יוצאים למסעדה? יום חמישי הוא העמוס ביותר בישראל

הישראלים ספונטניים ביציאה למסעדות: 60% מזמינים מקום למסעדה מהיום להיום או מהיום למחר | עוד עולה כי 20% מחפשים מסעדה כשרה | יום חמישי הוא היום המבוקש ביותר בשבוע | ובאיזה אזור בארץ תידרשו ביותר מ-80% מהמסעדות לתת פרטי אשראי כהוכחת רצינות להזמנת המקום? 

מנה במסעדה | צילום: Ontopo

60% ממזמיני השולחן באתר  Ontopo, פלטפורמת הזמנת המקומות הגדולה בישראל, מזמינים אותו מהיום להיום או מהיום למחר, 20% מזמינים שולחן בטווח של יומיים עד שישה ימים ו- 20% מתכננים רחוק יותר ומזמינים בטווח של שבוע ויותר.

 את הנתונים חושפת הפלטפורמה שניתחה את הרגלי הזמנת המסעדות של הישראלים והעדפותיהם לרגל השתתפותה לראשונה ב-Mastercard Day, יום הקניות החודשי אשר מתרחש בכל 10 בחודש לטובת מחזיקי כרטיס מאסטרקארד, ומהם עולה עוד כי יום חמישי הוא היום החזק ביותר במסעדות בישראל, ונחשב להכי עמוס.

יום ראשון, באופן לא מפתיע ומובהק, הינו היום החלש ביותר עבור ענף המסעדות. השעה המבוקשת ביותר בחמישי להזמנה היא 21:00 בערב. ממוצע הסועדים בכל ההזמנות עומד על שלושה. 

עוד עולה מהנתונים כי כ-30% מהמזמינים מבקשים לשבת באיזורי עישון, בעוד שבתל אביב, כ-40% מכלל המזמינים מקום ל-2 עד 3 סועדים מבקשים מקום על הבר. תל אביב מובילה בישראל בדרישה להשארת כרטיס אשראי לביטחון בעת שריון מקום, עם 80% מהמסעדות לעומת 40% בממוצע הארצי.

גם מבחינת סגנון המסעדה נרשמו הבדלים בין האיזורים השונים בישראל: בעוד שבאזור השרון מעדיפים יותר מסעדות איטלקיות, בדרום ובשפלה מעדיפים מסעדות בשר וסגנון ים-תיכוני. בתל אביב מעדיפים מסעדות שף ובר-מסעדה ואילו בחיפה ובצפון מעדיפים המבורגריות. 20% מהסועדים בכל הארץ יבחרו במסעדה כשרה.

ההערות השכיחות ביותר שנרשמות באתר Ontopo בעת ביצוע הזמנה הן "חוגגים יום נישואים" ו- "חוגגים יום הולדת". 

כתיבת תגובה