טיוטה פריוס פלוס: לא מנהיג, לא אופנתי, לא גבוה. אבל אופציה מצוינת למשפחה

לא צריך להיות מהמר כדי לדעת שסגמנט המיניוואנים נמצא בסכנת הכחדה • בשנה החולפת נמכרו בישראל כחמישים אחוז רכבי פנאי, בעוד סגמנט המיניוואנים עומד על אחוז בודד! • ברשימה הנכחדת נותרו רק ארבע אופציות, והפריוס פלוס היא הכי נמכרת • הזדמנות מצוינת לקחת אותה לסיבוב קצר

טיוטה פריוס | צילומים: יח"צ

שורת פתיחה: פריוס פלוס היא מאחרוני המיניוואנים שנותרו בעולם הרכב שעבר כמעט כולו לסגמנט הפנאי, יתרונה הגדול הוא החיסכון בדלק.

רקע: בשנת 2013 הציגה טיוטה את המיניוואן ההיברידי הראשון, הוא מבוסס על טיוטה פריוס הרגילה עם פלטפורמה שהוארכה לטובת התאמתה למובילת משפחות.

250

גרסאות ואופציות: בישראל קיימת גרסה אחת בלבד.

מחיר לגרסה זו: 169.900 ₪

עיצוב: הרכב עבר מתיחת פנים בחלק הקדמי לפני כחמש שנים והפך אותו מודרני יותר, בזכות תאורת הלד והכונס הענק. יש גם מראות מתקפלות וכניסה ללא מפתח. חיצונית, הרכב נראה קטן מגודלו בפועל.

שורת נהג: עיצוב פרקטי ויש שיאמרו מיושן. לדעתי העיצוב מותאם למשפחות וגם אם יישפך נוזל ברכב אף אחד לא יילחץ… יש כמה משטחים מחופי עור אבל בעיקר המון פלסטיק קשיח. ההגה לא ממש נעים לאחיזה. הנעה ללא מפתח כבר אמרנו, ארבע חלונות חשמל שמופעלים בנגיעה, ידית הילוכים קטנטנה ומעוצבת, הנדסת אנוש – בסדר גמור, בקרת שיוט, בקרת אקלים ייחודית.  לפי מתקן הכוסות ובלם היד שנמצא ליד הדוושות, נראה שהרכב נולד בארה”ב, אך המושבים נוחים מאוד – כמו ברכבים אירופאיים.

מסך מגע:  6 אינצ’ עם מצלמה אחורית, המתגים בצדדיו פיזיים – שזה ממש פרקטי ובטיחותי. ברכב המבחן הותקן מערך הטיוטה טאצ’ עם ווייז מובנה.

מיזוג: חזק מאד מלפנים, אין פתחי מיזוג מאחור.

שורה שנייה: מרווחת מאד, רצפה שטוחה, כל מושב נע על מסילה משלו, מתקן כוסות, חלונות כהים.

שורה שלישית: כניסה נוחה, יתרון למושבים שנעים על מסילה, נערים עד מטר שישים יסכימו לשבת שם.

תא מטען: 200 ליטר, אינו מרשים, כרגיל בסגמנט.

מנוע וגיר: בנזין, 1798 סמ”ק, תיבה רציפה. ביחד עם המנוע החשמלי ההיברידי הם מגיעים ל- 136 כ”ס. התאוצה והביצועים לא ממש נמרצים. תיבת ההילוכים הרציפה מרעישה תחת עומס.

צריכת הדלק: תלוי מאד בכם, רגל עדינה ומהירות של 90 קמ”ש בכבישי המרכז הניבו נתונים של 21.5 ק”מ לליטר. נהיגה כמו ברכב ליסינג וחוסר התחשבות אקולוגית יניבו חצי מזה בצריכת הדלק.

Inner article

נוחות הרכב: הרכב נח מאד.

בטיחות: בפעם הקודמת שנהגתי בפריוס פלוס לא היו בו שום אביזרי בטיחות אקטיבית, שמחתי שנוספו כאלו. הנה הרשימה:

בלימת חירום אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל ביום, תיקון סטייה מנתיב, התרעת התנגשות, התרעה על חגורות בטיחות גם מאחור, אור גבוה אוטומטי ובקרת שיוט אדפטיבית מ- 40 קמ”ש, ללא בקרת זחילה בפקקים.

 שורת סיכום: משפחתי, פרקטי עם צריכת דלק מרשימה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה