כיסוי, קליטה ורוחב פס: כך יורחבו שירותי התקשורת בפריפריה

משרד התקשורת יפעל להרחבת תשתיות תקשורת מתקדמות בפריפריה לצד הרחבת הכיסוי | בדיון היום בוועדת הכלכלה בראשות חה״כ דוד ביטן, הוצגה התקדמות העבודה במשרד התקשורת בנוגע להאצת פיתוח רשתות הסלולר לצמצום פערים ולצמיחה

הטיילת בטבריה על שפת הכינרת | מקור תצלום: משרד התיירות

בדיון שהתקיים היום (ג') בועדת הכלכלה, בהשתתפות שר התקשורת, ד״ר שלמה קרעי, מנכ״לית המשרד עו״ד עינבל משש, סמנכ״ל כלכלה אלעד מקדסי, הוצג הפער בו נמצאת מדינת ישראל במדדים בינלאומיים והודגש הצורך בקידום תשתיות סלולר מתקדמות כצורך חיוני בשגרה ובחירום, שיפור איכות החיים, ובפריפריה – כזרז לצמצום פערים ולצמיחה.

במהלך הדיון הוצגו עיקרי המלצות הביניים של הצוות הבינמשרדי בראשות מנכ"לית משרד התקשורת.

בהמשך הוצעו פתרונות שכללו בין היתר תמרוץ לפריסת תשתיות תקשורת מתקדמות, עידוד רשויות להסרת חסמים להקמת מתקני תקשורת, והורדת גובה אגרות התדרים לחברות הסלולר שיעמדו ביעדי פריסה איכותיים, בדגש על הפריפריה. בנוסף, הוצע כי כל שכונה חדשה תכלול גם תכנון של תשתיות סלולר. יתר על כן, הוצע פטור ממס השבחה לבעלי נכס שיציבו בו תשתית סלולר.

תשתית סלולרית מתקדמת היא תשתית חיונית המאפשרת קיום אורח חיים תקין, וסביבה כלכלית צומחת. הצורך בתשתית מתקדמת מתחזק עוד יותר בפריפריה כגשר לצמצום מרחקים גיאוגרפים וכלכליים.

משרד התקשורת ימשיך לקדם את הנושא במקביל לשיפור משמעותי בפיקוח על חברות הסלולר בנוגע לעמידה ביעדי הכיסוי שלהן ברחבי הארץ כולה וזאת בהתאם למדיניות השר.

שר התקשורת, חה״כ ד"ר שלמה קרעי: "שנת 2024 היא שנת הסלולר. אנחנו פועלים ומחוייבים להתגבר על כל מהמורה בדרך, מכל גורם שהוא, על מנת לקדם את ישראל בנושא הכיסוי, הקליטה ורוחב הפס, שיובילו להזנקת ישראל במדדים הבינלאומיים ולהגדלת הפיריון. בקרוב תוגשנה המלצות הצוות הבינמשרדי שהקמתי לקידום העניין. נעשה כל שניתן על מנת לקדמן במהירות וביעילות לטובת אזרחי ישראל."

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש: "נדרשת השקעה בתשתיות תקשורת מתקדמות, והמפתח להצלחה הוא שילוב תמריצים כלכליים, רגולציה מותאמת, תשתיות ממשלתיות משלימות, עידוד תחרות וקידום הסכמה ציבורית. כך המדינה יכולה לקדם השקעות משמעותיות בתשתיות תקשורת סלולרית מתקדמת״.

כתיבת תגובה