‘ישראייר’ מציגה: מטוס מודולרי, הצעות רכש ועתירות לבג”צ

מטוס השלום החדש של ישראייר יארח, בין היתר, אנשי עסקים מאיחוד האמירויות במחלקת עסקים מרווחת וחדשה עם 8 מושבים מפנקים במיוחד • החברה שעומדת למכירה, אולי אף תזכה להצעה רצינית מכיוון איחוד האמירויות • ויש גם הצעות מאוקראינה וכמובן מרמי לוי, שלא ימכור טיסה בשקל – אך בהחלט מחפש להתרחב

מטוס השלום של ישראייר |צילום: יח"צ

לאחר הכותרות שעשתה חברת אל על בחודשים האחרונים, עולה לכותרות ‘ישראייר’ – חברת התעופה השלישית בגודלה בישראל. ישראייר המעוניינת לשחק במגרש של החברות הגדולות בנתה באחד ממטוסיה מחלקת עסקים חדשה, כך דווח ב-Ynet. מדובר בשמונה מושבים חדשים ונוחים המתאימים למחלקות עסקים שהותקנו במקום 18 מושבים רגילים בקדמת מטוס איירבורס A320, אחד מצמד ‘מטוסי השלום’ של החברה. הסיבה לרכש החדש הוא הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובחריין.

בדיווח נטען כי בחודש אוגוסט ביקשה ישראייר להטיס את המשלחת ההיסטורית הישראלית-אמריקנית לאבו-דאבי. המשלחת כללה בין היתר את ראש המל”ל מאיר בן שבת, ג’ארד קושנר יועצו וחתנו של נשיא ארה”ב דונלד טראמפ והיועץ לביטחון לאומי רוברט אובריאן. בשלב זה מתברר שבמטוסי ישראייר אין מחלקת עסקים ולמשימה ההיסטורית נבחרה חברת אל על. כעת, ולנוכח קריאת נשיא ארה”ב דולנד טרמאפ למדינות נוספות לעשות את הצעד המתבקש, מגדילה ישראייר את המושבים ומעלה את סיכוייה להופיע בתמונות ההיסטוריות הבאות. עדיין לא ברור האם הכיסאות יישארו על מקומם תמיד או יותקנו על פי הצורך.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

השלום עם איחוד האמירויות הביא את חברת NY Koen Group לדווח הבוקר כי תגיש הצעה לרכישת חברת התעופה הישראלית, שעומדת למכירה על ידי המפרק של אי.די.בי. את ההצעה תגיש ככל הנראה חברת Aero Private Jet, שהיא חברת בת עם ניסיון בענף התעופה העסקית. החברה פעילה בענף מאז 2003 ומקיימת שיתופי פעולה עם מפעילים ובעלים הגדולים ביותר של מטוסי עסקים ברחבי העולם. מהדיווחים עולה כי החברה מחזיקה בגישה ליותר מ-7,000 מטוסים ו-4,000 שדות תעופה.

דובאי-אוקראינה-ישראל

איש העסקים האוקראיני קואן נאום (Koen Naum) הוא בעל השליטה בחברת NY Koen Group מדובאי. החברה עוסקת בין היתר בייצור תכשיטים ויהלומים, טכנולוגיות דיגיטליות, מיזמי בנייה ואבטחה וכאמור גם תעופה פרטית. מדובר בחברה גלובלית המפעילה 12 חברות במדינות: ארה”ב, איחוד האמירויות, בחריין, הודו, הונג קונג, ערב הסעודית וצ’כיה.

הצעות לרכישת חברת ישראייר ניתן להגיש עד לתאריך ב-8 בנובמבר, אז ייסגר המכרז שנפתח לפני כשבוע על ידי הנאמן אופיר נאור, שמונה מטעם בית המשפט. מוקדם יותר פורסם כי רמי לוי המחפש להוסיף למערך החברות שלו עסקים נוספים, הגיש באמצעות חברת בי.ג’י.איי שבשליטה משותפת עם שלום חיים הצעה לרכישת ישראייר.

ההצעה מבוססת על תשלום במזומן של 70 מיליון שקל והתחייבות של החברה להסב אליה חוב של 5 מיליון דולר שאי.די.בי פיתוח חבה לישראייר, בגין הלוואה שקיבלה מישראייר לפני כניסתה להליך פירוק. ב’גלובס’ דווח כי בשלב זה מסתמנת ההצעה של רמי לוי כרצינית זאת לאחר שהחברה הבורסאית דרכה הוגשה ההצעה ציינה כי בכוונתה לגייס הון מבעלי השליטה ואף קבעה אסיפת בעלי מניות כדי לאשר את הזרמת ההון. בדיווח אף עלתה השאלה האם הנאמן יסכים למכור במחיר שמשקף את ירידת הערך של החברה לאור משבר הקורונה ועם אלו הצעות נוספות הוא יתמודד.

