כחלון יכול להיות מרוצה: הפדיון בעלייה

ענפי השירותים המקצועיים, המדעיים והטכניים עדיין במקום הראשון במדדי הפדיון של ישראל • ואל דאגה, התקשורת במקום השני

שר האוצר משה כחלון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
הנה נתון שאולי יכול לשמח את שר האוצר כחלון שמפלגתו מתמודדת על אחוז החסימה במקום מכובד לצד מפלגתו של ליברמן ושל הפורשת החברתית ממנו, אורלי לוי אבקסיס.
אלו הם נתוני מגמת העלייה במדדי הפדיון השנתי של כלל ענפי הכלכלה, לפיהם עולה כי שנת 2018 נסגרה עם עליה של 4.4% שנתיים, לאחר עלייה של כ-5% ברבעון האחרון של השנה.
שנת 2018 ממשיכה את מגמת העלייה הכללית שהחלה לפני כחמש שנים והנתונים מצביעים על שוק ישראלי חזק ויציבות המשק הישראלי. העלייה הגבוהה ביותר נרשמה בתחום השירותים המקצועיים, המדעיים והטכניים עם זינוק של 11% כשבמקום השני נמצא תחום המידע והתקשורת עם עליה של 8.3%. את המקום השלישי והמכובד לוקחים השירותים הפיננסיים ושירותי ביטוח עם עליה של 7.3% ובתחום הבינוי יש עליה מתונה של 3.5% בלבד.
ענפי החקלאות הייעור והדיג עומדים על אפס אחוז צמיחה לאחר שהיו במגמת ירידה מדאיגה עם 12.5%- ברבעון השלישי של השנה ו-6.5%- ברבעון האחרון. הנתונים של הפדיון בענפי הכלכלה השונים מתכתבים היטב עם שוק הנדל”ן כשהוא התחום היחיד שרושם ירידה ברורה וסוגר את השנה עם מינוס של 3.2% בפדיון.
שר האוצר משה כחלון יכול כאמור להתעודד מהנתון הזה, ולהצביע כעת על ירידה אמיתית במחירי הנדל”ן בשנה החולפת 2018 ולציין לעצמו נקודת זכות לתקופת כהונתו בקדנציה הזו בטרם יגיעו הבחירות הקרובות.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה