יוצאים לשטח? פוחדים מהחום? תחזית שעתית מדויקת לכל יישוב

חדש בשירות המטאורולוגי: תחזית מזג אוויר שעתית לכל מקום בישראל | בוחרים את היישוב שלגביו מעוניינים במידע, ומקבלים מידע מפורט על התחזית השעתית לאותו יישוב ב-24 השעות הקרובות, לצד שפע מידע נוסף כמו לחות יחסית, מהירות וכיוון הרוח, עומס חום, סיכוי לגשם, וגובה גלים ליישובים הסמוכים לים | מנהל השירות המטאורולוגי: "התחזיות שלנו מדויקות יותר מרוב אפליקציות מזג האוויר"

רוכבי אופני הרים במדבר, הפארק הלאומי תמנע | צילום: leospek, shutterstock

אתר השירות המטאורולוגי מתחדש ומציע מעתה תחזית מזג אוויר שעתית מעודכנת ליותר מ-150 יישובים ואתרי תיירות בישראל. התחזית כוללת אזהרות נקודתיות מפני אירועי מזג אוויר חריגים כמו סערות, שיטפונות ועומס חום כבד. השירות ניתן בחינם ובשלוש שפות – עברית, ערבית ואנגלית.

המידע כולל תחזית מפורטת, שעה אחר שעה, ל-24 השעות הקרובות, ל-80 יישובים ול-73 אתרי תיירות בישראל, ובהם כל הערים והיישובים הגדולים בארץ וכל הגנים הלאומיים של רשות הטבע והגנים.

עם הכניסה לאתר השירות המטאורולוגי במחשב או בטלפון הנייד, בוחרים את היישוב שלגביו מעוניינים במידע. הקלקה על שם היישוב מעבירה לדף מידע מפורט ובו התחזית השעתית לאותו יישוב ל-24 השעות הקרובות, ושפע מידע נוסף כמו לחות יחסית, מהירות וכיוון הרוח, עומס חום, סיכוי לגשם, וגובה גלים ליישובים הסמוכים לים. ניתן לצפות במידע גם בצורת גרף ברור המציג את שינויי מזג האוויר במהלך היממה. בדף מופיע גם מכ"ם הגשם, עם התמקדות באזור הנבחר.

השרה מירי רגב, אשר השירות המטאורולוגי הוא חלק ממשרדה, הסבירה כי "אני שמחה להשיק את השירות החדש, המספק תחזית מזג אוויר עדכנית לכל עיר ולכל אתר תיירות בישראל. אני מברכת את עובדי השירות אשר פיתחו מערכת מתקדמת ושימושית מתוצרת "כחול-לבן" המספקת מידע מפורט ומדויק יותר מאשר אפליקציות ואתרים מקבילים בעולם. השירות החדש משתלב במגמה של השקעה בטכנולוגיה ובשירות לאזרח, ואני מאמינה כי ישראלים רבים ילמדו להשתמש בו ולגלות את יתרונותיו."

לדברי ניר סתיו, מנהל השירות המטאורולוגי, זהו חידוש המאפשר לתושבי ישראל ולמבקרים בה לקבל מידע ממוקד, מדויק, מעודכן ומפורט: "המידע המופיע אצלנו משלב איסוף נתונים מקומי לצד סימולציות אזוריות ברזולוציה גבוהה. לכן התחזיות שלנו מדויקות יותר מאשר המידע המופיע ברוב אפליקציות מזג האוויר, המתבססות על סימולציות גלובליות ברזולוציה גסה. האפליקציות הגלובליות מתקשות לתאר את השפעת הבריזה על מישור החוף, את היווצרות הגשם על ההרים, או את כיוון הרוח בטבריה ובאילת".

לדברי מנהל השירות, המידע מיועד לציבור הרחב, אשר יכול להיעזר בו לפני יציאה מהבית לעבודה, לרכיבת אופניים או לטיול משפחתי, ולמגזרים רבים אשר זקוקים לו באופן שוטף ובהם תיירים ומדריכי טיולים, חקלאים, ימאים ודייגים, ענפי הבנייה והתשתיות ועוד.

870/135 ליינר ארטקל

"המידע הממוקד חשוב במיוחד לכוחות חירום והצלה ולרשויות המקומיות בתקופות של מזג אוויר קיצוני כמו עומס חום וחשש לשריפות, או סופות וחשש לשיטפונות", מוסיף סתיו. "אנו מצויים בתקופה של עלייה בתכיפותם של אירועי מזג אוויר מסוכנים, עקב שינויי האקלים העולמיים. הצגנו באתר אזהרות והתרעות גם בעבר, אך מעתה הן מוצגות בצמוד ליישוב או לאתר התיירות הרלוונטי וקופצות מיד לעיני המשתמש. בשונה מהאפליקציות הנפוצות, האזהרות מופקות על ידי חזאים מיומנים העוקבים ללא הפסק אחר מזג האוויר באמצעות כלי ניטור מתקדמים ומספקים התרעות ממוקדות על אזורים וטווחי זמן המועדים לסכנה. אני מאמין כי בכך אנו תורמים את חלקנו למניעת אסונות ולהצלת חיים."

Inner 620/130

כתיבת תגובה