טראמפ ממתין למכונית ה-2,400,001

למורת רוחו של דונלד טראמפ: מספר המכוניות המקסיקניות שנמכרות בארה"ב – בעלייה מתמדת • בקרוב יעבור מספרן את רף ה-2.4 מיליון המחייב במכס

אוהבים רכבי שטח אימתניים המיוצרים במקסיקו | פולקסווגן אמארוק

לפי הסכם הסחר החדש שנחתם לאחרונה בין ארה"ב, מקסיקו וקנדה, מכס של 25% יוטל על יבוא מכוניות ממקסיקו לארה"ב החל משלב שמספר המכוניות המיובאות לארה"ב ממקסיקו – יעבור את ה-2.4 מיליון בשנה.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

עכשיו נראה כי לנשיא ארה"ב טראמפ יש סיבה לשמוח מחד, ולהתעצב מאידך. מצד אחד, ייתכן והמספר החלומי אכן יתגשם, ומספר המכוניות ממקסיקו יעבור את הסך שנקבע, 2.4 מליון כאמור, והמכסים שיגדלו מהייבוא יגדילו את קופת האוצר האמריקאי ויעודדו רכש מהייצור המקומי. אך מנגד, טראמפ עודנו מוטרד מאוד מסוגיית הייבוא לארה"ב והשלכותיו על מספר המשרות במפעלים השונים במדינה.

בעיקר בענף הרכב, המעסיק עובדים רבים במדינה, החשש הזה סביר מאוד. מסתבר, כי בכל זאת, יבוא המכוניות ממקסיקו הולך ועולה, ולא עושה רושם שהסכם הסחר החדש ממתן אותו. אם כי, יש להמתין לשנת 2019 כולה כדי לבחון זאת ביישומו בפועל.

לפי נתוני שנת 2018 שפרסם איגוד הרכב המקסיקני, ייצוא המכוניות לארה"ב זינק בחודש שעבר ב-22.4% וב-11 החודשים הראשונים של השנה חצו את רף ה-2.34 מיליון כלי רכב.

האמריקאים אוהבים מאוד את רכבי השטח המיוצרים במקסיקו, גם על ידי יצרניות רכב מוכרות מאוד כמו פולקסווגן ושברולט, המייצרות מאות אלפי כלי רכב בשנה במפעליהן שבמקסיקו.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה