יש לכם 890 אלף? ‘גראן קופה’ 2020 – כאן

דלק מוטורס משיקה בישראל את BMW סדרה 8 Gran-Coupe החדשה – שתציג מכונית ספורט יוקרתית בעלת ארבע דלתות • הגראן קופה, שמצטרפת ל-BMW כדגם השלישי בסדרה 8, מגיעה עם מאפייני אבזור בלעדיים והחידושים האחרונים בתחומי השליטה, תפעול ומערכות סיוע לנהג • תגידו “היי BMW” והיא תציית לפקודתם

גראן קופה BMW סדרה 8 |צילום: יצרן

למערך הדגמים של סדרה 8 החדשה של BMW, נוספה מכונית ספורט בעלת ארבע דלתות. “עם תפיסת המרכב הייחודית שלה, בתוספת טכנולוגיות הנעה ושלדה, שתוכננו במיוחד כדי לייצר יכולת דינמית עילאית. ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה, מגלמת סוג של כשרון ספורטיבי, שהוא ייחודי בפלח השוק של רכבי היוקרה”, מבטיחים במשרדי היבואנית ‘דלק מוטורס’.

הגראן קופה, שמצטרפת ל-BMW סדרה 8 קופה וה-BMW סדרה 8 קבריו, כדגם השלישי בסדרה 8, מגיעה עם מאפייני אבזור בלעדיים והחידושים האחרונים בתחומי השליטה, תפעול ומערכות סיוע לנהג, מגדירים אמת מידה חדשה של יוקרה מודרנית.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

BMW סדרה 8 גראן קופה היא המכונית היחידה בקבוצתה, שנגזרת ישירות ממכונית ספורט בעלת שתי דלתות.  הפוטנציאל הדינמי הנובע מכך, בתוספת רוחק סרנים ארוך יותר וכוונון שלדה ספציפי לדגם, יוצרים איזון בין ביצועים ספורטיביים לבין נוחות נסיעה.

גראן קופה מונעת על-ידי מנוע בנזין V8  בנפח 4.4 ליטר עם הספק מרבי של 530 כ”ס ומומנט שיא של 76.4 ק”ג-מטר, מנוע ה-V8 החדש ב-BMW M850i xDrive גראן קופה, מאיץ את המכונית מ-0 ל-100 קמ”ש ב-3.9 שניות.

גם העיצוב של הדפנות והחלק האחורי, מבדל אותה בבירור מאחיותיה מסדרה 8. מכיוון שמסגרת השמשה הקדמית היא אנכית יותר, גם קו הגג הוא גבוה יותר, ומגדיל את מרווח הראש הן מלפנים והן מאחור. קו הגג מתמזג לחלק האחורי בצורה זורמת ורבת חן, דרך מעבר בצורת סנפיר באזור של קורות C, המדגיש את הצללית המוארכת. גם השמשה האחורית, היא בעלת שיפוע מעט תלול יותר, כדי לייצר פתח גדול יותר לתא המטען.

קו אופי נוסף מדגיש את האלגנטיות של המרכב, ומשטחים המתרחבים בעוצמה משלבים כתפיים בולטות לתוך האפקט הכללי.

הסגנון המיוחד של  המכונית בא לידי ביטוי גם בעיצוב הפנים שלה. הגידול ברוחק הסרנים ופתחי הדלתות בעלי הממדים הנדיבים, מעניקים ליושבים מאחור מרחב רגליים ענקי והם יכולים גם להיכנס ולצאת בקלות רבה יותר מאשר אי פעם. היושבים מאחור, נהנים גם ממרווח כתפיים ומרווח ראש גדולים יותר באופן משמעותי, מאשר אלה של גרסת שתי הדלתות, מה שהופך את המושבים בשורה השנייה, נוחים אפילו עוד יותר לנסיעה.

גג השמש הפנורמי, מסייע להעניק לתא הנוסעים, תחושה של אור שופע. הוא בעל רוחב נדיב במיוחד ושטח הזכוכית שלו עומד על 1.5 מ”ר בקירוב. התוצאה היא משטח זכוכית רצוף המשתרע מהשמשה הקדמית ועד לשמשה האחורית. החלק הקדמי של הגג והווילונות הפנימיים נפתחים ונסגרים בלחיצת כפתור או באמצעות השלט-רחוק, כדי להעניק אספקה מבוקרת של אוויר צח. ניתן גם לפתוח ולסגור את הווילון האחורי מהמושב האחורי. מערכת בקרת אקלים אוטומטית מפוצלת לארבעה אזורים, זמינה באופן בלעדי עבור הגרסה בעלת ארבע הדלתות. 

תאורת האווירה הכלולה כציוד סטנדרטי, מדגישה את הקווים הפונים לפנים בתוך המכונית, כדי להשיג אפקט דרמטי. המפרט הסטנדרטי כולל גם לוח מכשירים ודיפוני דלתות מצופים בעור מלא בחלקם העליון, מושבי ספורט בעלי הפעלה חשמלית עם משענות ראש, המשולבות בצורה מסוגננת בגב המושבים. המושבים הרב-תפקודיים המותקנים כציוד סטנדרטי מגיעים בריפוד עור Merino עם extended appointments.

הקונסולה המרכזית המורחבת היא ייחודית, כמו גם המושב האחורי שבו המושבים הקיצוניים מעוצבים כמושבים בודדים. קווי המתאר וצורת התפרים של המושבים האחוריים הקיצוניים, מעוצבים כמו מושבי הספורט הקדמיים. אי לכך, גם המושבים האחוריים מציעים תמיכה רוחבית מעולה ומשענות ראש מובנות, ומאפשרים ליושביהם לחלוק גם את התחושה של מכונית ספורט. מושב שלישי, לשימוש בנסיעות קצרות, ממוקם בין שני המושבים הקיצוניים ומצויד במערכת חגורת בטיחות מלאה, דבר שהופך אותה למכונית עם 1 + 4 מושבים.

ניתן להתאים את אפשרויות נשיאת המטען של המכונית בקלות רבה, הודות לגב המושב האחורי המפוצל ביחס 40:20:40, כאשר ניתן לקפל את כל אחד מחלקיו, באמצעות ידית הנמצאת בתא המטען. עם קיבולת של 440 ליטר, תא מטען גדול מספיק כדי להכיל שלושה תיקי גולף.

התכונות האווירודינמיות לוטשו באמצעות מאפיינים, הכוללים את הגחון האטום כמעט לחלוטין, בקרה אקטיבית של תריסי האוויר Air Curtains, ובסיסי מראות חיצוניות דקים. במקביל, תמהיל של חומרים, סייע ליישב את הדרישות המחמירות לגבי קשיחות המרכב, עם היעד של הפחתת משקל. בנוסף לדלתות ולשכבה החיצונית של הגג, מכסה תא המנוע, תת המסגרת של המנוע, המחיצה הקדמית ותמיכת הפגוש האחורי, עשויים כולם מאלומיניום. מכסה תא המטען העשוי מפלסטי ושימוש בפלסטיק מחוזק בסיבי פחמן במנהרת ההינע המרכזית, מסייעים הן להפחית משקל והן לחלק אותו בצורה אופטימלית. כתוצאה מכך, תוספת המשקל של דגם ארבע הדלתות לעומת שתי הדלתות עומדת על 70 ק”ג בלבד. 

כל מערכות המתלים הסטנדרטיות והאופציונליות – יחד עם רכיבי השלדה הבסיסיים – כווננו במדויק למאפיינים הבסיסיים של ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה, שהוגדרו על ידי מידותיה וחלוקת המשקל שלה. הדבר אפשר להעביר את איכויות הביצועים יוצאות הדופן של ה-BMW סדרה 8 קופה לאחותה בעלת ארבע הדלתות. המפרט הסטנדרטי כולל מתלים אדפטיביים עם בולמי זעזועים מבוקרים אלקטרונית. תגובות קפיצים ומתלים מכוילות היטב מבטיחות שהנהג יקבל מידע רלוונטי בלבד לגבי משטח הכביש. מערכת היגוי אקטיבי משולבת (Integtral Active Steering) הכלולה כציוד סטנדרטי ב BMW M850i xDrive וכאופציה עבור ה-BMW 840i גראן קופה החדשה מקלה עוד יותר על התמרון, מגבירה את הזריזות במהירויות מתונות ומאפשרת לנהגים להתמודד עם מעברי נתיב ופניות במהירות גבוהה ברמות גבוהות עוד יותר של איזון וביטחון.

מערכות הבלימה הזמינות עבור BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה בולטות הודות ליכולת הבלימה שלהן, היציבות התרמית הגבוהה, התגובות המהירות והתחושה המצוינת. כל הגרסאות משלבות בלמים בעלי ארבע בוכנות וקליפר קבוע מלפנים ובלמים בעלי בוכנה אחת וקליפר צף מאחור. הציוד הסטנדרטי של ה-BMW M850i xDrive גראן קופה החדשה כולל בלמי M Sport רבי עוצמה.

Inner article

כדי להשלים את טכנולוגיית השלדה ממוקדת הביצועים של ה- BMW סדרה 8 גראן קופה, היא מצוידת בחישוקים מסגסוגת קלה במידה 20 אינץ’ (מלפנים: 245/35 R20, מאחור: 275/30 R20).

נוחות לצד בטיחות

מערך שלם של מערכות מתקדמות לסיוע לנהג מביא את הנוחות והבטיחות של BMW סדרה 8 גראן קופה לרמה גבוהה במיוחד. המפרט הסטנדרטי כולל תצוגה עילית, חבילת Driving Assistant Professional, התראת התנגשות והולכי רגל עם תפקוד City Braking, התראת סטייה מנתיב והתראת מעבר נתיב, מידע על הגבלת מהירות, התראת תנועה חוצה מאחור והתראת התנגשות אחורית, בקרת שיוט האקטיבית עם תפקוד Stop&Go וסייען להיגוי ושמירת נתיב. בנוסף גם מערכת Parking Assistant Plus לחנייה הכוללת מצלמות היקפיות ואת סייען הנסיעה לאחור (Reversing assistant).

ה-BMW סדרה 8 גראן קופה החדשה מגיעה כסטנדרט עם מערכת BMW Live Cockpit Professional. היא כוללת מערכת ניווט ומולטימדיה, יחד עם לוח מחוונים דיגיטלי במלואו ברזולוציה גבוהה מאחורי גלגל ההגה עם מסך בגודל אלכסון של 12.3 אינץ’ וצג בקרה בגודל 10.25 אינץ’. מערכת ההפעלה 7.0 החדשה של BMW מצטיינת בפונקציונליות הדיגיטלית המתקדמת שלה המותאמת בדיוק לצורכי הנהג. להפעלה אינטואיטיבית, הנהג יכול לבחור בין תפקודיות מסך המגע של צג הבקרה, בקר iDrive, הלחצנים על גלגל ההגה, בקרה קולית ובקרה באמצעות מחוות.

הסייען האישי החכם של BMW ממלא תפקיד מפתח במערכת הבקרה. ניתן להפעיל את  הסייען האישי הדיגיטלי יכול באמצעות הפקודה הקולית “היי BMW”, והוא מסייע לנהג להשתמש בתפקודי הרכב השונים. ניתן להשתמש בסייען האישי החכם של BMW גם לבחירת המצב הרצוי מבין שלושת מצבי החוויה של תא הנוסעים. אלה ניתנים להפעלה למשך הזמן הרצוי, ומתאימים באופן מושלם את תפקודי התאורה הפנימית, מערכת בקרת האקלים, מידת הצל, חימום המושב / אוורור המושב והמוסיקה (בהתאם למפרט הרכב) לצרכי הנהג.

מחירים:

840i Elegant   890,000 ש”ח
840i M-Sport920,000 ש”ח
M850i xDrive Elegant1,250,000 ש”ח
M850i xDrive Carbon Edition1,280,000 ש”ח 

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

3 תגובות ל: "יש לכם 890 אלף? ‘גראן קופה’ 2020 – כאן"

  1. אין תגובה

  2. יותר מידי פרטים. תנו נסיעת מיבחן ואז נדע מה הכלי שווה

  3. להתקין בב.מ.וו סדרה 8 גראן מערכת מובילאיי הירושלמית ישראלית ומערכת ניווט WAZE, חמישי מולטימדיה GMS רוורס)

כתיבת תגובה