ינואר 2018 – החודש האדום של הביטקוין

הרגולציה סביב המטבעות הווירטואליים חתחו את העכם של המטבעות. הביטקוין נפל ב30%.

ביטקוין shutterstock

המלחמה במטבעות הדיגיטליים עושה את שלה. חודש ינואר היה חודש אדום – שחור לביטקוין ולכאורה הוא מסתמן כחודש הגרוע למטבע מאז סוף 2013. הביטקוין שנסחר כרגע סביב ה10,000 דולר משלים החודש ירידה של 30% בערכו.

הסיבה לירידות החדות בערכם של המטבעות הווירטואליים נעוצה ברגולציה שהטילו עליהם גורמים רבים כך למשל הסוכנות הפדרלית לפיקוח על מסחר עתידי בסחורות (CFTC) זימנה לחקירה במהלך דצמבר את ביטפינקס – הבורסה הגדולה בעולם למטבעות דיגיטליים, ול-טדר (Tether), חברה שהנפיקה מטבע דיגיטלי שהיא טוענת כי הוא צמוד לדולר, כך לפי דיווח “דה מרקר” מגורם שמעורה בנושא.

box

בנוסף דרום קוריאה מגבירה באחרונה את הרגולציה על המסחר במטבעות דיגיטליים. אתמול נכנסו לתוקפן תקנות האוסרות שימוש אנונימי בחשבונות בנק במסחר במטבעות דיגיטליים, והשם בחשבון הבנק חייב להיות תואם לשם בחשבון בבורסה למטבעות דיגיטליים. רשות המכס בדרום קוריאה מדווחת ש 637.5 מיליון וון קוריאני (596 מיליון דולר) במסחר לא חוקי במטבעות דיגיטליים נחשפו על ידה.

גם ענקית האינטרנט פייסבוק הודיעה אתמול כי היא אוסרת על פרסום מודעות ברשת החברתית שמקדמות מטבעות דיגיטליים, הנפקות מטבעות דיגיטליים (ICO) ומסחר באופציות בינאריות בטענה כי פרסומות אלו “לעיתים קרובות מטעות”. החברה מסרה כי בחרה בהחלת מדיניות רחבה עד שפייסבוק תסיים לבדוק אילו מודעות מטעות את הצרכנים ואילו מודעות פועלות בתום לב. פייסבוק מסרה כי תאסור פרסומות שבהן מופיע כיתוב כמו “השתמש בכספי הפנסיה שלך לקנות ביטקוין!”.

side
inner

כתיבת תגובה