יולי: היבוא מאיחוד האמירויות בענף היהלומים גדול מהיצוא

ביולי נמשכה מגמת הגידול בענף היהלומים | עלייה של כ- 145% ביבוא היהלומים המלוטשים נטו מתחילת השנה, ועלייה של 158% ביבוא נטו של יהלומי גלם לישראל באותה תקופה | בחודש האחרון, יצוא יהלומי הגלם לאיחוד האמירויות עמד על כ-11% מיצוא יהלומי הגלם הכללי של ישראל – ולעומת זאת יובאו מאיחוד האמירויות כ-15% מסך יהלומי הגלם המיובאים לישראל ביולי

בורסת היהלומים | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חודש יולי שהסתיים זה עתה, המשיך את המגמה החיובית שנרשמה בענף היהלומים מאז תחילת השנה וחתם שבעה חודשים מצוינים לענף, עם עליות משמעותיות בכל ארבע קטגוריות הסחר המרכזיות, בסיכום חודשי שפרסם הפיקוח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה.

יבוא היהלומים המלוטשים נטו בשבעת החודשים הראשונים של השנה עמד על סך של כ- 1.63 מיליארד דולרים, עלייה של כ- 145% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2020 (כשבחודש יולי לבדו נרשמה עלייה של כ- 120% לעומת יולי אשתקד) ואילו ביצוא היהלומים המלוטשים נטו, שעמד על סך של כ- 2.02 מיליארד דולרים, נרשמה עלייה של כ- 69% לעומת שבעת החודשים האחרונים של שנת 2020 (כשבחודש יולי 2021 נרשמה עלייה של כ- 68% לעומת יולי אשתקד).

250/200 סייד בר + קובייה

בסה"כ בשבעת החודשים הראשונים של השנה, היבוא נטו של יהלומי גלם לישראל עמד על סך של כ- 1.15 מיליארד דולרים, עלייה של כ- 158% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (בחודש יולי לבדו נרשמה עלייה של כ- 89% לעומת חודש יולי 2020). יצוא נטו של יהלומי גלם באותה התקופה עמד על סך של כ- 1.05 מיליארד דולרים, עלייה של כ- 229% לעומת שבעת החודשים הראשונים של שנת 2020 (כשבחודש יולי לבדו נרשמה עלייה של למעלה מ- 230 אחוזים לעומת חודש יולי אשתקד).

בחודש האחרון עמד יצוא יהלומי הגלם לאיחוד האמירויות על סך של כ- 15.5 מיליוני דולרים, שמהווים כ- 11% מיצוא יהלומי הגלם הכללי של ישראל ביולי. בחודש זה יובאו מאיחוד האמירויות לישראל יהלומי גלם בסך של כ- 23 מיליוני דולרים, שמהווים כ- 15% מסך יהלומי הגלם שיובאו לישראל ביולי.

בורג' חליפה, דובאי | צילום: באדיבות פגסוס טיולים

Inner article

אופיר גור, מנהל מינהל יהלומים, אבני חן ותכשיטים והמפקח על היהלומים במשרד הכלכלה והתעשייה: "חודש יולי האחרון המשיך את מגמת הצמיחה החזקה בה חזינו בתעשיית היהלומים הישראלית מתחילת השנה. בראייה כוללת של השנה האחרונה ושל המצב בשוק העולמי, יש לתעשיית היהלומים הישראלית סיבות רבות לשמור על אופטימיות, כשבין העיקריות שבהן ניתן למנות את התאוששות ענף היהלומים העולמי, עליות המחירים וצניחת המלאים של חברות הכרייה הגדולות".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה