טסלה מעכבת את המסירות – בעקבות המצב הביטחוני

בשל העובדה שאתר מסירות הרכב של טסלה ממוקם באוהל שבחניון פתוח בנמל אשדוד, עצרה החברה את המסירות • זאת, בשל האיום הרקטי מכיוון עזה • האם יש ברכב שנמסר בישראל שתי כריות פחות והאם החברה תתחיל לקבל דוג’טוין?

טסלה | צילום: pexels מקור: pixbay

יצרנית הרכב האמריקאי טסלה הודיעה אתמול ללקוחותיה כי היא נאלצת לעצור את מסירות כלי הרכב שיובאו ארצה מסין לנמל אשדוד בגלל איום הרקטות על אזור אשדוד,. זאת, בשל העובדה שעמדת המסירה ממוקמת באוהל שבחניון פתוח בנמל אשדוד, כך דיווח אודי עציון ב-ynet.

לפי הדיווח, חברת טסלה הודיעה ללקוחות כי בעקבות מתקפת הרקטות על אשדוד מי שהוזמנו לאתר המסירות בנמל אשדוד, שלא להגיע לקבל את ה’טסלה’ החשמלית החדשה שהזמינו.

250/200 סייד בר + קובייה

עציון ציין כי “בניגוד ליבואני הרכב שמפעילים מתקני ועמדות מסירה מסודרות, טסלה הנמצאת עדיין בשלבי התארגנות בישראל, מוסרת את כלי הרכב החדשים ללקוחותיה באוהל הממוקם בחניון פתוח בנמל אשדוד. מטבע הדברים, האתר אינו ממוגן ואינו יכול לספק מקלט לאנשים רבים”.

כמו כן, נחשף ב-ynet, כי “לקוחות שכבר קיבלו מכוניות מהמשלוח החדש, הראשון שמגיע מסין, הופתעו לגלות כי בדרך מהמפעל בשנגחאי “נשרו” מהמכוניות שתי כריות אוויר. בניגוד לדגם האמריקאי שהגיע במשלוח הראשון עם שמונה כריות אוויר, הדגם הבסיסי (SR+ּ) שמגיע מסין מיוצר רק עם שש כריות אוויר. המשמעות היא כי רוכשי הרכב שמגיע מהמפעל בסין יאלצו להסתדר ללא מיגון כריות אוויר לברכי היושבים מלפנים.

“עם זאת, גם בתצורה זו קיבל מודל 3 את ציון חמשת הכוכבים המרבי במבחן הריסוק האירופי. הדגמים האחרים, הלונג-ריינג’ והפרפורמנס שימשיכו להגיע מהמפעל האמריקאי, יצוידו גם בעתיד בשמונה כריות.

“הכריות הן לא הפרט היחיד ששונה במכוניות המגיעות כעת מסין. ynet חשף זה מכבר כי הדגם הסיני מצויד בסוללת ליתיום ברזל פוספט מהדור החדש שמשקלה גבוה ב-100 ק”ג. היא זולה יותר לייצור, בעלת אורך חיים ממושך יותר ואינה משתמשת בקובלט וניקל, חומרי גלם מזהמים. היא גם עמידה יותר בפני מזג אוויר חם אך לפי בדיקות שנערכו באירופה היא רגישה יותר למזג אוויר קר, מאבדת יותר מקיבולת הטעינה שלהן לעומת סוללות הקובלט ונטענת לאט יותר. הן גם כבדות יותר בכ-100 ק”ג”, דווח האתר.

Inner article

נציין עוד כי בעלי החברה, אלון מאסק שאל בימים האחרונים את עוקביו בטוויטר, האם ירצו שחברת ‘טסלה’ תקבל את מטבע הדוג’קוין הדיגיטלי – שהחל כבדיחה וערכו נמוך ביותר – כתשלום. כזכור, לפני מספר חודשים הודיעה החברה כי תקבל ביטקוין כתשלום ואף המירה כמיליארד וחצי דולרים למטבע הוירטואלי המוביל. אגב, 80% ממשיביו הפעם, ענו בחיוב על מעבר לדוג’קוין. מדובר על 80% מתוך כ-3.3 מיליון איש שהשיבו לשאלת הסקר שהציג.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה