יצרנית הטחינה למתחרה: זו “אריזת חיקוי”

חברת בארכה פנתה לטחינה טורקיז במכתב בו טענה להעתקת אריזת הטחינה ובהתראה לפני נקיטת הליכים משפטיים | טוענת להפרה של סימן מסחרי ו”אריזת חיקוי” | טורקיז בתגובה: “כל מי שעיניו בראשו יכול להבדיל בשוני העיצובי בין המותגים ובייחודיות הגרפית של טחינת טורקיז”

מצא את ההבדלים: טחינה בארכה וטחינה טורקיז | צילום: יעל האן

 אם נתקלתם בקמפיין ההשקה של טחינה ‘טורקיז’ שיצאה לאחרונה בשילוט חוצות בפריסה ארצית והכריזה על מבצע נושא פרסים ייתכן שלרגע קל הרהרתם האם אין איזשהו דמיון – גם אם בהחלט קלוש מאוד – בחלק מהאלמנטים של תווית הטחינה החדשה – למתחרתה הוותיקה, ‘בארכה’. עיצוב מארז הטחינה הוא בצבעי טורקיז עזים תוך שידור אווירה ים תיכונית, אך מסתבר שגם בחברת רושדי תעשיות מזון, יצרנית טחינה “בארכה”, חשבו שיש דמיון שמפר את סימני המסחר שלה.

החברה פנתה לחברת “אחדות”, יצרנית טחינה טורקיז, במכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים. לטענת החברה, טורקיז מפרה את זכויותיה של רושדי בסימני המסחר שלה ובעיצובה של אריזת טחינה בארכה.

מנגד, יובל מלאך, סמנכ”ל השיווק והמכירות של טחינה טורקיז מגיב לדברים וטוען כי השוני ברור וחד. “אנו תמהים על קבלת מכתב התראה זה, שכן כל מי שעיניו בראשו יכול להבדיל בשוני העיצובי בין המותגים ובייחודיות הגרפית של טחינת טורקיז”.

לדבריו, “תוצאות מבחן טעימה שביצע עבור אחדות מכון המחקר “נתיב יועצים” קבעו כי טחינה טורקיז גברה בפער מובהק על טחינת ‘בארכה’, אזי כנראה זו דרכם לחסום יצרנים מתחרים. אנו מעדיפים תחרות הוגנת על ליבו וכיסו של הצרכן הישראלי וכך ננהג”.

בתגובה למכתב ההתראה, פרסמה ‘אחדות’ בפייסבוק את הפוסט הבא במטרה לחדד את ההבדלים בין המותגים:

הפוסט שקרא למצוא את ההבדלים בין מארזי הטחינה | צילום: יעל האן

מומלץ עבורך

6 תגובות ל: "יצרנית הטחינה למתחרה: זו “אריזת חיקוי”"

  1. בדיחה

  2. איפה הם רואים דימיון בכלל !!!

  3. פשוט שטויות ,לא דומה ולא בטיח ,איך בכלל הם משווים

  4. טחינה טורקיז מעולה

  5. לכל מי שלא הבין זה לא תביעה על האריזה אלא על העתק סגנון הלוגו והסמל מעל הלוגו שבסגנון מזרחי

  6. אידיוטים!

כתיבת תגובה