יש לכם יתרה בעו"ש? זה הבנק הראשון שיתגמל על הפלוס

בעקבות הדיון אתמול על הריבית שהבנקים גובים מלקוחות על יתרת המינוס בעו"ש לעומת אי הענקת ריבית על הפלוס | יו"ר ועדת הכספים דיווח לח"כים בראשית ישיבת הוועדה כי מנכ"ל לאומי עדכן אותו מוקדם יותר כי יעניק אחוז ריבית על כספי כלל חשבונות עו"ש | גפני: "קורא לכל הבנקים לנהוג כך"

חנן פרידמן מנכ"ל בנק לאומי בכנס | צילום: eclipse media

בעקבות דיוני ועדת הכספים אתמול על הריביות שנגבות מלקוחות הבנקים, במסגרתם הציגה רשות התחרות את ממצאיה לעניין ריביות הבנקים על פיקדונות ועל האשראי לציבור ולעסקים – כאשר ברשות הודיעו כי הם מזהים 'קבוצת ריכוז' ביחס הבנקים לעסקים הגדולים והממונה על התחרות, מיכל כהן אמרה: "יש לנו אפשרות להכריז עליהם כקבוצת ריכוז ולהטיל עליהם הוראות" – הודיע הבוקר מנכ"ל בנק לאומי כי הבנק יעניק אחוז ריבית על היתרה בכל חשבונות העו"ש.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני אמר הבוקר בפתח דיון ועדת הכספים: "דיבר איתי מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן, שבעקבות הדיון פה אתמול, בנק לאומי ייתן אחוז ריבית על כספי חשבונות עו"ש, כל כסף שיש בעו"ש. לדבריו הם הבנק היחיד בעולם שנותן ריבית על הכסף שמופקד בעו"ש. אין לזה קשר לריבית על המשכנתאות שזה לא פותר את האינפלציה, ומקשה על זוגות צעירים. לא נרפה מהעניין הזה. זו עשייה כל שהיא. אני קורא לכל מנהלי הבנקים לעשות כך, אנחנו נמשיך לטפל בנושא הזה".

כתיבת תגובה