חשד: ניצלו את נסיעותיהם התכופות להברחת אלכוהול וטבק

האם מכונאים מוטסים בחברת תעופה ניצלו את התדירות הגבוהה של נסיעותיהם לחו"ל על מנת להבריח לארץ טבק ואלכוהול בשווי של עשרות אלפי דולרים? | רשות המסים חוקרת חשד שעלה בפעילות יזומה ואיסוף ראיות המצביעות על כך שבמשך שנים, המכונאים המוטסים ביצעו רכישות של חבילות טבק, פקטים של סיגריות ובקבוקי אלכוהול בחנות הדיוטי פרי של נתב"ג | את המוצרים שרכשו, הכניסו לפי החשד מבלי להצהיר עליהם

דיוטי פרי בנתב''ג | צילום: יח''צ

רשות המסים חוקרת חשד לפיו מכונאים מוטסים בחברת תעופה, אשר במסגרת תפקידם התלוו לטיסות החברה, ניצלו את התדירות הגבוהה של נסיעותיהם לחו"ל על מנת להבריח לארץ טבק ואלכוהול בשווי של עשרות אלפי דולרים.

החשד עלה במסגרת פעילות יזומה של רשות המסים, שכללה את עובדי בית המכס נתב"ג, עובדי יחידת הסמים והמכס נתב"ג ובודקים באולם הנוסעים. במסגרת הפעילות נאספו ראיות המצביעות על כך שבמשך שנים, המכונאים המוטסים ביצעו רכישות של חבילות טבק, פקטים של סיגריות ובקבוקי אלכוהול בחנות הדיוטי פרי של נתב"ג בשווי של עשרות אלפי דולרים.

250/200 סייד בר + קובייה

את הטבק והאלכוהול הבריחו עובדים אלה לישראל בעת חזרתם בתפקיד דרך המסלול הירוק, אשר דרכו מותר להכניס לישראל עד 2 ליטר יין, עד 1 ליטר משקה אלכוהולי אחר ולא יותר מ-250 גרם טבק על כל צורותיו (מתוך זה עד פקט אחד של סיגריות). על פי החשד, עובדים אלו הכניסו כמויות גבוהות יותר מהמותר, מבלי להצהיר על כך.

המכונאים המוטסים עוכבו ונחקרו על ידי עובדי יחידת הסמים והמכס בנתב"ג וחומרי החקירה הועברו לייעוץ משפטי לצורך הגשת כתבי אישום.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה