יצרנית הרכב ‘פורד’ מקימה צוות רובוטיקה ובינה מלאכותית

סגן נשיא חטיבת מחקר והנדסה מתקדמת וסמנכ”ל טכנולוגיות של החברה, אמר על ההחלטה: “תחום המכוניות האוטונומיות הוא אחד הנושאים הקרובים ללבם של כל חובבי הנהיגה”

נהג וירטואלי? אילוסטרציה: chombosan | שאטרסטוק

ענקית הרכב ‘פורד’ תקים צוות מחקר לרובוטיקה ובינה מלאכותית, כחלק מהרצון שלה להשתלב בעולם המכוניות האוטונומיות. קן וושינגטון, סגן נשיא חטיבת מחקר והנדסה מתקדמת וסמנכ”ל טכנולוגיות בפורד אמר כי הקמת הצוות, היא חלק “מקידום תחום המכוניות האוטונומיות שהוא אחד הנושאים הקרובים ללבם של כל חובבי הנהיגה; פורד אמנם ממשיכה להיות בחזית המחקר והפיתוח בתחום זה, אולם גם לרובוטיקה ולבינה מלאכותית תהיה השפעה אדירה על האופן שבו ננוע ממקום למקום במהלך העשור הבא. אלו הן חדשות טובות לבעלי רכב, אשר מתיישבות בקנה אחד עם התכניות ארוכות הטווח של רשויות מקומיות ואזוריות בעודן מגבשות את יעדי העיר החכמה העתידיים שלהם”.

פורד הודיעה כי היא מתייחסת לרובוטיקה ובינה מלאכותית כאל תחומים בעלי השפעה אדירה על הניידות במהלך חמש-עשר השנים הבאות. הצוות יעבוד בשיתוף עם Argo AI, החברה בה השקיעה פורד בתחילת השנה ורכשה את השליטה בה תמורת מיליארד דולר, כמו גם עם חברות סטרט-אפ ואוניברסיטאות אחרות. Argo AI תתמקד בפיתוח ובבדיקת מערכת הנהג הווירטואלי העתידית של פורד, בעוד צוות המחקר החדש יעבוד על פיתוח מכשירי ניידות, מערכות אוטומציה ורובוטיקה אווירית אחרים.

sorek-box

לדברי וושינגטון, “לרובוטיקה ובינה מלאכותית יש פוטנציאל השפעה אדיר על האופן שבו אנחנו נעים ממקום למקום, אפילו בחמש עד עשר השנים הבאות לבדן. כראש מחלקת המחקר וסמנכ״ל הטכנולוגיות של פורד, אני יכול לומר לכם שהפעילות בתחום ההנדסה המתקדמת רבה כל כך, שחובה עלינו להישאר ממוקדים היטב באלמנטים החשובים ביותר אשר יוכלו לסייע לנו לממש את החזון שלנו לשינוי האופן שבו העולם נוהג. צוות ייעודי זה יתמקד בצורה רחבה ומעמיקה בבחינת טכנולוגיות חיישנים חדשות, שיטות לימוד מכונה, הדרישות הטכניות לכניסה לשווקים בינלאומיים ופיתוח התקנים ניידים אישיים, רחפנים ואמצעי רובוטיקה אווירית אחרים, שמטרתם לשפר את התעבורה במקטע הראשון והאחרון.

“במסגרת התכניות שלנו להמשיך ולעמוד בחוד החנית בתחום, המהלך הזה מאגד כמה תחומים תחת צוות אחד ומאפשר לנו להמשיך ולהשקיע מאמצים ממוקדים ומתואמים יותר בעודנו הולכים ומגבשים את ההבנה של הפוטנציאל הטמון ברובוטיקה ובבינה מלאכותית. צעד זה גם מאפשר לנו להמשיך ולקדם פרויקטים שכבר הצגנו – כמו תכנית פיתוח כלי הרכב האוטונומיים שלנו – וכן פרויקטים שאנחנו עדיין לא מוכנים לחשוף.

“אנחנו עושים את כל זה משום שכעת, כשיש לנו שותפות מבוססת עם Argo AI שתוביל את פיתוח מערכת הנהג הווירטואלי שלנו – פלטפורמת המחשוב, החיישנים והאלגוריתמים – עבור הדור הראשון של תכנית כלי הרכב האוטונומיים שלנו, אנחנו יכולים לשים דגש רב יותר על החידושים המתפתחים במהירות בתחום זה, אשר יזינו את העבודה על טכנולוגיית כלי רכב אוטונומיים. חוקרי הרובוטיקה והבינה המלאכותית שלנו ימשיכו לשתף פעולה עם אנשי Argo AI, כדי שיום אחד יהיה ביכולתם לשלב את הטכנולוגיה המתפתחת המבטיחה הזו בדורות הבאים של כלי הרכב האוטונומיים”.

side
inner

כתיבת תגובה