טיוטה לנד קרוזר – חוזרים למדבר

בשעה שכל עם ישראל ישבו בפקקים צפונה, ירדנו דרומה, להיות הכי קרובים למדבר… • עשינו את זה עם אחד מרכבי השטח הטובים ביותר ועם המדריך הטוב ביותר לשטח

מחליק על כל מהמורה. הלנד קרוזר בשטח המרעה הטבעי שלו - המדבר | צילומים: יחיאל גרין

רקע: ברבות השנים, הפך הלנד קרוזר למותג בפני עצמו. הוא נמכר תחת אותה נוסחה שמתעדכנת מעת לעת, אך הבסיס לא השתנה: הלנד קרוזר הוא רכב שטח אמיתי שיושב על שלדת סולם. למרות המראה החסון והקשוח ויכולות השטח המופלאות שלו, הוא יודע גם לפנק עם תא נוסעים בהיר עם שטחים רכים ומצופי עור ורשימת אבזור לא רעה.

השיירה: כל מי שגדל על סיפורי צדיקים, יודע שאת המדבר חוצים בשיירה, לא לבד!  אז נרשמנו לטיול חול המועד באתר של חברת חלומות שטח, שהבעלים שלה, אלי בן ארי, מכיר – כך נראה – כל אבן ונקיק במדבר כמו גם כל בורג בלנד קרוזר. החיים שלו מתנהלים בין הדרכה אישית לרוכשי לנד קרוזר והובלת קבוצות במהלך כל השנה ברחבי הארץ. חלקם – מותאמים לשומרי תורה ומצוות.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

עיצוב חיצוני: הדעות חלוקות. הבן שלי טען שהוא מאד יפה, בטח בצבע הכחול-ברקת המדהים הזה, אני הלכתי על מרשים וממש קשוח, בוודאי עם הפרונט האגרסיבי, הגריל ופנסי הלד הענקיים.

תא נוסעים: טיפוס קל ואתם בקבינה, שמציגה שילוב של מודרני ושמרני. הצבעים שעוטפים את הדשבורד, ההגה והמושבים, הם קרם וחום. זה נראה יוקרתי, אך שאר הפלסטיק האפור – פחות… בלם היד הידני נראה לא שייך לשנת 2021, גם הנדסת האנוש לא מקבלת ציון גבוה והקווים המרובעים נראים מיושנים. מצד שני לא קניתם קדילק או אאודי. זו תעודת הזהות של אגדת שטח: קוים מרובעים וחסונים – ובטיוטה לא ממהרים לשנות את מה שהציבור אוהב. נתוני המכירות של הלנד קרוזר בישראל מספרים על למעלה מאלף יחידות שנמכרות כל שנה, ושוק היד שנייה שלו אולי הכי חזק בישראל.

רשימת אבזור חלקית: מסך מולטימדיה דובר עברית, חלון גג פנורמי, מערכת שמע איכותית, כיוון הגה חשמלי, בקרת אקלים דו אזורית, תא בין המושבים, כניסה והנעה ללא מפתח, מושבי עור מחוממים/מקוררים עם כיוונון חשמלי. יתרונם של הקווים המרובעים: הם תורמים להמון מקום בכלל, ומקום נאות לברך ימין שסובלת לעיתים, ברכבים עם עיצובים פנטסטיים, מחוסר פרקטיות.

שורה שנייה: התחושה עשירה, מושבי העור והדיפונים בדלתות רכים, המושבים נוחים מאד, הצבעים משרים אוירה יוקרתית, ומישהו מהנוסעים מסב את תשומת ליבי שאפילו חגורת הבטיחות בהירות. יש כאן בקרת אקלים נפרדת ונשלטת ע”י הנוסעים, חלונות כהים ופתחי מיזוג בגג, חבל רק שתאורת הנוסעים פשוטה ולא תאורת לד.

שורה שלישית: הכניסה מעולה, יש פתחי מיזוג ומקום לכוסות, המושבים יתאימו בעיקר לילדים, מנגנון פתיחת הכיסאות ייחודי ולא ממש מוכר.

תא המטען: קטן, ועומד על 120 ליטר בלבד. הפתיחה שלו כפולה, דלת צד ענקית שנפתחת לימין וחלון אחורי שנפתח כלפי מעלה, פיצ’ר פרקטי והכרחי.

בטיחות אקטיבית: סטנדרטית כבר מרמת הגימור הראשונה. בקרת שיוט אדפטיבית, בלימה אוטונומית, מערכת לתיקון סטייה מנתיב, אור גבוה אוטומטי, התראה על שטח מת – אין (ומי צריך עם מראות ענק כאלו…) בקרת השיוט האדפטיבית עובדת מעולה, אבל מתנתקת מתחת ל-40 קמ”ש וזה היה קצת מבאס בפקקי הענק של חול המועד.

870/135 ליינר ארטקל

המנוע שודרג: השדרוג האמיתי של הלנד קרוזר הוא במנוע – שהיה מעט עצל בדורות הקודמים. הנפח לא השתנה, 2.8 טורבו דיזל, רק שעכשיו הוא עם 204 כ”ס במקום ה-177 שהיו לקודמו. התאוצה למאה עומדת על 9.9 שניות בלבד. הפער מורגש בכל תאוצה, בעיר ומחוצה לה.

נוחות: למרות הנדנוד הקלאסי של רכבי שטח, הלנד קרוזר הרגיש לי יותר נח מבעבר.

ההקדמה הסתיימה: כי אף אחד לא רוכש לנד קרוזר בשביל היופי, אלא בעיקר בשביל האופי ויש כאן הרבה מזה… היופי כאן זה יכולת השטח האדירה שלו, עם בקרות שיודעות לעשות הכל כמעט לבד ומאפשרות גם למי שמעולם לא נהג בשטח לנהוג בו כבקי וכרגיל. בשביל שועלי השטח במדבר, הלנד קרוזר הוא ביתם השני, והם מוצאים בו פרטנר לכל חלומות השטח שלהם. הוא חוצה כל אבן, בור, שלולית או חול טובעני בקלילות וללא מאמץ מיוחד, כמובן בזהירות מתבקשת.

את המסע של הקבוצה פתחנו בדימונה ומשם נכנסים לשטח, הקבוצה איכותית מאד וחוץ מקולו של אלי המדריך שנותן המון רקע על המקומות הבראשיתיים שחולפים בהם, אין שום קשקשת ברשת. הרוגע שאופף את הטיול עם ההדרכה המקצועית תוך כדי חציית נוף מדברי מהמם שמעולם לא ידעתי על קיומו, הוא סיבה מספיק טובה לסכם לעצמי שגם את הכניסה הבאה לשטח אעשה עם ‘חלומות שטח’.

סיכום: שלש שנים חלפו מאז שנהגתי בפעם האחרונה על הלנד קרוזר – ומקצה השיפורים חשוב. הוא יותר נוח לנהיגה יומיומית בעיר, תחושת המשאית שאפיינה אותו בעבר פינתה את מקומה למשהו הרבה יותר קליל.

המנוע המשודרג הפך אותו לכלי הרבה יותר נעים וגם החלפת מסך המולטימדיה שיפרה את חווית המשתמש. ביכולת השטח שלו אין שינוים, וטוב שכך.

מחירו של הלנד קרוזר הארוך מתחיל ב-330 אלף ₪.

רכב המבחן בגרסת לימיטיד, עולה 414,619 ₪.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה