יועץ מס ועו"ד סיפק עשרות אישורי מילואים למי שלא שירתו

יועץ מס שהינו עו"ד, בן 47 מבית שמש, עוכב לחקירה לאחר שנחשד, כי יחד עם בעלת חברה, סיפק עשרות בקשות לרשות המסים לצורך החזרי מס עבור אזרחים, תוך הצגת מסמכים מזויפים המעידים לכאורה על שירות מילואים פעיל שלהם במסגרת מלחמת חרבות ברזל, למרות שהם אינם משרתים במילואים | המסמכים שהוגשו מטעמם מזויפים ומכילים הצהרות כוזבות

חיפושים במשרדים הקשורים אל החשודים | צילום: דוברות המשטרה

שוטרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 עיכבו אתמול לחקירה יועץ מס-עו"ד ובעלת חברה בחשד להונאה ומרמה של רשויות המס על ידי הצגת אישורים מזויפים על שירות מילואים פעיל במלחמת חרבות ברזל עבור לקוחות שלא משרתים במילואים וניצול קיצור הזמן לקבלת החזרי מס עבור מי שכן משרתים במילואים

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בשיתוף עם פקיד שומה חקירות מרכז ברשות המיסים ניהלו בחודשיים האחרונים חקירה סמויה במהלכה עלה חשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ועבירות עפ"י פקודת הכנסה, של יועץ מס-עו"ד, בן 47 מבית שמש.

עם פרוץ מלחמת חרבות ברזל, רשות המיסים פתחה ערוץ חדש למייצגים לפיו המגיש בקשה להחזרי מס ועומד בקטיגוריה של משרת במילואים פעיל, יוכל לקבל קדימות בתור וקבלה מהירה של החזרי המס.

מהחקירה עולה כי החשוד הגיש במסגרת תפקידו עשרות בקשות לרשות המיסים לצורך החזרי מס עבור אזרחים, תוך הצגת מסמכים מזויפים המעידים לכאורה על שירות מילואים פעיל שלהם במסגרת מלחמת חרבות ברזל, למרות שהם אינם משרתים במילואים והמסמכים שהוגשו מטעמם מזויפים ומכילים הצהרות כוזבות.

עוד עלה מהחקירה, כי החשוד פעל ביחד עם חברה העוסקת באיתור בעלי פוטנציאל להחזרי מס ובתמורה החברה קיבלה עמלות מפתיחת התיק ומהחזרי המס.

אתמול החקירה הפכה לגלויה עם עיכובו של החשוד לחקירה. במקביל עוכבה לחקירה גם בעלת החברה וחשודים נוספים מהחברה ובלשי היאל"כ ביצעו חיפושים במשרדי החשודים. בסיום חקירתם החשודים שוחררו בתנאים מגבילים.

2 תגובות ל: "יועץ מס ועו"ד סיפק עשרות אישורי מילואים למי שלא שירתו"

  1. שימו לב,בן אדם מרמה עבור לקוחות, בכדי לקבל ’קיצור זמן’
    חוץ מלעניש אותו, מומלץ לעשות בדק בית, מה מביא אנשים לרמות, אולי בגלל שלוקח שנה לקבל טיפול ?
    זה גם נכון להמון בירוקרטיות, כמו קיצבת נכות, היתר בנייה, ועוד, שאנשים מרמים ומסתכנים, רק בכדי שיטפלו בהם
    אני למשל חיכיתי שנה וחצי לצורך בדיקת רשות המיסים בדבר פשוט.

  2. מדוע שמו אינו מצויין, יתכן ויש אליו עוד פניות בדרך, גם אלי פנה מישהו בסיגנון הזה, לא נפלתי בפח, מניחה שיש כאלה שכן, בבקשה לפרסם שמות ותמונה

כתיבת תגובה