חשד: פתח עסק, דרש החזרי מע”מ וקיבל אבטלה

חשד: פתח עסק, דרש החזרי מע”מ במיליונים, ובמקביל קיבל דמי אבטלה | במקביל, נמשכת האכיפה המוגברת: 16 כלי רכב, תכשיטים ושעוני יוקרה עוקלו הבוקר בפעילות ממוקדת של משטרת ישראל ורשות המסים נגד הפשיעה הכלכלית בחברה הערבית

רכבי יוקרה שעוקלו (אילוסטרציה) | צילומסך מסרטון המשטרה

משרד חקירות מע”מ חיפה ברשות המסים, במשותף עם אגף החקירות בביטוח הלאומי בסניף בני ברק, הגישו בקשת מעצר עבור תושב בני ברק, החשוד בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-17 מיליון שקלים, שבגינן דרש החזר מס תשומות בהיקף של כ-3 מיליון שקלים. מהחקירה עולה, כי בזמן שהחשוד ניהל עסק עם הכנסות של מיליוני שקלים, לכאורה, הוא גם דרש במקביל דמי אבטלה ודמי הבטחת הכנסה מביטוח לאומי.  

אכיפה מוגברת

בתוך כך, במסגרת המאבק נגד הפשיעה הכלכלית בחברה הערבית, בוצעה הבוקר פעילות אכיפה של המפלג הכלכלי בלהב 433 בישובים דיר אל אסד, מג’ד אל כרום ובענה, ביחד עם משרד אזורי מע”מ עכו והיחידה הארצית לאכיפת הגביה ברשות המיסים, כוחות יס”מ ושוטרים ממחוז צפון.

Inner article

במהלך הפעילות בוצעו 9 חיפושים בבתיהם של מספר חשודים, לגביהם קיימים חובות כספיים גדולים לרשויות המס במדינה הנאמדים במיליוני שקלים. מטרת הפעילות בשילוב הכוחות, הינה גביית חובות מע”מ מסרבני מס והגברת המשילות, לצד פעילות הרתעתית ואפקטיבית בתחום הפשיעה הכלכלית בדגש לחברה הערבית.

במהלך החיפוש עוקלו ע”י רשות המיסים 16 כלי רכב, תכשיטים ושעוני יוקרה, וכן נתפסו סכומי כסף בסך 15 אלף ש”ח ו 20 אלף דולר במזומן בבתיהם של החשודים.

רשות המסים ומשטרת ישראל ימשיכו להגביר את האכיפה בתחום הפשיעה הכלכלית כחלק מהמאבק בפשיעה בחברה הערבית, במטרה לחשוף ולמוטט את התשתית הכלכלית של מחוללי הפשיעה הפוגעים בתחושת הביטחון של האזרחים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה