טראלייט תמכור חשמל בכ-800 מיליון ש' מפרויקט דאנמור

טראלייט תמכור חשמל בכ-800 מיליון שקל מהפרויקט הסולארי דאנמור | לפי ההסכם, שנחתם לתקופה של 15 שנה מול ענקית תשתיות אנרגיה קנדית, תמכור טראלייט 70% מהחשמל בפרויקט דאנמור שבבעלותה, הצפוי לפעול מסחרית במהלך הרבעון השני של 2025 | 30% נוספים ימכרו במחירי השוק החופשי בקנדה 

רני ליפשיץ | צילום: באדיבות טראלייט

חברת האנרגיה המתחדשת טראלייט מעדכנת על אבן דרך משמעותית בפעילותה בקנדה. החברה מדווחת היום כי חתמה על מזכר הבנות, הכפוף להסכם מחייב, למכירת חשמל בהיקף של כ-800 מיליון שקל מהפרויקט הסולארי דאנמור (Dunmore) בקנדה אשר בבעלות טראלייט (75%), לתקופה של 15 שנה. להערכת החברה, סך היקף מכירת החשמל המצטבר למשך כל תקופת ההסכם נאמד בכ-800 מיליון שקל, זאת במסגרת הסכם הרכישה (PPA) המתייחס ל-70% מסך החשמל של הפרויקט. את 30% הנותרים מהיקף ייצור החשמל שומרת טראלייט למכירה בשוק החופשי בקנדה, שבו רמות המחירים צפויות להניב תמורה גבוהה יותר.

הפרויקט, שנמצא כיום לקראת הקמה וצפוי להפעלה מסחרית במהלך הרבעון השני של שנת 2025, ממוקם בחבל אלברטה שבקנדה ומתוכנן לעבוד בהספק של כ-172.8 מגה-וואט (AC). בהתאם למזכר ההבנות, תמכור חברת הפרויקט לענקית תשתיות אנרגיה קנדית, כ-70% מסך הספק החשמל אשר ייוצר במסגרת הפרויקט (סך של כ-120.98 מגה וואט AC).

בתחילת החודש עדכנה טראלייט על עסקת ענק למכירת חשמל לחברת דליה אנרגיה, שפועלת כמספק חשמל, בהיקף מוערך מצטבר של כ-2.3-2.2 מיליארד שקל, לתקופה של 23 שנה. במסגרת ההסכם, טראלייט תמכור את מלוא החשמל המיוצר במסגרת פרויקט תענך 2 שצפוי להתחיל בהפעלה מסחרית החל מהמחצית הראשונה של 2025.

חברת טראלייט, פועלת בתחום פיתוח וייזום פרויקטי אנרגיה סולארית בארץ ובעולם. לטראלייט שותפות בלעדית עם תנועת המושבים, המאגדת 254 מושבים ברחבי הארץ. בנוסף, החברה השקיעה במספר חברות טכנולוגיה בתחומי האנרגיה הירוקה ותהליכי הייעול אנרגטי. לחברה צבר פרויקטים סולאריים, בשלבי פיתוח שונים, בהיקף של מעל 1.5 ג'יגה-וואט ו-2.4 ג'יגה-וואט שעה אגירה. מנכ"ל החברה הוא רני ליפשיץ ויו"ר החברה הוא יונל כהן.

רני ליפשיץ, מנכ"ל טראלייט: "טראלייט ממשיכה לפתח את פעילותה בכל הגזרות, ובהקשר זה אנו מעדכנים היום על מזכר הבנות משמעותי למכירת חשמל מפרויקט דאנמור שבבעלותנו בקנדה לענקית תשתיות אנרגיה. פרויקט דאנמור שצפוי להתחיל לפעול מסחרית במהלך הרבעון השני של 2025, הינו פרויקט אטרקטיבי מאוד שמהווה מנוע צמיחה נוסף של טראלייט, לצד הפעילות המשמעותית מאוד בישראל – הכוללת מספר פרויקטי ענק שנמצאים בהקמה או לקראת הקמה. בהקשר זה דיווחנו רק לאחרונה על ההסכם למכירת החשמל מפרויקט תענך 2 בהיקף כספי של מעל 2 מיליארד שקל".

כתיבת תגובה