ייעוץ עסקי

כל בית עסק ימצא את עצמו לא פעם מתמודד עם שאלות מורכבות שקשורות לכל העולם העסקי. אולם, רבים מהעסקים עלולים למצוא את עצמם מקבלים החלטות שגויות אשר מדרדרות את המצב הפיננסי והכלכלי של העסק. מצב זה יכול להשתפר פלאים על ידי יועץ עסקי שמבין גם בכל התחום הפיננסי, שיכול לזהות את הבעיה ולהביא את העסק לתוכנית הבראה.

CANAVA

ייעוץ עסקי יסייע גם לזהות הזדמנויות על מנת למנף את העסק או הארגון מבחינה כלכלית. ילמד להקטין ההוצאות, להגדיל את ההכנסות, לבחור אפיקי השקעה טובים ועוד. יועץ עסקי הינו איש מקצוע שיש לו ידע וניסיון בליווי וייעוץ עסקי פרקטי וממוקד עם יכולות ראיה יצירתיות שיכולות להוביל כל אדם להשיג את כל יעדיו העסקיים ולמנף את העסק.

מי זקוק לייעוץ עסקי?

למעשה כל בית עסק, גם העסק הכי מצליח יהיה זקוק לייעוץ עסקי. אם נבחן לעומק את רשימת העסקים הכי מצליחים בארץ, נראה כי כולם בלי יוצא מהכלל יעשו שימוש בייעוץ עסקי. אלה שהבינו את מנעד היתרונות שיש בייעוץ עסקי יימצאו בו יתרון תחרותי גדול מול המתחרים שלהם שלא עושים שימוש בייעוץ מסוג זה.

איך נדע אם העסק זקוק לייעוץ עסקי?

אם העסק מתחיל להיות פחות יעיל בנושא – פעילות מנכ"ל, בתחום השיווק, בניהול לקוחות, בתפעול, בתזרים כספי – אזי העסק שלכם זקוק לייעוץ עסקי. הייעוץ העסקי ישתלם לכל סוג של עסק ובלי קשר אם העסק רווחי או אם הוא נמצא בקשיים או משבר. היועץ העסקי הינו גורם נוסף שאתו ניתן להתייעץ ולפתח רעיונות ולבנות מודל עסקי יחד עם תוכנית עסקית שתבריא את העסק.

מה היא תוכנית עסקית?                                                                                           

תוכנית עסקית היא למעשה מסמך שמציב הגדרות ברורות ומפורטות של תכנון העסק ויעדים עסקיים שרקמו אותה, לרבות עבור עסק שהוא חדש, זאת במקביל ללוח זמנים מיועד. התוכנית כוללת גם הסבר על מהות העסק שחשוב שנכיר על מנת שנדע לספר לכל משקיע או אפילו לעצמנו, זה חשוב כיוון שאם נבין את התוכנית לעומק נזהה את רמת התשוקה שקיימת בנו אליו ואיפה יש פערים וחסרים שצריך לברר, כדי שבאמת נרצה להשקיע בו את כל האנרגיה שלנו. יש טכניקה שאפשר ללמוד אותה ולרכוש אותה כדי לבנות את התוכנית באופן הכי מדויק שניתן. בסוף התהליך היא אמורה להתאים לכל מטרה של היזמים ושל המנהלים שעבורם היא נועדה.

מדוע צריך תוכנית עסקית?

תוכנית עסקית לעסק תהווה תוכנית עבודה די מפורטת שמגובה תמיד ביעד ברור לטווח הקצר וגם לטווח הארוך. התוכנית תשמש את העסק כמפת דרכים שמתווה דרך רהוטה ליזמים של העסק, לכל משקיע בעסק, לבנקים ולכל שותף בדרך. תוכנית זו תספק גם מענה ברור לכמה שאלות כמו – מה ההיתכנות הפיננסית של העסק, מה ההשקעה הנדרשת כדי לצאת לדרך, מה צפי ההכנסות, תמהיל כלל ההוצאות, אלו דרכי מימון קיימים, איזה תקופה נדרשת להחזר כל השקעה  וכמובן מה תהייה התשואה על ההון.

מעוניינים גם בייעוץ עסקי? בחברת MINDED  תקבלו ייעוץ מהימן לבניית תכנית עסקית עדכנית ומסודרת, שתממש את הפוטנציאל של העסק ותשמש עבורכם כלי לבקרה פנימית בכל צומת חשובה.

כתיבת תגובה