טושיבה מאשימה את ווסטרן בעיכוב עסקה ודורשת פיצוי ענק

הענקית היפנית שמבקשת למכור את חטיבת השבבים שלה, השנייה בגודלה בעולם, נתקלה במכשול בלתי צפוי: ווסטרן דיגיטל האמריקאית הודיעה כי תפנה לבית המשפט בארצות הברית לאחר שלא זכתה בעסקה

אילוסטרציה. צילום: jpreat | שאטרסטוק

הצרות של ‘טושיבה’ היפנית לא נגמרות. עתה היא תובעת פיצוי של כמיליארד דולר מ’ווסטרן דיגיטל’ האמריקאית בטענה כי זו הפריעה למכירת חטיבת השבבים שלה. הענקית היפנית ביקשה למכור את חטיבת השבבים השנייה בגודלה בעולם תמורת כ-18 מיליארד דולר.

בין המתמודדות על הרכישה הייתה גם ווסטרן דיגיטל. אלה שבסופו של דבר מי שזכתה ברכישה הייתה קבוצה בה שותפות מספר קרנות יפניות עם ‘ביין קפיטל’. הקבוצה הזו, לטענת ווסטרן דיגיטל הגישה את הצעתה ממש בימים האחרונים כאשר לטענת ווסטרן דיגיטל, הצעד תוכנן על ידי הרשויות ביפן שביקשו שהחברה תישאר בידיים יפניות.

sorek-box

ווסטרן דיגיטל הודיעה כי תפנה לבית משפט בארצות הברית על מנת לעכב את העסקה וטושיבה החליטה לתבוע ממנה פיצוי על הנזק שנגרם לה בעקבות התביעה כאשר נכפה עליה לחכות לאסיפת המשקיעים הבאה שלה או לזמן אחת חריגה על מנת לאשר את העסקה.

אגב, ווסטרן לא לבד. ישנן עוד מספר מתמודדות שגם הן דורשות להגיש מחדש את ההצעות שלהן, אחת מהן היא קבוצה בה חברות ענקיות טכנולוגיה כמיקרוסופט, אפל ואמזון.

side
inner

כתיבת תגובה