חקירת הפיגוע חשפה את צילומי כרטיסי האשראי של אורחי המלון

כך הובילה חקירת פיגוע ירי לחשיפת הונאת אשראי: יחידת ההונאה במחוז ירושלים עצרה בחודש שעבר חשודים בעבירות הונאה של כרטיסי אשראי, שפרטיהם נגנבו ע״י עובדי מלון שצילמו כרטיסי אשראי של לקוחות | עם סיום החקירה במשטרה, הוגש נגדם כתב אישום ע״י יחידת התביעות במחוז ירושלים

חלק מכרטיסי האשראי שצולמו, שפרטיהם נגנבו לצורך ביצוע ההונאה, שנתפסו בטלפון של החשוד | צילומים: דוברות המשטרה

זה קרה חמישה ימים אחרי פרוץ הלחימה. בתאריך 12.10, בשעות הערב, התרחש פיגוע ירי בתחנת שלם של מחוז ירושלים, כשמחבל ירה לעבר כוח משטרה מחוץ לתחנה ונוטרל ע"י שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב. כתוצאה מהפיגוע נפצע שוטר אחד באורח קשה ושוטר נוסף באורח קל, והחקירה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז ירושלים.

במסגרת חקירת הפיגוע, בתאריך 15.10 נעצר חשוד (23, תושב סילוואן), אלא שלאחר שנבדקה מעורבותו ביחס לפיגוע – זו נשללה. אולם יחד עם זאת, במסגרת חקירתו, התגלו במכשיר הטלפון הנייד של החשוד, מעל למאה צילומים של כרטיסי אשראי.

בעקבות גילוי זה הועברה החקירה בעניינו למחלק ההונאה בימ״ר מחוז ירושלים. מהחקירה עלה כי, על פי החשד, החשוד שעבד במלון בירושלים בתור מלצר צילם באופן לא חוקי וללא ידיעת הלקוחות שאותם שירת במקום את כרטיסי האשראי שנמסרו לו בכדי לשלם על הזמנותיהם של אותם לקוחות. באמצעות אותם הפרטים שהשיג בעקבות אותם הצילומים, החשוד ביצע יחד עם חשודים אחרים רכישות באינטרנט.

במסגרת החקירה נעצרו מספר חשודים נוספים תושבי מזרח ירושלים, בחשד למעורבותם בהונאת אשראי זו. עם התקדמות החקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, התבססה תשתית ראייתית למעורבותם של שניים מהחשודים הנוספים שנעצרו לפני כשבוע (בני 23, תושבי מזרח ירושלים) והיו שותפיו המרכזיים של החשוד הראשון שנעצר.

מעצרם של שלושת החשודים הוארך מעת לעת בבימ״ש. לאחר שחוקרי ההונאה בימ"ר ירושלים השלימו את פעולות החקירה וביססו תשתית ראייתית נגד השלושה בחשד לעבירות הונאה, עבירות על חוק שירותי תשלום וקשירת קשר לביצוע פשע.

מעצרם של שלושת החשודים הוארך מעת לעת בהתאם לצרכי החקירה. אמש הגישה יחידת התביעות המשטרתית של מחוז ירושלים נגדם כתב אישום לצד בקשה להארכת מעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים.

פקד יבגני ברוורמן, קצין חקירות במחלק ההונאה במחוז ירושלים ציין: ״חקירת פיגוע טרור הובילה אותנו לחשיפת הונאה משמעותית כלפי עשרות אזרחים תמימים, שמסרו כרטיס אשראי לתשלום על הזמנתם בבית עסק, ונפלו קורבן באי ידיעתם לעוקץ של חשודים שניצלו את עבודתם במלון. בכך אותם החשודים גם מעלו באמון שניתן להם ע״י מעסיקיהם בגלל בצע כסף. גם בימים אלו בהם משטרת ישראל בכלל ומחוז ירושלים בפרט, מרכזים מאמץ בפעילות בטחון שוטף, אנחנו לא מרפים גם מחשיפת עבריינות ופגיעה ברכושו וכיסו של הציבור".

כתיבת תגובה