עדכון: הפיצוי על ‘טיסת השבת’ בוטל – כנראה בשל הפרסום

לאחר שאל על הציגה הסכם פשרה ל-52 הנוסעים שומרי השבת ש’נתקעו’ במה שכונתה ‘טיסת השבת’ לפני כשנה ותבעו את החברה ב-7,000 שקלים • עוה”ד של החברה הודיעה כי הפשרה שהעניקה לנוסעים רק 2,152 שקלים, מבוטלת

מטוס אל על | צילום: shutterstock

עורך הדין של אל על הודיע לתובעים מ’טיסת השבת’ כי הסדר הפשרה שהוצע להם, אינו בתוקף עוד.

המהלך מגיע לאחר שהבוקר נודע כי ‘אל על’, שהציעה לנוסעים פיצוי של כרטיס טיסה לאירופה 52 נוסעי ‘טיסת השבת’ (מתוך 180 שומרי השבת שהיו על הטיסה) שנחתו באתונה לשהייה בשבת במהלך נובמבר 2018 יפוצו רק ב-2,152 שקלים במקום 7,000 שקלים שתבעו.

250/200 סייד בר + קובייה

את הדברים דיווחנו על פי כתבתו של יהודה שלזינגר ב’ישראל היום’ שכזכור נכח בטיסה 002 מניו יורק לנתב”ג שיצאה באיחור משמעותי וחלף הנחיתה בישראל נחתה באתונה לאחר לחץ מהנוסעים (שביניהם היו כאמור שלזינגר והגרש”ב סורוצקין), הנוסעים, שתבעו את חברת ‘אל על’ הגיעו עמה להסכם פשרה ולפיו זו תשלם לכל אחד מהנוסעים סך של 2,152 שקלים כפיצוי.

נזכיר כי באותה עת, בניצול ציני של קדושת השבת ואי אפשרות התגובה של יהודית שומרי שבת, ניצלו גורמים עויני דת את הרשתות החברתיות ואתרי החדשות כדי להכפיש את הנוסעים החרדיים והתנהלותם. רק כעבור שבת, זכו הנוסעים להגיב, באיחור ניכר, והתוצאה הייתה של חילול השם גדול שהצטבר בזמן אי התגובה.

רק כחלוף מספר ימים התבררה התמונה המלאה ו’אל על’ ספגה אש ואף אוימה בחרם צרכנים על תגובתה לאירוע והתנהלותה סביבו – ובו עצמו.

מול “התנהלות רשלנית וחסרת אחריות” זו, כפי שכונתה בכתב התביעה, תבעו 52 נוסעים שומרי שבת את החברה על האיחור שנגרם בשל הגעה מאוחרת של הדיילים (ולא רק בשל מזג האוויר ששרר בשדה התעופה JFK בניו יורק). הנוסעים אף טענו כי ביקשו לרדת מהמטוס טרם המראתו וסורבו. חלף זאת הם הובטחו כי ינחתו בנתב”ג עוד קודם כניסת השבת, דבר שברור היה כי אינו נכון באותה עת.

Inner article

כמו כן טענו הנוסעים כי ‘אל על’ לא הייתה ערוכה כראוי לקליטת 180 הנוסעים שומרי השבת ששבתו באתונה, וכי הם הצטופפו במקום שיועד ל-50 איש וכי המזון שסופק להם לא היה מספק.

לפי הידיעה של שליזנגר, ההסכם שהושג כפשרה הינו חשאי ועל ההודעה שהגיעה לנוסעים נכתב כי “הפשרה היא חסויה ואסור להפיץ אותה לתקשורת או לכל גורם אחר”, וכמו כן “אל על תוכל לתבוע נוסע שיפר את סעיף הסודיות. כמו כן, הפיצוי הכספי מבטל כל פיצוי אחר שניתן לכם על ידי אל על”.

נציין כי מ’אל על’ נמסר ל’ישראל היום’: “אין תגובה”.

כאמור, עתה נודע כי הפשרה מבוטלת, ייתכן כי בעקבות הפרסום שניתן לדברים בפומבי – לאחר שההסכם היה אמור להישמר בחשאיות, כאמור – אך לדברי יהודה שלזינגר שחשף את הדברים, ממילא רבים מהתובעים אינם מרוצים, וכעת הם דווקא מרוצים שהפשרה נדחתה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה