יאושר הבוקר: תיקון ‘שוטף פלוס’ לכ-100 אלף עצמאים

שר האוצר, ישראל כ”ץ, יביא הבוקר לאישור הממשלה תיקון למענק ההשתתפות בגין הוצאות קבועות שיכלול, בין היתר, מענה לעסקים הפועלים בשיטת ‘שוטף פלוס’ • תיקון זה צפוי לתת מענה לעוד כ-100 אלף עצמאיים ובעלי עסקים קטנים

עו''ד רועי כהן, נשיא ארגון לה"ב, למען עסקים הקטנים והעצמאים | צילום: באדיבות המצלם

לאחר שנפגש עם ארגוני עצמאים שהעלו בפניו את עיקרי הבעיות אותן חווים עצמאים לאור משבר הקורונה, שר האוצר גיבש פתרון שיעניק להם סיוע משמעותי במסגרת פעימת המענק השלישית (מענק בעבור הוצאות קבועות). עד כה קיבלו כ- 73 אלף עצמאיים את הפעימה השלישית. תיקון זה צפוי לתת מענה לעוד כ- 100 אלף עצמאיים ובעלי עסקים קטנים. התיקון למענק השתתפות בגין הוצאות קובעות שניתן לעסקים במסגרת תכנית הסיוע הכלכלית להתמודדות עם הקורונה יובא לאישור הממשלה ביום ראשון.

התיקון יכלול, בין היתר, מענה לעסקים העובדים בשיטת ״שוטף פלוס״ שירידת המחזור שלהם נפרסת על פני תקופת זמן ארוכה יותר. כך, עצמאים ועסקים קטנים העובדים בשיטה זו, יוכלו לבחור לשם חישוב המענק בין בחינת ירידת המחזור בחודשים מרץ-אפריל לבין החודשים מרץ-יוני. התיקון מגיע בהמשך לשיח שקיימו שר האוצר ובכירי משרדו עם ארגוני העצמאים והמגזר העסקי, במסגרתו גיבש השר את התיקון למענק.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

שר האוצר ישראל כ״ץ: “מדובר בתיקון חשוב שאני מביא לאישור הממשלה שיאפשר לעוד כ-100 אלף עצמאים ובעלי עסקים קטנים לקבל סיוע, כך שיוכלו להתמודד עם האתגרים בעקבות משבר הקורונה. אני ער לבעיות הכלכליות הקשות שחווים אזרחי המדינה בעקבות המשבר ואמשיך לפעול בעוצמה כדי להביא את הסיוע הנכון והאחראי ביותר בעת הזו, במטרה לסייע לאזרחי המדינה, לחזק את כלכלת ישראל ולהוביל את המשק לצמיחה”.

שר האוצר ישראל כ”ץ | צילום: נועם רבקין, פלאש 90

870/135 ליינר ארטקל

נציין, כי כ”ץ אמר אתמול (מוצאי שבת) בראיון לחדשות 12, כי ניצול המענקים שעליהם כבר הוחלט היה רק חלקי, בשל טעויות מהתקופה שלפני כהונתו בתפקיד. לדבריו, “יש החלטה על קרן של 5.5 מיליארד שקל במענקים, ומשכו רק 1.5 מיליארד שקל. אני עכשיו מתקן את ההחלטות שיצרו חסמים מלאכותיים. מחר (הדברים נאמרו אמש. כוונתו להבוקר, יום א’) הממשלה תקבל החלטה על מי שמקבלים תשלומים ב’שוטף פלוס’, ועוד 100 אלף איש יהיו זכאים למענקים”.

באותו ראיון אף הוסיף כ”ץ ואמר כי “בהחלט יש סיכוי שתקופת הזכאות לדמי האבטלה תוארך מעבר להארכה של 35 הימים שאנו מקדמים. באמצע החודש יהיו נתונים מדויקים יותר ונסייע למי שצריך. המטרה היא לחלק את הכסף לאנשים, כי ההחלטות הקודמות לא היו נכונות, בניגוד להחלטה על מענק התעסוקה.

 “אני מתקן את ההחלטות ומשנה את הקריטריונים כדי שהכסף יגיע לציבור”, אמר. “זה חוסר אחריות למנוע העברה מהירה של תקציב שנועד להגיע לציבור ולעסקים”.

כתיבת תגובה