הארצית שבבעלות עמרי פדן, 60 סניפים נוספים כשרים הפזורים ברחבי הארץ.

כפי שכבר דווח בעבר, גם 'חריש 24' מדווח כי סניף מקדונלד'ס יצטרף לנדבך נוסף של חילולי השבת בחריש, שבראש המועצה שלה עומד אדם חובש כיפה, יצחק קשת, שנמנע מחיקוק חוק עזר בנושא. לפני שבועות אחדים נפתחה 'גלידה גולדה' בחריש בשבת, וגררה תגובה מינורית של רבני המקום, תפילת שבת בפארק המועצה ותו לא.

הרבנים, כך לפי פרסומים שונים, חוששים מעימות עם המועצה והעומד בראשה, בשל מכרזים להקצאות לבתי כנסת ושטחי ציבור קהילתיים שמתפרסמים בקרוב.

ומה באשר לחוק עזר שימנע פתיחת עסקים בשבת? ראש המועצה, כך לפי ציטוט של תושב חרדי בשבועון 'משפחה' בשבוע שעבר, אינו מביע עמדה, לא מקדם את החוק, ומייצר תיקו בין חברי המועצה הדתיים והחרדיים לבין החברים החילוניים במועצת חריש. לפי סרטונים שפורסמו ראש המועצה אף הביע תמיכה בבעלי 'גלידה גולדה' שהיו הראשונים לפרוץ את חומת השבת בעיר העתידית.

כזכור, בשבועות האחרונים דיווחנו על הגעתם הצפויה של כאלף חסידי 'תולדות אהרן' לחריש – חרף התנגדותו הנחרצת והפומבית של ראש המועצה, יצחק קשת.

לא מן הנמנע שבעקבות האכלוס של כאלף המשפחות החסידיות מתולדות אהרן, יגיעו עוד אלפי משפחות חרדיות מקהילות אחרות – ליטאיות, חסידיות, ספרדיות ועוד – לחריש, שככל הידוע כעת, דירות רבות בה עומדות לשיווק או עתידות להבנות במאסות גדולות, בהיעדר רוכשים.

3 תגובות ל: "חנות נוספת בקניון בחריש תיפתח בשבת"

  1. אלף חסידים… אלף משפחות… מה הקשקוש הזה?

  2. על כל חסיד קיצוני אנטי ציוני שיגיע – נפתח עוד חנות בשבת.
    לא כדאי לכם להגיע ולחזק את חילול השבת שלנו!!!

  3. חיקוק??? לא שמעתים על חקיקה???

כתיבת תגובה