חשד להונאת מע"מ ברשת מלונות דן

בכירים ברשת מלונות דן נקראו לחקירה במע"מ בחשד להענקת פטור ממ"עמ המגיע לתיירים גם לכאלה שאינם זכאים לכך. הזימון מגיע לאחר שאמש פשטו חוקרי יחידת תל אביב של מע"מ על משרדי החברה

מלון דן תל אביב shutterstock

נושא המשרה הבכיר של של רשת מלונות דן בתחום הכספים (סמנכ"ל כספים), זומן הבוקר (ד) לחקירה ברשות המיסים בחשד להעלמת מע"מ. יחד איתו זומנו גם חשב החברה ועובדת נוספת. הזימון מגיע לאחר שאמש (ג) חוקרי מע"מ תל אביב פשטו על משרדי החברה והחרימו חומרי חקירה ביניהם מחשבים ומסמכים.

החשד של רשות המיסים הוא כי רשת המלונות ניצלה לרעה את הפטור ממע"מ לתיירים שעל פי החוק זכאים לפטור מלא מהמס. על פי החשד ניתנו פטורים כאלה גם לאורחים שאינם זכאים על פי החוק לפטור זה.

apps-box

רשת מלונות דן הוציאה הבוקר הודעה לבורסה כיא אתמול 12 ביוני 2018 נמסר לחברה צו לצורך המצאת מסמכים לרשויות מע"מ. ולמיטב ידיעתה של החברה, הדרישה הינה חלק מביקורת מע"מ שנערכת ביחס לחיובי מע"מ של תיירים.

עוד הודיעה החברה כי זומנו לחקירה נושא המשרה הבכיר של החברה בתחום הכספים, חשב החברה וכן עובדת נוספת, בקש לביקורת האמורה. וגם כאן מוסיפה הרשת כי להערכת החברה לחשדות הנ"ל אין כל בסיס משפטי או עובדתי. עם זאת, נכון למועד זה אין לחברה יכולת להעריך בשלב זה את השפעתם של האירועים הנבחנים על ידי רשויות מע"מ על החברה אם בכלל.

בשנת 2002 נעצרו ושוחררו בערבות מנכ"ל חברת הרץ, דני שמעוני, וסמנכ"ל התפעול, יוסי הלל בחשד דומה. על פי החשד אז שכירות כלי רכב שנעשו במגזר החרדי באמצעות שלושה סוכנים עצמאיים שפעלו בקשר עם החברה, נעשו כאילו מדובר בתיירים, בעוד שלפי טענת חוקרי מע"מ מדובר היה בישראלים. חוקרי מע"מ טוענים כי פעולה זו נעשתה בכדי להימנע מתשלום מע"מ, וכי יש בידיהם ראיות הקושרות את המנכ"ל והסמנכ"ל לפרשה זו.

side
Technion – inner

כתיבת תגובה