ירושלים: תקציב העירייה בסך 9 מיליארד ש”ח יאושר בסוף מרץ

מסתמן: תקציב התמיכה של משרדי הממשלה בעיריית ירושלים לשנת 2018 יעמוד על סכום שיא של 832 מליון ש”ח – סך התקציב השוטף יעמוד על 6 מיליארד ש”ח וסך תקציב הפיתוח על כ-3 מליארד ש”ח

הכניסה לירושלים. צילום: גידי אבינרי | פלאש 90

 

בישיבת הנהלת העיר שכינס היום (א’), עדכן ראש העיר ירושלים ניר ברקת כי הורה לדרג המקצועי בעירייה להיערך לאישור התקציב השוטף לשנת 2018 בישיבת מועצת העיר הקרובה ב-22/3. ברקת חשף כי מדובר בתקציב הגדול ביותר אי פעם לבירה שיעמוד על כ-6 מיליארד ש”ח לתקציב השוטף וכ-3 מליארד ש”ח לתקציב הפיתוח.

apps-box

ברקת עדכן את חברי הנהלת העיר כי העירייה ממשיכה כל העת בשיח עם משרדי האוצר והפנים בכדי לסכם באופן סופי את ההבנות באשר לגובה התמיכה הממשלתית בבירה. ברקת עדכן את הנהלת העיר כי מסיכומים שמתגבשים בצוות המשותף עולה כי משאבי הממשלה ממשרדי האוצר, הפנים ומשרדי ממשלה נוספים צפויים להגיע השנה לסכום שיא של כ-832 מיליון ש”ח.

חלוקת הסכום המסתמנת היא: 700 מיליון ש”ח אשר יגיעו ממשרד האוצר בתקנת ירושלים (מענק הבירה), 87 מיליון יגיעו ש”ח מתוספת של משרד האוצר לתקציב הבלתי רגיל שיומר לתקציב השוטף, ו-45 מיליון ש”ח יגיעו מהתחייבויות עבר של משרדי האוצר, החינוך והפנים. (סה”כ: 832 מילון ש”ח).  כמו כן יעביר האוצר כ-50 מיליון ש”ח בגין התחייבות 2017. סכום זה ייועד לסגירת התחשבנות 2017.

בנוסף לכך הוסכם כי עיריית ירושלים תעמיד ממקורותיה  20 מיליון ש”ח. כמו כן יושקעו סכומים נוספים לשדרוג התברואה והניקיון במזרח ירושלים וזאת בהתאם לסיכום שיושג בעניין בין העירייה למשרד לענייני ירושלים.

עוד הוסכם כי העירייה תוכל לסכם עם משרדים נוספים על חובות עבר (בהיקף של כ-45 מלש”ח) ותמיכה תקציבית נוספת בשנת 2018. האוצר אף הביע נכונות להגדיל השקעות בפיתוח כלכלי ותשתיתי.

ברקת ציין בישיבת ההנהלה כי “הסכום המתגבש טרם אושר ונחתם סופית, אך הוא יהווה בשורה גדולה לירושלים, יאפשר העברת תקציב מאוזן, יבטיח את המשך הצמיחה של ירושלים וימנע פיטורים וקיצוצים”.

ono-side
inner

כתיבת תגובה