האמנים עניים ורחפנים שחיים בעולם אחר? | פודקאסט ביזנעס

מה הציורים שהוא מעולם לא אייר? מדוע בספרי הקומיקס שלו הוא חורג מהמקובל ומעמיס בטקסט? איך הוא רוצה שיזכרו אותו? מדוע הוא נלחם על הלוגו שלו? ויש גם טיפ לדור הצעיר • מוטי הלר מדבר על הכל בפודקאסט ביזנעס 'על כוס קפה'

"לא מוותר על הלוגו שלי". האיור של מוטי הלר על הפודקאסט איתו

"יש כזה מושג שאמנים הם עניים, רחפנים, חיים בעולם משלהם ולא ביזנעס'מנים", פותח איתנו מוטי הלר את השיחה. "יש בזה משהו נכון. בגדול, אמנים, עיין ערך זה שיצר את באט'מן, הוא אמן אמיתי, יצא לו שהוא עשה מזה הרבה כסף, אבל הוא אמן אמיתי, בן אדם זרוק".

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

technion-box

הוא נחשב לאחד המאיירים המפורסמים במגזר החרדי ויצירותיו מככבות מדי שבוע בעיתונות החרדית. במקביל, הוא גם חתום על איורי ספרי קומיקס רבי-מכר במגזר ומופיע בהופעות אמנותיות, אך לראשונה חושף בראיון את סיפור ההצלחה המסחרר שהחל באברך טרי שלאחר נישואיו, חסר עבודה, בעולם נטול אינטרנט וחשיפה תקשורתית.

הלר מגלה ל'פודקאסט ביזנעס' כי יוני גרשטיין הוא מורו ורבו בכל הנוגע לתחום. "דבר ראשון, בניתי לעצמי לוגו", מספר הלר על האייקון הציורי שהפך לסמל סטטוס. "לוגו שכל מי שרואה את זה יודע שזה הסמל המסחרי שלי. ניגשים אליי כבר 18 שנים ומבקשים ממני 'תחתום לי'. זה פשוט הפך לסמל שהכי מזוהה איתי".

חותמתו לא מפספסת אף יצירה שאייר והוא אף כמעט ותבע בעבר לקוח שהשמיט אותה. "כשאתה מזמין ממני עבודה ומשלם עליה, אתה משלם גם על הלוגו. זה חלק מהיצירה ואני לא מוותר על זה", הוא אומר. "ההנחה שאני עושה ללקוח זה בתמורה ללוגו. אבל ברוב המקרים הלקוחות לא מגיעים לפינה הזאת כי הם גאים בלוגו".

לדברי הלר, הליווי של הלוגו ליצירה הוא חלק מהאותנטיות. "תיקח ציור מתערוכה, שמוכרים בחמש מיליון דולר, או תקנה כינור שאין עליו תאריך וחותמת יצרן, הוא לא שווה כלום. זה לא צריך להיות אפילו וויכוח – לוגו זה הלבוש של היצירה", הוא טוען בתוקף.

וגם: מה הציורים שהוא מעולם לא אייר? מדוע בספרי הקומיקס שלו הוא חורג מהמקובל ומעמיס בטקסט? איך הוא רוצה שיזכרו אותו? ויש גם טיפ לדור הצעיר.

האזינו עכשיו לפודקאסט המלא, בעריכת יהודה אדלר – שבין עבודת קריאייטיב אחת לשניה מקציב את זמנו למפגש "על כוס קפה" עם אנשי העסקים המתארחים בפודקאסט החדש של 'ביזנעס'.

Noam1 – Inner

כתיבת תגובה