יועצי המשכנתאות ייכללו בחוק הבנקאות הפתוחה

ועדת הכלכלה החליטה לכלול את יועצי המשכנתאות בחוק הבנקאות הפתוחה | יונתן ברלינר, התאחדות יועצי המשכנתאות: “הכנסת יועצי המשכנתאות למסגרת הבנקאות הפתוחה והאפשרות לקבל מידע והצעות בשם הלקוחות, תגביר את התחרות ותוזיל את הריביות ללקוחות באופן משמעותי”

יועצי משכנתאות חרדיים | צילום: אלי סגל

חוק הבנקאות הפתוחה נידון בימים אלו בכנסת כשמטרתו לאפשר לחברות מתחום האשראי להשוות באופן אוטומטי, עם אפליקציות ותוכנות, את הצעות המחיר שיקבלו הלווים מהבנקים.

כשהחוק הוגש, האפשרות להשוואה הייתה רק בידי גופים מסחריים שיוכלו לקבל תשלום מהבנקים על הפניית לקוחות. יועצי המשכנתאות, שמייצגים את הלקוחות – ואינם מקבלים תגמול מהבנקים על הפניות – נשארו מחוץ לחוק. בדיון שהתקיים אתמול, החליטה הועדה לכלול את יועצי המשכנתאות בחוק, כיוון שיש להם תפקיד חשוב בהגנה על האינטרס של הלקוח.

250/200 סייד בר + קובייה

“מעמדם בחוק הזה הוא דרמטי מבחינתי, זה ייהרג ובל יעבור” אמר אתמול יו”ר ועדת הכלכלה, ח”כ מיכאל ביטון, “לא נפגע במי שיצרו השוואת מחירים בעידן בו לא היה מידע פיננסי נגיש”.

“ההכרה של ועדת הכלכלה בחשיבותם של יועצי המשכנתאות לעידוד התחרות בין הבנקים, יחד עם הצעת החוק שהגישה ח”כ עידית סילמן להכרה ביועצי המשכנתאות כמקצוע מפוקח, תחייב את הבנקים לאפשר גישה מקוונת גם עבור יועצי המשכנתאות”, אומר יונתן ברלינר, יו”ר הועדה המקצועית של התאחדות יועצי המשכנתאות. “הכנסת יועצי המשכנתאות למסגרת הבנקאות הפתוחה והאפשרות לקבל הצעות בשם הלקוחות, תגביר את התחרות ותוזיל את הריביות ללקוחות באופן משמעותי. אנו מודים לח”כ מיכאל ביטון שהכיר בחשיבות של יועצי המשכנתאות לתחרות והחליט להכניס אותם במסגרת חוק התחרות הפתוחה”.

 

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה