יוסבו לנדל"ן: מוטי בן משה סוגר ליינות ביתן 19 סניפים

בעת המכירה של רשת מגה ליינות ביתן התגלעה מחלוקת בין נחום ביתן, לבין מוטי בן משה על גובה השכירות בסניפים שבבעלותו | כחלק מההסדר שהושג נקבע, כי בן משה יוכל לממש 19 סניפים שסומנו על ידו כנכסים 'ברי השבחה' | סניף אחד כבר נסגר לטובת 27 דירות יוקרה, עוד 18 בדרך

מוטי בן משה | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

19 סניפים של 'יינות ביתן' יוסבו למגורים.

כזכור, איש העסקים מוטי בן משה זכה ב-2016 במכרז, וקיבל לידיו את השליטה בחברת אלון ריבוע כחול. בין נכסי החברה הרבים ישנם 92 מתחמים המושכרים למסחר לעסקים שונים, כ-60 מהם מושכרים למגה יינות ביתן שנרכשה לאחרונה על ידי אלקטרה, עבור 30 מיליון שקל לשנה. כעת פועל בן משה לסיים את חוזה השכירות של לא פחות מ-19 סניפים. כך על פי דיווח ב-ynet.

על פי הדיווח כבר בעת המכירה של רשת מגה ליינות ביתן התגלעה מחלוקת בין נחום ביתן, לבין בן משה בעל השליטה בקבוצת ריבוע כחול, בעוד בן משה דרש להעלות את גובה השכירות, ביתן מצידו ביקש להפחית את סך דמי השכירות. בסופו של דבר הגיעו הצדדים לפשרה, כחלק מההסדר שהושג נקבע כי בן משה יוכל לממש את 19 הסניפים שסומנו על ידו כנכסים 'ברי השבחה', וזאת בהתרעה של שנה מראש. כעת הוא מממש את הסעיף שקיבל בזמנו את הסכמתו של ביתן, שכרגע סופג מהלומה קשה, כשמדובר בסניפים רווחיים במיוחד של הרשת.

ב-Ynet סקרו חלק מ-19 הסניפים העומדים להיות ממומשים על ידי מוטי בן משה במהלך השנים הקרובות. הסניף הראשון ששכן במתחם בעל חזית של כ-400 מטרים ברחוב יהודה המכבי בתל אביב כבר נסגר ועליו ייבנו 27 דירות יוקרה ב-6 קומות על ידי גורם שלישי שקיבל את זכויות המכירה, מוטי בן משה וריבוע כחול שמרו לעצמם את שטח המסחר שצפוי להכפיל את עצמו ורווחי השכירות יישארו בידם.

עוד צוטטו מקורבים של קבוצת ריבוע כחול שסיפרו על תוכניות החברה לבנות 97 יחידות דיור על שטח של הסניף ברחוב עודד ברמת חן, וכן 180 יחידות בנוסף למרכז מסחרי על השטח של הסניף בנווה אביבים. על שטחו של הסני ברחוב האחוזה ברעננה ייבנו 20 יחידות דיור, ועל שטחו של הסניף בבת ים יוקמו מספר רב של יחידות דיור.

בנוסף לסניף שכבר נסגר ברחוב יהודה המכבי בתל אביב, בתקפה הקרובה צפויים להיסגר עוד 4 סניפים, ו-14 סניפים נוספים מצויים בימים אלו בתהליכי השבחה והגלת זכויות הבניה אל מול הרשויות המקומיות השונות.

כתיבת תגובה