חשמל באוויר | נסיעת מבחן • קיה נירו EV

המהפיכה החשמלית כבר כאן וזו עובדה: כמעט בכל חודש מושק כאן רכב חשמלי מיצרנים מוכרים (או פחות) לצרכן הישראלי | קיה נירו, הוא דווקא דגם מוכר מאד, רק שלא כולם יודעים שאחת מגירסותיו היא חשמלית טהורה | הבה נבדוק למה היא כל כך נחבאת אל הכלים

קיה נירו חשמלית | צילומים: יחיאל גרין ויצרן

לפעמים אני חושב שאילו יכולתי, הייתי בוחן רק רכבים חשמליים. הם כל כך מסקרנים אותי. חסכוניים מאד, (פול טנק עולה בערך 30 ₪ בטעינה ביתית), עלות הטיפולים כמעט אפסית, בלמים צריך להחליף פעם בכמה שנים, אין גיר או מנוע שצריך לטפל בו והעיקר – נסיעה בהם היא נגיעה בעתיד ובהווה יחד.

לחסוך עולה כסף… עד שרכב חשמלי יהפוך לנחלת הכלל יצטרכו לקרות כמה דברים. קודם כל, אצטרך לרכוש בית פרטי…

250/200 סייד בר + קובייה

נכון. אני יודע שאם יש הסכמת דיירים, ניתן להתקין עמדת טעינה גם בבית משותף, אבל יש עוד בעיה: מה עושים אם אתם גומעים – אפילו פעם אחת בשבוע – דרך שעוברת את ה-300 קילומטר? בחלק מהרכבים החשמליים זה אומר שצריך להיכנס באמצע הסידורים לתחנת הטענה, וזה דבר שאורך זמן (פרטים בהמשך).  לא תמיד יש עמדות פנויות, ולפעמים תצטרכו להאריך את המסלול שלכם כדי למצוא עמדה כזו. למרות כל המאמצים, אין עדיין מספיק עמדות הטענה בישראל (למרות שביחס למספר המכוניות החשמליות בישראל, זה אולי מספיק), ויש עוד פרט שולי: הרכבים החשמליים בדרך כלל חדשניים מאובזרים ומנקרי עיניים, משהו שאני באופן אישי לא מאד אוהב.

ובדיוק בשביל אנשים כמוני נולדה הנירו החשמלית, היא לא מושכת עיניים, היא נראית בדיוק כמו הנירו ההיברדית של השכן (בהתעלם מהצבע הכחול/טורקיז  שבו הופיע רכב המבחן) הטווח שלה ימנע מרוב הרוכשים את הכניסה להטענה במהלך היום, וגם קיבלתי העלאה נכבדת במשכורת שאפשרה לי לרכוש בית פרטי (טוב, לא באמת. אבל אם מדובר במכונית מהעתיד, אז זרמתי…)

אז על עיצוב לא נכתוב היום. תסתכלו בתצלומים המצורפים כדי להבין איך היא נראית מבחוץ. שום חידוש מיוחד לדגם החשמלי. גם מבפנים, עם השחור-שחור הזה, לא מצאתי ממש ממה להתלהב, זו בדיוק נירו ליסינג עם רשימת אבזור מצוינת אך לא מפתיעה ובעלת הנדסת אנוש מעולה כנהוג בקיה.

מה כן?

תא הנוסעים מצוין, הנדסת אנוש כבר כתבתי, מושבים נוחים, ולא, אין פינוק אקסטרא כמו גג נפתח, אבל כל מה שצריך – ואפילו קונסולה צפה בין המושבים הקדמיים – יש.

השורה השנייה מרווחת, ויש פתחי מיזוג עבורה. תא המטען מספיק גדול כדי שלא ארוץ לקטלוג לבדוק כמה הובטח. הוא מספק בהחלט משפחות גדולות.

