"ישראל, אחד ממרכזי החדשנות המובילים בעולם"

ראש המחלקה למחקר והנדסה מתקדמת בחברת פורד העולמית, אמר את הדברים עם מינוי בועז הרטל לתפקיד הדירקטור הטכני של מרכז המחקר של פורד בישראל • מרכז המחקר בישראל, פועל לבדיקת היתכנות שילוב סטארטאפים במטרה לאתר טכנולוגיות חדשניות בצמיחה ולשלב אותן בתהליכי הבדיקה, הפיתוח וההטמעה של פורד במרכזיה השונים בעולם

פורד | צילום: שאטרסטוק

פורד הודיעה על מינויו של בועז הרטל, לתפקיד הדירקטור הטכני של מרכז המחקר של פורד בישראל, וכמי שיוביל את החדשנויות המתקדמות של המרכז, בתחומי הניידות, מחקר מערכות אוטומטיות, ניטור בחלל הרכב ואבטחת סייבר.

מרכז המחקר של פורד, נחנך על יד יו"ר החברה ביל פורד, שביקר בישראל ביוני 2019, והוא ממלא תפקיד מכריע, בתחום טכנולוגיות הניידות החכמות והמתקדמות, ומשמש כנמל-בית מחקרי, התומך בצוותי הפיתוח ההנדסי המתקדם של החברה בעולם.

250/200 סייד בר + קובייה

הרטל, אל"מ במיל', סיים את שירותו בשנת 2018, לאחר 28 שנים בחיל-האוויר, כשבתפקידו האחרון עמד בראש מחלקת מודיעין, במטה המבצעי של חיל-האוויר. בתפקידו החדש יעבוד הרטל, עם צוותי הנדסה מקומיים, המגויסים בימים אלה ועם מחלקות הפיתוח של פורד, בחטיבות ההנדסה והחדשנות, במטרה להניע קדימה את מאמצי המחקר וההנדסה של החברה.

בועז הרטל

להרטל ידע נרחב ביישום והטמעת טכנולוגיות בתחומים רבים, בהם: סנסורים, מערכות IT, עיבוד תמונה, בינה מלאכותית, DATA וסייבר. במהלך הקריירה הצבאית שלו, קידם הרטל חדשנות ויזמות במערכות מורכבות, באמצעות שיתופי פעולה בין חיל האוויר, קהיליית המודיעין וחברות ה-IT. באוגוסט 2018 מונה הרטל למומחה ויועץ בצוות ה'סקאוטינג' (איתור), של החברה בישראל. הרטל, בעל תואר ראשון בכלכלה, ותואר שני במנהל עסקים, בניהול ויזמות היי-טק מאוניברסיטת בן גוריון.

המרכז הישראלי הממוקם בבניין אתגר C360 בתל אביב, מהווה חלק מרשת גלובלית של מרכזי פיתוח של פורד, בגרמניה, סין וארה"ב. במרכז פועלת מעבדת רכב, שתומכת בבדיקות היתכנות ומשימות AI של SAIPS – חברת AI ישראלית, המתמחה בלמידה חישובית ופתרונות ראייה ממוחשבת מובילה, שפורד רכשה בשנת 2016.

Inner article

SAIPS ממשיכה לפעול מישראל, כחלק מתוכנית ה-AV (רכבים אוטונומיים). בנוסף, המרכז משתף פעולה עם היבואן של פורד לישראל – "דלק מוטורס", במגוון של נושאים שונים.

ג'ים בוזסקובסקי, דירקטור וראש המחלקה למערכות אלקטרוניות וחשמליות, מחקר והנדסה מתקדמת בחברת פורד, אמר כי החברה "מחשיבה את ישראל, לאחד ממרכזי החדשנות המובילים בעולם, בעיקר בתעשיית האוטו-טק והניידות. הצוות שלנו נפגש באופן שוטף, עם מאות חברות סטארט-אפ בישראל, במטרה לאתר טכנולוגיות חדשניות בצמיחה ולשלב אותן בתהליכי הבדיקה, הפיתוח וההטמעה של פורד במרכזיה בארה״ב, אירופה וסין. אנו שמחים לצרף את בועז הרטל, לתפקיד הדירקטור הטכני של מרכז המחקר שלנו בישראל, ומצפים לקדם עוד יותר את הפרויקטים החדשניים שלנו בשיתוף עם SAIPS".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה