ירושלים: פינוי-בינוי ראשון בקטמונים יצא לדרך

הריסה ראשונה של מבני מגורים ומסחר במסגרת התחדשות העירונית בשכונת הקטמונים בירושלים ● היום נהרסו שני מבנים בפרויקטי פינוי-בינוי ברחובות קנאי הגליל ואלעזר בן יאיר בבירה ● כחלק מתכנית כוללת של הקמת למעלה מ- 5,000 יחידות דיור חדשות בקטמונים

הריסת מבנים לפינוי בינוי בקטמונים | צילום: ששון תירם

תחום ההתחדשות העירונית בירושלים בשיא. היום (ד) נרשמה אבן דרך חשובה נוספת בהתחדשות העירונית בבירה עם הריסתם הראשונה של שני מבני מגורים ומסחר בשכונת הקטמונים, במתחמים המיועדים לפינוי-בינוי ברחוב קנאי הגליל ואלעזר בן יאיר. מדובר בשני פרויקטים, אשר קודמו על ידי עיריית ירושלים ומשרד השיכון ולוו לאורך כל התהליך על ידי המינהלת להתחדשות עירונית בחברת מוריה – לפיתוח ירושלים, שאיגדה יחד בין  הדיירים , היזמים וגורמי התכנון והביצוע ברשות המקומית.

את הפרויקטים בקנאי הגליל ואלעזר בן יאיר, מקימה חברת "פנינת גבעתיים" בתכנונו של  האדריכל חזי חי. עוה"ד שליווה את הדיירים מיום התחלת הפרויקט הוא עו"ד אהרון שמעון.

Box

שני הפרויקטים, מהווים את החלק הראשון בתכנית ענק להתחדשות עירונית שאושרה לאחרונה בוועדה המקומית הכוללת הקמת  5200 דירות חדשות בפרויקטי פינוי- בינוי בשכונת הקטמונים.

הפרויקט הראשון נמצא ברחוב קנאי הגליל, במסגרתו פונה ונהרס מבנה ישן בן קומה אחת הנמצא על מגרש של 1185 מ"ר. במבנה היו 10 חנויות בשטח של 30 מ"ר כל אחת. במקומו יבנה בניין בן 8 קומות מעל הקרקע ובנוסף 4 קומות של חנייה תת קרקעיות. בבניין החדש יוקמו 31 יחידות דיור חדשות בניהן דירות 3,4,5 חדרים דירות גן ופנטהאוזים. בנוסף תוקם קומת מסחר בקומת הקרקע ובה 10 חנויות.

במסגרת הפרויקט השני הממוקם ברחוב אלעזר בן יאיר, נהרס בניין ישן בן שתי קומות על מגרש של 644 מ"ר ובו 4 דירות. בפרויקט החדש יבנה בניין בן 7 קומות ובו 17 יחידות דיור חדשות בגדלים שונים כולל דירות גן ודירות פנטהאוז. הפרויקט החדש כולל גם שתי קומות של חנייה תת קרקעית.

מדובר באירוע ההריסה השני בירושלים של פרויקט 'פינוי-בינוי' בהתחדשות העירונית לאחר הריסת בניין המגורים הראשון, שלפני חודש וחצי , בפרויקט רובע 1 הנמצא בשדרות הרצל המוקם על מתחם המקשר הנוסטלגי.

 

Inner

כתיבת תגובה