בואו נדבר על צריכת דלק, סליחה, צריכת חשמל: אז ככה. 400 ק”מ בין הטענה להטענה יש בנירו בקלות, וזה כבר תופס מקום מכובד בין החשמליות הנמכרות בישראל. אם בכל זאת תצטרכו עמדת הטענה, עדיף שתעשו את זה בעמדה מהירה. זה יקר יותר, אבל שווה, עד 80 אחוז מהסוללה תיטען בתוך כחצי שעה, ואם אתם פרפקציוניסטים וחשוב לכם לראות 100 אחוז על הצג, תצטרכו להמתין עוד כחצי שעה. (בסה”כ ישבתי בעמדה מהירה שעה ו-10 דקות)  הכי טוב בבית, אמרה פעם פרסומת, אני מסכים שהכי טוב זה להטעין בבית, לקום עם מאה אחוז סוללה, ולצאת ליום עבודה. לאדם מן השורה זה די והותר. אגב, כדאי לדעת שבירידות ובפקקים הבטריה נטענת ותוסיף לכם ק”מ כמו ברכב היברידי. בעליות, זה יורד כמובן.

אפשר גם לדבר על הנאה מנהיגה ברכב חשמלי.  כן, בהחלט! תעבירו למצב ספורט, תנו בעיטה לדוושה ואני מבקש מראש לא לצרוח, כי הרכב פשוט טס…

בהעדר מנוע שמגיע למומנט תלוי סל”ד, כמו שמקובל במנועי בעירה, יש לנו מנוע ששיא כוחו מגיע מהשנייה הראשונה שלחצתם על הדוושה וזה אומר תאוצה שמדביקה את הגב למושב וגורמת לילדים ומבוגרים מסוימים לסחרחורת קלה… אם תמשיכו לסחוט את הדוושה, תזדקקו לשקיות מטוסים לנוסעים… אה, ולחיצה הגונה כזו גם מורידה לכם מיידית את כמות החשמל ברכב, כלומר, לא בטוח שתגיעו לסבתא בירושלים.

ברכב חשמלי אפשר לנהוג בחסכנות וגם כדאי, אבל אפשר להגזים ולנסוע במצב חסכוני פלוס שמכבה את המזגן ומי יודע עוד כמה דברים, או אז תוכלו להגיע ל-425 ק”מ, (כן, אני יודע שהנציג המקסים בקיה התעקש על 455 ק”מ, רק שלא זכיתי לראות זאת). כמובן, כל לחיצה על המזגן או הגברת המפוח שלו, תוריד במחשב הדרך את מס’ הק”מ שנותרו לכם.

Inner article

בסוף, הכל עולה כסף… עלות הנירו החשמלי עומדת על 175.00 ₪, כולל עמדת טעינה בבית (בעלות של כמה אלפי שקלים, מה שלא תקבלו אצל המתחרים). המחיר זול בכ- 20.000 ₪ מהמתחרים.

נקודת סיכום. יש כל מיני סיבות שאנשים רוכשים רכב חשמלי. טכנולוגיה מתקדמת, חדשנות, סקרנות, סוג של נחשקות ובסוף יש כמובן את השיקול הכלכלי. קיה נירו בגרסה החשמלית יקרה מעט ולא חדשנית, אבל היא מותג מוכר וחזק בישראל, מה שמקנה יתרון על המתחרים מסין. כמובן שאם נתעלם ממחיר הקניה, אז הקיה נירו היא כלי מהיר מאד, שקט, חסכוני ובהחלט יכול להיות תחליף לרכב פנאי.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "חשמל באוויר | נסיעת מבחן • קיה נירו EV"

  1. למה לא תברר את גילי התמורה הכי טובה לכסף בתחום החשמל

  2. בג׳ילי חסר אי זוג בסיסי והרכב נמוך יותר. אולי לא שווה את ההפרש של ה30 אלף שקל, אבל אחרי נסיעת מבחן בשני הרכבים, הנירו עושה הכל קצת יותר טוב.

כתיבת תגובה