בין הזמנים, חופש? במקום לטפס על הקירות – ציבעו אותם

צובעים את הבית בששה שלבים בלבד! נסו ותיהנו. חברת טמבור צבעים בכמה טיפים שישדרגו את מלאכת הצביעה

טמבור

החופש הגדול הגיע ואיתו שאלת השאלות: מה עושים היום? המסודרים מבינכם כבר ערוכים עם תוכניות, ועדיין נותרים ימים בהם השעמום בולט בעיקר אצל בני הנוער. במקום לטפס על קירות – שיצבעו אותם! השנה בחופש הגדול צובעים את הבית בששה שלבים בלבד! נסו ותיהנו.

  1. מכינים את השטח לפני צביעת הקירות – אל תדלגו על השלב הזה, הוא חשוב: הזיזו את הרהיטים לחדר אחר או למרכז החדר וכסו היטב.
    • הדביקו מסקינטייפ על המשקופים, השקעים והמפסקים של הטלפון והחשמל.• פרסו ניילון או יריעת קנבס על הרצפה.
  2. מנקים את הקירות שמיועדים לצביעה – קירות הבית מלאים לכלוך ואבק, גם אם לא מבחינים בכך במבט ראשון. הם יתערבבו עם הצבע הטרי ויפגעו בנראות ובמרקם של הצבע. לכן מנקים את הקיר בעזרת מטלית לחה. הקפידו לא להרטיב את הקירות יותר מדי, כדי שהקיר לא יצבור לחות ורטיבות שיקשו על היקשרות הצבע ועלולות לגרום בהמשך לעובש.
  3. מנסים את הצבע על חלק קטן של הקיר – בחרתם גוון? הוא יראה שונה על הקיר עצמו. לכן תתחילו בצביעת חלק קטן כדי שתראו את אהבתם את הגוון שהתקבל. זכרו שישנםסוגי צבעים שונים: מבריקים, רחיצים, יש מרקמים מיוחדים וכו'. לצבע שתבחרו לקיר יש השפעה עצומה על מראה החדר, ולכן חשוב לבחור היטב. אם אתם לא בטוחים איזה סוג צבע כדאי לכם לבחור, המדריך המלא לכל סוגי הצבע  של 'טמבור' יעשה לכם סדר.
  4. כל צביעת קירות מתחילה מהתקרה – מתכננים לצבוע את התקרה? תמיד תתחילו בה. כדי לצבוע את התקרה תזדקקו לצבע, רולר עם מוט הארכה ומגש לצבע.העבירו את הצבע למגש וטבלו את הרולר בצבע. גלגלו את הרולר לאט קדימה ואחורה על החלק המיועד לכך במגש, כדי להסיר עודפי צבע. התחילו לצבוע סמוך לפינת החדר. צבעו את התקרה לרוחב ולא לאורך, וכדי למנוע מאמץ מיותר מהצוואר והגב שלכם, ודאו שהגלגל של הרולר נמצא מול גופכם במהלך הצביעה, ולא קדימה יותר.
  5. צובעים את האזורים הבעייתיים – כשהתקרה יבשה, אפשר להתחיל לצבוע את הקירות. רצוי להתחיל מהאזורים הבעייתיים שקרובים לחלונות, לפאנלים ולדלתות. צובעים כלפי מטה בזהירות בעזרת מברשת. בסיום, צובעים את מסגרת הקיר ואת החיבור שבין התקרה לקיר. מחכים לייבוש מלא.
  6. צובעים את שאר הקיר – אחרי שתחמנו את האזורים הבעייתיים, אפשר לצבוע את הקיר. מומלץ לחלק את הקיר למקטעי מטר על מטר. צבעו כל מקטע כשאתם יוצרים בעזרת הרולר צורה של האות W והשתדלו לצבוע מלמעלה למטה באופן רציף, בלי להרים את הרולר באמצע. לתוצאה מושלמת, התמקדו בקיר אחד בכל פעם.

סיימתם לצבוע את הקיר? רוב העבודה הקשה מאחוריכם. כדי לשדרג עוד יותר את מראה החדר, מומלץ לנצל את ההזדמנות ולהוסיף פריטי נוי שונים.

כתיבת תגובה