חשיפה: פרופ' אהרון ברק נשיא בית המשפט בדימוס נואם בכנס בהפרדה מגדרית

האם נשיא ביהמ"ש העליון לשעבר אינו בעד לימודים מעורבים בכיתות חרדיות? מופיע עתה מול סטודנטים וסטודנטיות בהפרדה מלאה

פרופ אהרון ברק והמחיצה. באדיבות המצלם.

באירוע בקמפוס החרדי אונו – החוג ללימודי תואר ראשון למשפטים, מופיע ברגעים אלה נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט בדימוס פרופסור אהרן ברק.

האירוע שמיועד למצטייני החוג, מתקיים בהפרדה מלאה, כדרישת המארחים – הקריה האקדמית אונו, הקמפוס החרדי בירושלים – וכדרישתם של הסטודנטים והסטודנטיות שלומדים כל ימות השנה בהפרדה מלאה ומוחלטת ואף בימי לימוד נפרדים.

box

לאור סערת לימודי 'המשפיעים' שהעלתה את סוגיית ההפרדה המגדרית בלימודים אקדמיים, נדמה כי נשיא בית המשפט לשעבר אינו מסכים עם קביעת בית הדין האזורי לעבודה כי אין לאפשר לימודים גבוהים בהפרדה מגדרית.

כזכור, בית הדין האזורי קבע כי תכנית 'המשפיעים/ות – חרדים לשירות הציבורי' שנועדה לקדם לימודי גברים חרדיים באקדמיה בהפרדה, תחוייב לצרף עשרות נשים לשורות התכנית. רק לאחר שבית הדין הארצי לעבודה הקפיא לעת עתה את החלטת בית הדין האזורי, ממשיך הקורס להתקיים כסדרו.

עתה, במסגרת טקס מצטיינים שערך הקמפוס החרדי אונו, נדמה כי אורח הכבוד – נשיא בית המשפט העליון בדימוס, פרופסור אהרון ברק, שמקיים שיח עם הסטודנטים בקמפוס החרדי בירושלים לשיחה על שיפוט, משפט ומה שביניהם – אינו סבור בהכרח כי החלטת ביה"ד האזורי שמונעת הפרדה בין המגדרים, היתה נכונה.

הופעתו, שכללה הרצאה קצרה מול המחיצה המפרידה בין הגברים לנשים, והתשובות שהשיב לשני עברי המחיצה – מוכיחות כי גם אבי שיטת 'הכל שפיט' שדגל באקטיביזם שיפוטי, מבין כי החרדים לא יוכלו להשתלב בלימודים גבוהים ללא התחשבות בארחות חייהם.

כשנשאל ברק ע"י אחד הסטודנטים שהשתתפו בהרצאה על פסק בית הדין ועל כך שהוא מופיע למרות ההפרדה סירה להגיב בטענה כי "פעם שופט, תמיד שופט" וכי לא ראוי שהוא יגיב על דבר שהחלטתו נתונה לבית המשפט, אולם הדגיש כי הנושא שפיט וראוי שיתקיים דיון בנושא.

Noam1 – Inner

2 תגובות ל: "חשיפה: פרופ' אהרון ברק נשיא בית המשפט בדימוס נואם בכנס בהפרדה מגדרית"

  1. עד מתי תמשיכו להשתמש במושג המקומם הזה שנקרא חרדי/ם כשכולם יודעים שהם באמת לא חרדים. מה לנו ול"הסכלה" גבוהה, חורבן בית המקדש? הלוא זה היה חטאם הנורא של משה מנדלסון לפני השואה שעלין ועל חבריו חרה אפו של היטלר. ואפילו המוסיקאי הנודע לשמצה שלהם, ואגנר, כתב מלים כדורבנות נגדם על רצונם בשיויון זכויות, נשיאת נשים נכריות ועוד.
    ומי התיר להם להסתכל בפני רשע כמו ברק שדעתו נגד החרדים היא ידועה כבר לפני שנים רבות. ועכשיו הם עשו העתק-הדבק מהקוריאות. ומהיסטריה רוצים לעשות גם הם היסטוריה… נעבעך.

  2. יש גם הפרדה בין שירותי גברים לשרותי נשים שלחילונים נראית טבעית למרות שאין באמת סיבה אמיתית.
    כי זה כבר מוטבע תרבותית
    יש אוכלסיות שההברדה מוטבעת בהם גם באזורים אחרים
    אם מבינים הפרדה בשרותים אפשר להבין הפרדה גם באוטבוס או כל מקום שיש בו קרבה.

כתיבת תגובה