'טאואר' הותקפה, האם תשלם להאקרים?

אין לדעת כיצד יסתיים אירוע התקיפה למפעל השבבים הישראלי שמטהו שוכן במגדל העמק • האם האירוע יסתכם במאות אלפי דולרים שתשלם 'טאואר' – באמצעות חברות הביטוח שלה, לתוקפיה, כמו במקרים של חברות אחרות? אין לדעת • מה שנחזה כמתקפת כופרה על חברת השבבים הישראלית, התגלתה בסופ"ש • אתמול דיווחה 'טאואר' לבורסה על "אירוע סייבר" • האם הפרסום אודות כוונתה לשלם דמי כופר להאקרים נכון? בחברה מסרבים להתייחס

מטה ומפעל 'טאואר' במגדל העמק | צילום: יח"צ

יצרנית השבבים הישראלית 'טאואר' אישרה אתמול (א') כי בסופ"ש גילתה כי היא נמצאת תחת מתקפת סייבר. זו החלה כבר ביום שישי והחברה השביתה את מערכות המידע והתקשורת שלה באופן יזום. על פי הדיווחים השונים בכלי התקשורת, ההערכה הרווחת היא כי מדובר במתקפת כופרה.

"החברה זיהתה בשישי אירוע במערכות המידע והתקשורת שלה. החברה ביצעה באופן יזום ניתוק של מערכות אלו, על מנת לבצע הערכת מצב ובהתאם לקבל החלטות ולנקוט את הפעולות הנדרשות לשם חזרה לשגרה בהקדם האפשרי".

250/200 סייד בר + קובייה

בהודעת הדיווח לבורסה בתל אביב, נאמר, כי "הודענו לרשויות הרלוונטיות על המתקפה ואנו עובדים באופן צמוד עם רשויות אכיפת החוק, עם צוות של מומחים מובילים ברמה העולמית ועם חברת הביטוח של החברה, כדי להחזיר את הפעילות למערכות שנפגעו בהקדם. החברה ביצעה צעדים לעצירת התפשטות האירוע", וכי לחברה אין עדיין הערכות כיצד ישפיע עליה האירוע בפועל.

החברה הישראלית מעסיקה כיום בעולם כולו מעל 5,000 עובדים, ומפעליה והמטה הראשי שלה נמצאים במגדל העמק.

במתקפות מסוג 'כופרה', ההאקרים מזהים פרצות בשרתים, משתלטים על מחשבי המשתמשים והמערכות ונועלים אותם בהצפנה, שאותה הם משחררים רק לאחר תשלום הכופר בדרך כלל במטבע ביטקוין.

לפי דיווחים שונים, 'טאואר' ניתקה באופן יזום את מערכות ה-IT שלה, לשם ביצוע הערכת מצב עד לקבלת החלטות בנושא.

הבוקר פרסם כתב 'כלכליסט', מאיר אורבך, כי החברה עתידה לשלם מאות אלפי דולרים כדי לשחרר את שרתיה ששותקו על ידי האקרים. את הכופר, כך לפי הדיווח, תשלם חברת הביטוח של 'טאואר'. עם זאת נציין, כי הדבר כלל אינו ברור. במענה לפניית 'ביזנעס' בנושא, ב'טאואר' בחרו שלא להתייחס לפרסום ב'כלכליסט'.

ב-2018 שולמו מיליארדי דולרים כדמי כופרה להאקרים שונים, ובחורף האחרון שילמה חברת סאפיינס כרבע מיליון דולר לתוקפיה. היא לא היחידה, ובין הנתקפות הגדולות מוזכרות ורינט רויאל קריביין ועוד.

עדכון 10.9.20

טאואר סמיקונדקטור, הודיעה היום (ה') כי כל אתרי הייצור של החברה שבו לפעילות. החברה פועלת לחזור ליכולת ייצור מלאה בתוך מספר ימים, וזאת בהמשך לתהליך שיקום יעיל ואפקטיבי לאחר אירוע הסייבר עליו דיווחה ב – 6 בספטמבר, 2020.

בזכות יישום מיידי של נהלים, טאואר אינה צופה נזקים מכל סוג שהוא לחומרים העבודה הנמצאים בתהליך הייצור, כאשר כל נתוני החברה והלקוחות נותרו מוגנים.
נוכח העצירה בתהליך הייצור, החברה צופה השפעה מסוימת על תוצאות הרבעון השלישי.

Inner 620/130

כתיבת תגובה