יוקם צוות למניעת פגיעה בשכרם של משגיחי הכשרות

נצחון לשר דרעי: חרף התנגדותו של השר כחלון הוחלט בסופו של דבר להקים צוות בשיתוף משרד האוצר למניעת הפגיעה במשגיחי הכשרות והעברתם לחברות כח אדם. כחלון זעם על ההחלטה

משגיח כשרות בבדיקה בחממות. צילום יעקב נחומי פלאש 90.

לאחר מאבק עיקש בממשלה מול שר האוצר הצליח השר דרעי להוביל להחלטת הממשלה, לבחון את העסקת משגיחי הכשרות ללא פגיעה בתנאי שכרם וזכויות העסקתם במסגרת רפורמת "משגיח – מושגח", לרבות בחינה של העסקתם כעובדי המועצות הדתיות.

יו"ר ש"ס השר דרעי פעל בנושא כשהביא את הנושא לדיון בממשלה. "משגיחי הכשרות הם האנשים הכי שקופים במדינה ולא ניתן לפגוע בתנאי שכרם ע"י חברות כוח אדם", אמר השר ודרש כי משרד האוצר יפעל לשיפור שכרם. יצוין כי שר האוצר כחלון התנגד בתוקף להתערבות האוצר ואף איים לפוצץ את הישיבה.

למרות זאת, לאור מאבקו הנחוש של השר דרעי, החליטה הממשלה להיענות לדרישתו ולהקים צוות המורכב מהמשרד לשירותי דת, הרבנות הראשית לישראל ומשרד האוצר, לבחון את צמצום הפגיעה בהעסקתם של המשגיחים, לרבות העסקתם באופן ישיר כעובדי המועצות הדתיות.

מדובר בבשורה גדולה עבור משגיחי הכשרות שחששו מאד לפגיעה בתנאי שכרם לאור הרפורמה החשובה של "משגיח-מושגח" שהובילה הרבנות הראשית לישראל. כזכור, ההסתדרות הכריזה לאחרונה על סכסוך עבודה לנוכח החשש בפגיעה בשכרם. כעת, עם החלטת הממשלה ייעשו כל המאמצים לבחינת תנאי שכרם לרבות בחינת העסקתם כעובדי המועצות הדתיות.

בשולי הדברים, שר האוצר כחלון שלא רווה נחת מהמהלך של השר דרעי התבטא בסיום הישיבה בחיוך ואמר: "תמיד דרעי מנצח. לא משנה מה יהיה. הארכות או פנדלים, בסוף הוא מנצח.."

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה