חשיבות במיתוג עסקי לשוק הדתי לאומי והחרדי

ברנדוויז

בעלי מקצוע מכל התחומים במגזר הדתי לאומי ובמגזר החרדי, לא שונים כלל מבעלי המקצוע החילוניים או המסורתיים מבחינת המטרה שהיא לבסוף – מכירה, שיווק ושירות. האופן שבו נעשה השיווק אמנם שונה, אך יחד עם זה, חשוב לזכור שאנחנו נמצאים בשנת 2022 בואכה שנת 2023 והעולם כולו עובד בערוצים הדיגיטליים השונים בין אם הם מתקדמים יותר או בין אם הם מתקדמים פחות. גם לאוכלוסייה השמרנית יותר, יש בהחלט מקום ובמה מכובדת כמו לחילוניים רק בקווים מנחים שונים מהחילוניים.

המפתח להצלחה טמונה בידיעת החומר ויישומו.

צריך להבין ששוק הצרכנים הדתי לאומי והחרדי איננו שונה משוק הצרכנים האחרים שבשווקים אחרים, כולם רוצים לקנות, כולם צריכים לקנות ויש הכול לכולם. אך עם זאת, לשוק הדתי לאומי והחרדי, יש את הייחודיות משלו, כאשר ייחודיות זו חייבת להיות תנאי הכרחי, ללא פשרות כדי שהצרכנים יצרכו את המוצר או השירות המשווקים. בגלל שעולם התוכן הדתי לאומי והחרדי הוא שונה מעולם התוכן החילוני, צריך להכין מראש "שיעורי בית" לפני שבכלל מתחילים להיכנס לעולם התוכן הדתי. ניקח לדוגמא בית אופנה שפונה לקהל נשים דתיות וחרדיות שמעוניינות ללבוש מותג יוקרתי וצנוע אך כזה שמתכתב עם צו האופנה בעולם, על המפרסמים, בראש ובראשונה, לדעת באילו ערוצי שיווק מומלץ לקיים את קמפיין הפרסום ואיזה מיתוג עסקי הוא המתאים ביותר הן מבחינת המוצר שאותו מפרסמים והן מבחינת קהל הצרכניות (במקרה זה) שרוצים להביא. הרי כשפונים לצרכנית הדתייה, לא יפנו אליה עם דוגמנית חשופת כתפיים ובלבוש לא צנוע, אלא ההיפך.

עשה ואל תעשה במיתוג העסקי בעולם הדתי לאומי ובעולם החרדי:

  • כאמור, הצעד הראשון והקריטי שחייבים לעשות הוא ללמוד שיווק בעולם הדתי ועל כל מה שמשתמע מכך, למשל – קוראים מאמרים כיצד לעשות זאת נכון, מדברים עם אנשים מתוך המגזר הדתי לאומי והחרדי, עושים סקר שוק ומתחילים לבדוק מי הם החברות המובילות בתחום שרוצים להיכנס אליו ורואים כיצד הם מפרסמים את עצמם ועם איזה מיתוג עסקי הם משתמשים. כמובן שאם רוצים למקסם הצלחות, הולכים על בטוח ויכולים לשכור את שירותיו של איש תוכן מהמגזר כדי שייעץ ויכוון למקום הטוב והגבוה ביותר ועד כמה שניתן במדויק.
  • קחו בחשבון שכל ערוץ שבו תבחרו לפרסם ולשווק את המוצר או את השירות שלכם, עליכם להימנע מכל דבר שאיננו הולם מבחינת צניעות. למשל, שימוש בדוגמנית אישה שמפרסמת מוצר כלשהו והיא איננה לבושה בהתאם למגזר, לדוגמא, בזרם הספרדי מקובל שהנשים חובשות שביס על ראשן ואילו בזרם האשכנזי, נשים חובשות פאה לראשן ולכן יש צורך בלעשות התאמות למגזר שאליו רוצים לפנות.
  • ערוצי הפרסום במגזר החרדי אכן עברו שינוי מהותי ויש אנשים רבים שמחזיקים בבעלותם טלפון חכם אך כשר, זאת אומרת שיש אתרים ואפליקציות שהם יכולים להיכנס אליהם אך יש גם אתרים ואפליקציות שהם אינם יכולים להיכנס אליהם. עם זאת, המגזר הדתי ברובו עדיין מקבלים אינפורמציה דרך ערוצי התקשורת הקודמים יותר כמו עיתונים, מקומונים, פליירים ורדיו.
  • טיפ חשוב שכדאי לדעת, אם הנכם מעוניינים להיכנס עם המוצר שלכם או עם השירותים שאתם מציעים לעולם הדתי לאומי או לעולם החרדי ואינכם מוגדרים כעסק דתי, עליכם לקחת בחשבון את כל קווי המנחה שמנחים את העולם הדתי שברובו מתבסס על צניעות. כמו כן חשוב להדגיש שהצרכנים הדתיים, אוהבים מאוד איכות ועל איכות הם לא מתפשרים גם אם זה אומר שהם לא יקנו הרבה אבל כשהם יחליטו להוציא כסף על רכישת דבר מסוים, הם יוציאו עליו לא מעט כסף.
  • כאשר חושבים על עיצוב מיתוג עסקי של מוצר או שירות כמו בגדים, מוצרי חשמל, דירות למכירה או דירות להשכרה, שירותי בעלי מקצוע כמו חשמלאים או אינסטלטורים וכו' יש צורך בשימוש נכון של המיתוג. הדוגמא הטובה ביותר לשם השוואה בין העולם הדתי לעולם החילוני הוא השימוש במפורסמים. בעולם החילוני, הרבה מאוד דוגמנים, שחקנים ושחקניות, זמרים וזמרות שונים, מפרסים הרבה מאוד מוצרים ושירותים מאופנה ועד ביטוחים. בעולם הדתי השימוש במפורסמים כאלה ייחשב כפגיעה בכל אמות המידה של המגזר. אך אם יתקיים שימוש בכל מיני אלמנטים שמאפיינים את היהדות כמו למשל סמלים כלשהן, מונות של רבנים, שימוש בפסוקים מן המקורות, יש סיכוי גדול בהרבה "לתפוס" גם את הקהל הדתי לאומי והקהל החרדי.

יש מקום לכולם בכל מקום

כאשר רוצים "להרים" מסע פרסום של רכישת רכבים מחברה מסוימת במגזר הכללי, נעשה שימוש בכל הפלטפורמות שיש להן חשיפה מקסימלית, פייסבוק, אינסטגרם, טלגרם, שלטי חוצות, אוטובוסים, עיתונים רדיו ועוד. כאשר רוצים להרים מסע פרסום בפרופורציות כאלה בעולם הדתי חייבים להשתמש ב"תותחים הכבדים" משום שהחשיפה תהיה מצומצמת יותר ולכן היא חייבת להיות איכותית, חד משמעית שתקלע בול למטרה שלבסוף היא מכירת מוצר או שרות כלשהו. לכן ברחוב הדתי והחרדי ניתן להשתמש בחלק מהפלטפורמות שהוזכרו קודם אך עם שימוש נכון של מיתוג עסקי שקולע לכל מגזר ולכל זרם במגזר. לכן יש מקום לכל מי שמעוניין לפרסם בעל ערוץ פרסומי.

לסיכום

הצרכנים הם אנשים ואנשים צורכים, אמנם הרגלי הצריכה הם יכולים להיות שונים ואחרים אך בהחלט יש תרבות צריכה. כאשר עושים מיתוג עסקי לעסק כדי שצאת אתו לאור ויניב פירות, חייבים לבדוק את השטח ואין כמו עבודת רגליים, לדבר עם האנשים ברחוב, להתעניין מה הם ערוצי הפרסום הטובים ביותר, לאפיין את הציבור שאנו שואפים להביא לקנות את המוצר או את השירות שלנו. כל זאת נשעה כדי לקדם את עצמנו למטרה שהיא חשיפת העסק.

מעוניינים לגעת בכמה שיותר אנשים שאפילו לא מודעים למותג שלכם ולשפר באופן משמעותי את ההכנסות שלכם?

תאמו אתנו פגישת ייעוץ 

.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה