ישראל נערכת לשמיטה: המנכ”לים הבכירים נועדו

מנכ”לי חברות התשתיות הלאומיות הגדולות בארץ בשיחה עם הגאון רבי יוסף אפרתי שליט”א • סגן השר מקלב הנחה את הגורמים המקצועיים להיערך לשנת השמיטה מבעוד מועד

המנכ"לים הבכירים במפגש עם מקלב לפני שנת השמיטה | צילומסך

מנכ”ל משרד התחבורה ומנהלי ששת חברות התשתית הלאומיות בארץ התכנסו הבוקר לדיון משותף לקראת השמיטה עם הגאון הרב יוסף אפרתי שליט”א, ראש בית המדרש להלכה בהתיישבות, סגן השר אורי מקלב ואדריכלים בתחום הגינון והפיתוח להיערכות לשנת השמיטה הבעל”ט.

ראש בית המדרש להלכה בהתיישבות הרב יוסף אפרתי עמד בדבריו על חובת קיום מצוות השמיטה וסקר את ההלכות הנוגעות לשנת השמיטה בכל הקשור לבניית תשתיות ענק ברחבי הארץ והיתרים ההלכתים המותרים בשעת חירום, “יש להקדים את כל עבודות הפיתוח ולסיימם טרם כניסת שנת השמיטה כך שבשנת השבע יידרשו רק עבודות תחזוקה” אמר הרב אפרתי, תוך שהוא מודיע כי בית המדרש שבראשו הוא עומד מייעד רב ומומחה חקלאי ללוות ולייעץ לחברות בכל שאלה הלכתית שתתעורר.

250/200 סייד בר + קובייה

סגן שר התחבורה אורי מקלב דיבר בחשיבות שנת השמיטה וקיום המצוות התלויות בארץ, “משפחתי עלתה לארץ לפני יותר ממאה שנים במסירות על מנת שיוכלו לקיים את המצוות התלויות בארץ” אמר. “יש להיערך לשנת השמיטה זמן מספיק מבעוד מועד בכדי לצלוח את הקשיים הבירוקרטיים ולהגיע מוכנים לראש השנה הקרוב – כניסת שנת השמיטה”.

בשיחה נכחו צוות לשכתו של סגן השר מקלב, הצוותים המקצועיים של משרד התחבורה והמנהלים הכללים של חברות התשתיות בארץ מנהל חברת נתיבי ישראל נסים פרץ, איתמר בן מאיר מנכ”ל נתיבי איילון, מנכ”ל הרכבת מיכאל מייקסנר, מנהל חברת חוצה ישראל דן שינבך ומנכ”ל נת”ע חיים גליק.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה