קינג יוזם מאות דירות בבית חנינא ‘ליהודים בלבד’

פחות מ-3 חודשים לבחירות לראשות הבירה, נודע ל’ביזנעס’ כי תכנית נועזת שרקח יו”ר רשימת ‘מאוחדים’ לפני 3 שנים יוצאת לדרך ● מאות יחידות דיור ייבנו ‘ליהודים בלבד’ בשכונה הערבית בית חנינא ● וכמה תעלה דירת 5 חדרים? ● כל הפרטים בפרסום ראשון

ליהודים בלבד. מזרח ירושלים, סילוואן | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

פרסום ראשון: החל מהחודש הבא יחלו עבודות לבניית פרויקט דיור נועז בלב השכונה הערבית בירושלים ‘בית חנינא’, כאשר לפי דברים שנשמעו מפי המועמד הרביעי ברשימת ‘מאוחדים’, אריה אורנג’, והגיעו לידיעת ‘ביזנעס’ – “הדירות נמכרות ליהודים בלבד”.

כתב ‘ביזנעס’ שנכח בשבוע שעבר בכנס פוליטי סגור של סיעת ‘מאוחדים’ בראשותו של אריה קינג שמע כי אורנג’ סוער במיוחד, תוך שהוא אומר שוב ושוב: “זה אצבע בעין לערבים”, לצד אמירות דומות אחרות.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

משמעות המילים יכולה היתה להעלות על הדעת שלל אפשרויות, אך ל’נשק בחירות’ שכזה, איש לא ציפה.

מבדיקת ‘ביזנעס’ עולה כי 124 יחידות דיור שאושרו בוועדת התכנון המחוזית מתוך כמה מאות שצפויות להיבנות במקום – הן ה’נשק’ שהכינה ‘מאוחדים’ לקראת הבחירות. גורם המעורה בפרטים אמר ל’ביזנעס’ כי “בתוך חודש הטרקטורים עולים על השטח”, לקראת תחילת עבודות הפיתוח.

המדובר הוא בקרקעות שנרכשו כבר לפני קרוב לחמש עשרה שנה מכספם של יהודים מהארץ ומחו”ל במטרה “לגאול אותן וליצור רצף התיישבותי יהודי בין השכונות”, כפי שהתבטא בעבר קינג.

ל’ביזנעס’ נודע עוד, כי הבניה המתוכננת כוללת גם מרפסות סוכה וכי מחצית מהדירות שבנייתן תחל בעוד חודש כבר נמכרו לדתיים לאומיים ולחרדים עובדים.

ומה באשר למחיר? ל’ביזנעס’ נודע כי יוזמי הפרויקט, שייקרא ‘נוף שמואל’ דאגו גם למחירים אפסיים כדי להוציא לפועל את התכנית המורכבת להתיישבות יהודית. תכנית, שככל הנראה עלולה להיות כרוכה במאבקים אלימים אינסופיים בין הצדדים. מחירה של דירת 5 חדרים הכוללת 124 מטרים רבועים יעמוד על מיליון שקל בלבד.

פנינו לבקש את תגובתם של קינג ואורנג’, ולכשתתקבלנה – נפרסמן.

2 תגובות ל: "קינג יוזם מאות דירות בבית חנינא ‘ליהודים בלבד’"

 1. תרשמו כתבה בעד, זה נראה כאילו אתם נגד,
  מה אתם הארץ?

 2. כל הכבוד לר’ אריה קינג !!!
  כמי שגדל באיזור אני מתפלא על העזות שלו לחזור לתוך גוב האריות,
  בתור ילד רכשתי את זוג האופניים הראשון שלי שם עם פרוץ האינתיפאדה לא העזנו להיכנס לשם יותר.
  אתרגש לראות יהודים ירא שמים מתפללים שם, לאט לאט אנו רואים את ארצנו חוזרת לפרוח כימים כקדם לפי שתפילות עם ישראל אינם שבים ריקם.
  נ.ב. האם הפרויקט הנ”ל קרוב ל’בית השבעה’ הידוע?

כתיבת תגובה