870/135 ליינר ארטקל 2

ב’דה מרקר’ ציינו כי בי. ג’י. איי. מכרה באחרונה את אחזקתה בחברת די.אס.די ששלטה בוויליפוד וכיום נשלטת על ידי משפחת ויליגר. בעקבות המכירה, נותרו בקופתה כ-28 מיליון שקל. בדיווח הוזכר כי ברמי לוי השיקו כבר בשנת 2018  חבילות נופש בארץ ובחו”ל ביחד עם קבוצת הדקה ה-90, רכישת ישראייר תסגור מעגל ותאפשר לחברה להציע חבילות משתלמות יותר.

לווים ומתייעלים באופטימיות

במכתב ששיגר מנכ”ל ישראייר, אורי סירקיס לעובדים, הודיע להם כי הגדלת ההלוואה בערבות המדינה בנוסף לתוכנית ההתייעלות שהחברה מובילה, יתנו לחברה אורך נשימה נוסף להצליח לשרוד לפחות עד לסוף קיץ 2021, בתקווה שאז הקורונה תיעלם כמעט לגמרי מחיינו.

אורי סירקיס, מנכ”ל ישראייר | צילום: דוברות

סירקיס התכוון לאישור וועדת החריגים במשרד האוצר להגדלת ההלוואה שניתנת בערבות מדינה של 75%. עד כה עמדה ההלוואה על 38 מיליון דולר, שהם כ-12% ממחזור ההכנסות של ישראייר ב-2019. בעקבות האישור הוגדלה ההלוואה ל-47 מיליון דולר, שהם 15% מהמחזור. הוועדה אישרה את הגדלת ערבות המדינה לנוכח הגל השני, הארכת הסגר על ישראל וסגירת השמים, מה שהביא לפגיעה נוספת וחוזרת בהכנסות החברה בתקופת החגים.

“הלוואות הן אינן פתרונות לטווח ארוך”, כתב סירקיס לעובדים. “בקיץ האחרון, הפכנו את החברה, המצאנו עצמינו מחדש, ויצרנו בסיס איתן ובריא יותר להליך השיקום הארוך והמפרך הממתין לנו”. סירקיס שיבח את עובדי החברה וציין כי בחודשים האחרונים ישראייר הטיסה 50 אלף איש בחודש. הוא העריך כי רק בחודש אפריל 2021 תוכל החברה להגיע לקצב סביר של 75 אלף נוסעים בחודש. יצוין, כי ישראייר לא הורידה שכר לעובדים והתאמצה לא לשלוח עובדים לחל”ת. תוכנית ההתייעלות שלא התבססה על שני מרכיבים אלה תביא לחיסכון של 15 מיליון דולר לשנה.

“האופק עדיין רחוק, גורמי אי הוודאות ממשיכים להציף ולהעיב על פעילותינו”, חתם סירקיס את מכתבו. “כארגון, כחברה, אנו לא עוצרים. ממשיכים לעסוק בעיקר, ממשיכים להתייעל, ממשיכים להיות הגורם המוביל בנתב”ג. העובדה שאנו החברה היחידה שמבצעת היום 11 טיסות בנתב”ג – מאפשרת לנו להיות אופטימיים”.

נזכיר, כי בחול המועד עתרה ישראייר לבג”ץ בבקשה לבטל את האיסור על יציאה מישראל עם כרטיס טיסה שנרכש לאחר כניסת הסגר לתוקפו. בשלב ראשון דחה בג”ץ את העתירה וקבע שלא למכור כרטיסי טיסה לאלה שרוצים לצאת לחופשה לאחר החלת הסגר בישראל. בג”ץ הורה לממשלת ישראל להגיב לעתירה לגופו של עניין בתוך שבוע.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "‘ישראייר’ מציגה: מטוס מודולרי, הצעות רכש ועתירות לבג”צ"

  1. תיקון, היא חברת התעופה השנייה בגודלה הישראלית, והיחידה שמתפקדת ללא הפסקה מבין השלושה.

  2. חבל על אי הדיוקים – טייסי ישראייר וההנהלה קיצצו בשכרם עמוק בכדי לסייע לחברה לצלוח את המשבר, ועובדים רבים יצאו לחל”ת, כשחלקם עדיין בבית.

כתיבת תגובה