כיור או מאפרה

בין אם קניתם דירה מקבלן ואתם לפני כניסה, או שאתם כבר גרים בדירה מקבלן ולא עשיתם בה שום שינוי, בטוח אתם מכירים את כיור נטילת הידיים הקטנטן שנמצא במסדרון שליד השירותים. אלישבע קובי באה לתת לכם מושג או שניים על עיצוב בכיורי נט”י.

בין אם קניתם דירה מקבלן ואתם לפני כניסה, או שאתם כבר גרים בדירה מקבלן ולא עשיתם בה שום שינוי, בטוח הנכם מכירים את כיור נטילת הידיים הקטנטן שנמצא במסדרון שליד השירותים. אכן המטרה הייתה לתת מענה לנטילה מחוץ לשירותים, אך אבוי, לרוב הכיור קטנטן וא”א לשים בו נטלה- כי הנטלה פשוט גדולה יותר מהכיור וכשרוצים להשתמש בו כל המים פורצים החוצה וההמשך מוכר וידוע…

בסופו של דבר הכיור בגודלו, מיקומו וצורתו- חסרונותיו עולים על יתרונותיו.

box

פנטי קבלנים

מאפרה או פנט”י?! מוכר לכם? 

מיקומו?

אם פעם היו מחביאים את כיור הנט”י במקום מוסתר מעיני האורח, היום בבואי לתכנן בית אני לוקחת בחשבון מתחילת התכנון, לתת מקום של כבוד וייצוגיות מספקת לכיור נטילת הידיים. נתכנן מקום נוח, נגיש ונעים למראה. נמקם את הפינה באזור שהוא יותר קרוב לאזור הכללי- הציבורי בבית, כגון: פינת האוכל של שבת או קרוב יותר לסלון, יחד עם זאת קרוב כמה שניתן לשירותי האורחים. נתכנן את הכיור באזור פינתי או בנישה קיימת כך שלא ייווצר “פקק” במעבר. בכך ניצור פינה נוחה ויפה לשימוש.

 

עלויות?

בשיטוט קל בחנויות קרמיקה תוכלו למצוא בקלות כיורים שעלותם מגיעה לאלפי שקלים. כמובן שישנם כיורים בעלות נמוכה יותר. הכול כאמור בכפוף ליכולות התקציב שנקבע מראש.

כיור אחד או שניים?

החלטה זו נקבעת לפי הצורך והמקום. בבית מרובה אורחים, בית המרבים לארח אירועים, שבסיטואציה כמו שבע ברכות או שבת וכד’ שכולם צריכים בבת אחת ליטול ידיים אני ממליצה לתכנן מקום לשני כיורים.

shutterstock_13538776

כיור מונח או שטוח?

לפינות נטילת ידיים שמיועדות אך ורק לנטילה, ישנה עדיפות להניח כיור ששוליו מוגבהות מפני המשטח. גם מבחינת מראה זהו מראה מעוצב יותר וגם מבחינת פרקטיקה- בצורה זו הטפטוף של אחרי הנטילה לא יתפזר וכך נשאר משטח שיש נקי ויבש, כמו גם הרצפה. לכיורים המיועדים לא רק לנטילת ידיים כגון לצחצוח שינים וכו’, אני ממליצה על כיור שטוח מבחינה ארגונומית.

shutterstock_51977512

 לנוחיות..

בפינה זו לא נעמיס פריטים מיותרים. נדאג לארון קטנטן או מדף מתחת לכיור המיועד למארזי טישו, מגבות ידיים קטנות וכו’.

נדאג לעצב מראה יפה תואמת לפינה. כמו כן נדאג לגוף תאורה מעוצב שיאיר בעיקר את אזור זה.

כמובן שיהיו לנו סממנים יהודיים כגון נטלה , ברכת אשר יצר תלויה, כאלה- ניתן כיום למצוא מעוצבים ומרהיבים.

כתבה וערכה: אלישבע קובי- עורכת המדור אלישבע קובי- אדריכלית ומעצבת פנים

 

ליצירת קשר עם אלישבע לחצו:

1470036_718994248129748_1884991648_n

side
inner

כתיבת תגובה