יהדות התורה: המו”מ תקוע, אין חידושים בתחום השיכון

מי יהיה שר השיכון או סגן שר במעמד שר? אין עוד מועמד מוסכם על יהדות התורה אבל מתברר שביהדות התורה כבר מדברים על הפתרונות הבאים לדיור למגזר החרדי: פחות דרישה לערים יותר התכנסות לשכונות בערים מעורבות • ובינתיים המו”מ בהקפאה, בגלל חילולי השבת

נתניהו אדלשטיין וריבלין בהשבעת הכנסת | צילום: דוברות הכנסת

ביום רביעי הקרוב יסתיימו 28 הימים שקיבל בנימין נתניהו להרכבת הממשלה הבאה. אלא שבינתיים אף מפלגה לא מראה סימנים של חתימה על הסכם קואליציוני והמו”מים תקועים.

בבית הנשיא מסרו בתגובה להודעת הליכוד אמש, מוצ”ש, כי רה”מ מתכנן לבקש ארכה – כי נתניהו יכול לבקש ואף יקבל 14 יום נוספים כארכה להקמת הממשלה בראשותו.

250/200 סייד בר + קובייה

ובינתיים, יהדות התורה שומרת על קיפאון במו”מ עם הליכוד, וזאת על רקע אירוע הזמר הבינלאומי שמתוכנן בת”א ובשל התחדדות נושא השבת כמהותי לא פחות מחוק הגיוס. בין היתר פורסם כי יהדות התורה מבקשת מעין סיירת שבת שתשמור ותפקח על פאתי הערים, ואף ביקשה סמכות לפעול נגד חילולי שבת המתבצעים בחסות היתרים ממשלתיים.

במקביל,דורשים הח”כים גפני וליצמן, יחד עם צוות המו”מ, פתרונות דיור מידיים, הן בהרחבת הערים החרדיות הקיימות, כמו אלעד, בית שמש, רכסים, קרית יערים והר יונה – אך מדגישים כי גם שכונות בערים מעורבות, תתקבלנה על הדעת. בין אם מדובר בשפיר כשכונת ספח לקרית גת ובין אם בניה בתחומי המועצה האזורית שפיר, זו לא תהיה עיר בשליטה חרדית.

כך גם הבקשות לשכונות ייעודיות בשכונות כמו אשקלון, באר שבע, פתח תקווה ובאר יעקב כמו גם פרויקט ענק צומת גינתון, לצד אחיסמך – גני איילון שבתחומי העיר לוד.

את הדברים הללו אף אמר בקולו ח”כ יעקב אשר בראיון לאיש התקשורת החרדי יעקב פלבינסקי, ב’מעריב’; ראיון – שפורסם לראשונה ובמלואו בתקשורת החרדית, באתר ‘ביזנעס’.

בינתיים מייעדת דגל התורה את התפקיד לח”כ מקלב, בהסכמת אגודת ישראל – אולם מש”ס טרם נאמרה המילה האחרונה.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה