ירושלמים? "בקרוב תתחיל חניה חינם" בעיר • צפו

אם עד היום חשבנו שהבטחות לחוד ומעשים לחוד, הבוקר מתברר כי ראש עיריית ירושלים משה ליאון אכן התכוון בדבריו במערכת הבחירות שחלפה • צפו בוידיאו: כך מתכוון ליאון להעניק לתושבי העיר את מתנת החלומות

מהבטחות למעשים. משה ליאון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הבטחות לחוד ומעשים לחוד? כנראה שאצל ליאון הדברים לא עובדים ככה.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, השתתף הבוקר בכנס הארבעים של מכון ירושלים למחקרי מדינות והתראיין לנטעלי שם טוב. משנשאל על הבטחת הבחירות שלו לחניה חינם בבירת ישראל, הפתיע ליאון כאשר הכריז כי כבר פועל ליישום ההחלטה. "בפגישה הראשונה שלי עם מנכ"ל העירייה כבר העלתי את הנושא", אמר.

"החניה תהיה השנה חינם לתושבי ירושלים", אמר ליאון לשם טוב, באופן שלא משתמע לשני פנים. "אני רוצה להסביר למה זאת לא הבטחה פופוליסטית: אני לא מדבר על חניה ליום שלם, אלא מישהו שמגיע לעשות קניות וצריך לשלם עם הפנגו את השעה הראשונה והשניה זה לא הגיוני ולא חכם", אמר.

לדבריו, "יכול להיות ששבעה שקלים לשעה לא משפיע על כולם אבל יש גם כאלה שכן ולכן הנחתי את מנכ"ל העירייה לתקציב של 2019 בין שעה לשעתיים חינם לתושבים".

דבריו של ליאון מפתיעים, ולו בשל ההתנהלות הפוליטית שהפכה לשגרה, במסגרתה מבטיחים פוליטיקאים ומועמדים הבטחות סרק שאינן ניתנות ליישום.

עם זאת, יש לציין כי מבחינת העירייה, במידה ומהלך שכזה ייצא לדרך, מדובר ב'חור' של מאות אלפי שקלים, שעשויים להצטבר למיליונים, ובעיר כמו ירושלים, המתמודדת עם 'טייס אוטומטי' וגירעון קבוע, אין ספק שיידרש רואה חשבון כמו ליאון בכדי שיישום ההחלטה לא יפגע בקופת העירייה.

פרט מעניין נוסף העומד בסימן שאלה, הוא האם הזכות לחניה חינם תינתן לתושבי העיר בלבד, באמצעות תג אזורי, או לכלל המבקרים בבירה. שכן אם מדובר בהטבה לכלל השוהים בעיר, תעלה יישום ההחלטה לקופת העירייה סכום הגבוה פי כמה וכמה.

[playbuzz-item item="cf2eefde-d3a2-4f63-abc1-9572f6f75d22" wp-pb-id="374614"]

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה