חניתם עם תג נכה במקום שמור לנכה אחר? 1,000 שקלים

הח”כים אישרו את התיקון לתקנות התעבורה על חניות נכה – כפי שהגיש משרד התחבורה | יאפשר לבצע אכיפה נגד רכב נכה שחנה במקום שמור שמיועד לנכה אחר | הקנס – 1,000 שקלים

חניית נכים, חוף תל אביב | צילום אילוסטרציה: לירון אלמוג, פלאש 90

בקשת משרד התחבורה לתקן את תקנות התעבורה על מנת לאפשר אכיפה של איסור על רכב הנושא תג נכה לחנות בחניית נכה המסומנת החנייה של מספר רכב מסוים, בתמרור המיועד לכך – אושרה בידי ועדת הכלכלה של הכנסת. התיקון יאפשר, כאמור, לאכוף את האיסור ולהטיל קנס של 1,000 שקלים. ח”כ בועז טופורובסקי, שמילא את מקומו של היו”ר, בירך על כך וביקש לוודא שאכן תהייה אכיפה.

ח”כ שירלי פינטו בירכה גם היא על התיקון, ואמרה כי הדבר הוא בעקבות שאילתה שהגישה לפני כמה חודשים לשר לביטחון הפנים, לאחר פנייה שקיבלתי מנכה שנכה אחר חניה בחניה השמורה שלו. לדבריה, בעבר כשקרה מקרה כזה אין אכיפה, או במקרה הטוב ניתן קנס של 250 שקל.

ח”כ טופורובסקי ביקש לוודא שהמשטרה תאכוף את התקנה, שתיכנס לתוקף בימים הקרובים. נציגת המשטרה, סימונה זילבר, אמרה כי עוד ב-2018 המשטרה ביקשה לבצע את התיקון שאושר היום כדי שתוכל לבצע אכיפה. “אנחנו מברכים ומחכים לכניסת התיקון לתוקף כדי שנוכל להתחיל לאכוף”, אמרה זילבר.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה