יוזמה ישראלית: 100 מדינות השתתפו באלפי פרויקטים למען החברה והסביבה

היוזמה הישראלית התפשטה לכל העולם ומליוני אנשים השתתפו באלפי מיזמים ופרויקטים ברחבי העולם

משתתפים ביום המעשים הטובים בטאיוואן

 

יום מעשים טובים מרחיב את מעגלי עשיית הטוב בעולם. מיליוני בני אדם השתתפו השנה באלפי פרויקטים ברחבי העולם. היום הייחודי הזה אף זכה למדליית הערכה מנשיא איטליה

מיליוני בני אדם השתתפו ביום מעשים טובים הבינלאומי שהתקיים ב-100 מדינות ברחבי העולם וכלל אלפי פרויקטים למען החברה, הקהילה והסביבה. בין המדינות המשתתפות: ארה”ב, מקסיקו, גאנה, טאיוואן, פורטוגל, פולין, איטליה, פנמה, יוון וארגנטינה.

זו השנה החמישית ברציפות שיום מעשים טובים הבינלאומי גם סגר את המסחר בנסד”ק והזמין את הקהילה העסקית הבינלאומית להשתתף.

אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, יוזמת יום המעשים הטובים: “כל מה שצריך כדי להיות חלק מיום מעשים טובים, הוא הרצון לעשות טוב  ולתת מעצמך למען אחרים. יום מעשים טובים החל בישראל לפני כ-12 שנים ומאז חצה גבולות והפך ליום בינלאומי מאחד בזכות הרעיון הפשוט שעומד בבסיסו – כל אחד יכול לעשות מעשה טוב  קטן או גדול למען הזולת, כל אדם יכול להתחבר ליום הזה ולקחת בו חלק”.

כחלק מהפעילויות ביום המעשים הטובים 2018 ברומא, איטליה: כ 100 אלף מתנדבים עשו טוב במגוון פעילויות בעיר ומרתון רומא הנודע הזניק את הרצים לטובת מעשים טובים. גם בטאיוואן: בתמיכת משרד החוץ וארגונים מקומיים, כ-100,000 אנשים לקחו חלק במספר רב של פעילויות, כולל ניקיון פארקים, מירוץ טוב בלילה ומתן תרומות דם. בברזיל: בסאן פאולו ובריו דה ג’ניירו התקיימו מופעים, אירועי בידור, ומגוון רב של פעילויות בהובלת מספר עמותות וארגונים. בכל רחבי ברזיל לקחו חלק ביום זה 100,000 אנשים, אשר השתתפו ב-500 פרויקטים.

בין הפעולות ניתן למנות גם את גנה שם למעלה מ-5,000 מתנדבים נפגשו בבירה אקרה, כדי לעשות טוב ברחבי העיר, עם דגש מיוחד על חינוך סביב נושאים כמו הגירה, אלימות, ובניית קהילה. את מקסיקו שם מגוון פעילויות של עשיית טוב התקיימו ברחבי המדינה, כולל אירועי שיא גדולים במקסיקו סיטי, חליסקו, מונטריי, גוודלחרה, ועוד ערים, עם אירועים מוסיקליים ויריד שמטרתו להדגיש את פעילותם של ארגונים מקומיים למען הקהילה והציבור. האיים הקריביים שם  יום מעשים טובים התקיים תחת הכותרת “זורעים שלום”. יוזמה זאת נועדה להעביר מסר כי על ידי זריעת זרעים נכונים בליבם של צעירים, ניתן יהיה לפתוח נתיב ליצירת שלום ולשמירתו. מאות אנשים לקחו חלק ביום זה.

כמובן יוזמת יום המעשים הטובים לא פסחה על ארה”ב, יום מעשים טובים התקיים בכל 50 הארצות, באמצעות שיתופי פעולה עם ארגונים ועמותות ברחבי המדינה. בעמותת NBC Cares למשל התמקדו במדיה החברתית באמצעותה שיתפו ועודדו  אנשים לתמוך ביום זה, בעוד שארגונים מוכרים גדולים נוספים התמקדו בהתנדבות, כגון IAVE, Points of Light, ו-United Way שקיימו פרויקטים בהם חבריהם הוזמנו לעשות מעשה טוב.

יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה שמציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב, כל השנה. השנה צוין בישראל ב-13 במארס והשתתפו בו למעלה מ-2 מיליון אנשים שיצאו לעשות טוב באלפי פרויקטים מדן ועד אילת.

side

כתיבת תגובה